Fototerapie

Fototerapie je nedílnou součástí dermatologické léčby. Jedná se o léčbu, při které se pomocí světelné lampy, aplikuje neionizující elektromagnetické záření na kůži. Ve většině případů se využívá ultrafialové záření.

Co je bezpečné pro lidský organismus

Jako umělý zdroj ultrafialového záření lze použít tzv. horské slunce nebo bezpečnější fluorescenční zářivky, které vysílají pouze UVA nebo UVB záření. Typy tohoto záření se používají buď samostatně nebo v kombinaci s lokální léčbou.

Prevence proti nemocím pomocí světla

Nejčastěji se pomocí fototerapie léčí lupénka, atopický ekzém, akné, vitiligo nebo některé fotodermatózy. Využití fototerapie je samozřejmě rozšířenější, ale předem se musí vyloučit pacienti se zhoršenými kožními chorobami, s infekcí typu chřipky, oparu, kožních bakteriálních onemocnění, s přecitlivělou reakcí na sluneční záření a další.

Využití světla v oborech:

  • Chirurgie
  • Revmatologie
  • Ortopedie
  • Dermatologie
  • Léčebná kosmetika
  • Praktické a dětské lékařství
  • Rehabilitační a sportovní medicína

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22475 (zdravotnimagazin.cz#7167)


Přidat komentář