Havajské a antistresové masáže - Příbram

Havajská masáž Lomi Lomi nebo Indická antistresová masáž, to jsou velmi příjemné způsoby relaxace, které mají příznivý vliv na naše zdraví. Na čem jsou tyto masáže založeny, jaké jsou jejich účinky a pro koho je tento typ masáží vhodný?

Odstranění bolesti, napětí, stresu a pocit celkového uvolnění, to jsou jen některé účinky masáží. Dnes se stále více a více zajímáme o staré kultury, které měli své vlastní metody jak pomoci unavenému tělu a duši. V současnosti jsou u nás velmi oblíbené např. Havajské masáže Lomi Lomi a Indická antistresová masáž.

Masáže

Masáž je velmi stará léčebná metoda. První zmínky o masáži nalezneme již v Egyptě, Číně a Indii. V Evropě především Řekové dokázali ocenit příznivé účinky masáží. Ve starověkém Řecku a Říme se kladl velký důraz na zdraví těla a péči o něj. V období středověku je fyzická stránka člověka opomíjena a do popředí se dostává především duchovní stránka člověka. S příchodem renesance opět dochází návrat k celistvému vnímání člověka.

Účinky masáží

Masáže vnímáme jako příjemné uvolnění, mimo to mají masáže dobré rehabilitační a terapeutické účinky. Lidé mají tendenci dotýkat se bolavých míst, přiložením hřejivé dlaně na bolestivé místo, dochází ke zmírnění bolesti. Z tohoto lidského instinktu také masáže vycházejí. Masáž je léčebná metoda, která pomocí hmatů uvolňuje svaly a klouby, zlepšuje prokrvení svalů a tím i látkovou výměnu. Masáž napomáhá odstranění toxických látek z těla. Při pravidelných masážích dochází k zlepšení fyzické a duševní kondice. Kvalitní masáž nám může pomoci odstranit různé somatické problémy jako např. bolesti hlavy a žaludku. Tyto somatické problémy mohou mít psychický podklad. Během masáže dochází k odbourávání stresu a tak se posiluje imunitní systém člověka, náš organismus se pak dokáže lépe vypořádat s infekčními onemocněními. K tomu, aby se účinky masáží projevily na plno, je dobré chodit na masáž pravidelně.

Havajská masáž LOMI LOMI

Havajská masáž LOMI LOMI je jednou z nejdůkladnějších masáží.  Tato masáž vychází z havajské filozofie Huna a jejím vztahem k léčení a masážím. Havajská filozofie Huna vychází z předpokladu, že všichni hledají harmonii a touží po lásce. Masáž Lomi Lomi by se dala přeložit jako masáž milujících rukou. Tato masáž je založena na měkkých a hlubokých technikách masáže dlaněmi, předloktím a lokty terapeuta. Během této masáže jsou užívány i různé aromatické oleje. Léčebné působení této masáže se uskutečňuje přes soustředění terapeuta na klienta, kdy se užívají milující ruce a milující srdce. Podle této filosofie je nemoc stav, kdy napětí brání proudění energie. Masáž Lomi Lomi se snaží toto napětí uvolnit a rychlit proces léčení. Lomi Lomi pomáhá zbavit se stresu, podporuje proudění krve a lymfy a zabraňuje tak šíření toxinů.

Průběh masáže Lomi Lomi

Masáž Lomi Lomi se často zahajuje klidem mezi terapeutem a klientem, ruce terapeuta mohou jemně spočívat na zádech klienta. V této klidné atmosféře řekne terapeut požehnání, vysloví modlitbu nebo prosbu, aby léčba, kterou klient potřebuje, přišla přes tuto masáž. Masáž je prováděna rytmickými pohyby dlaní a předloktí. Charakteristické pro masáž Lomi Lomi je také to, že jsou najednou masírovány dvě různé části těla. Klient se těžko dokáže soustředit na dvě místa najednou a tak přichází pocit uvolnění rychleji. Hmaty napomáhají uvolnění energie. Filosofie Huna předpokládá, že energie se blokuje v kloubech, proto je masáž založena také na jemném otáčení v kloubech. Při těchto masážích je také časté, že klient leží na přehozu na masérském stole a ne na ručnících.

Pro koho je masáž Lomi Lomi vhodná

Havajská masáž Lomi Lomi se doporučuje lidem, kteří se cítí přepracovaní a nesoustředění, mají časté bolesti organismu, pocity ztuhlosti svalů a kloubů. Dále se doporučuje lidem, kteří pociťují vnitřní nervozitu a nerovnováhu.  Masáž Lomi Lomi má příznivé účinky na odstranění psychické a fyzické únavy, prokrvení organismu, odstranění fyzických a psychických blokád, detoxikaci organismu. Podporuje hlubokou relaxaci, odstranění napětí ve svalech. Tato masáž dále navyšuje pohybové schopnosti a podporuje imunitní systém. Ceny této masáže se pohybují okolo 700 Kč za 60 minutovou masáž.

Indická antistresová masáž

Indická antistresová masáž je dnes užívaná hlavně pro své výborné antistresové účinky. Tato masáž je velmi starou technikou, kterou užívaly ženy v Indii ke zlepšení a udržení krásných lesklých vlasů. K této masáži se používaly různé oleje, vždy v závislosti na ročním období. Využívaly se např. oleje koksové, sezamové, mandlové, olivové. V indii je tato masáž součástí každodenního života. Indická masáž zahrnuje masáž hlavy, obličeje, šíje, horní části paží a ramen. Masáž se provádí v sedě a nepoužívá se žádný olej. Tato masáž je vhodná pro děti, dospělé a seniory.

Účinky indické protistresové masáže

Tato masáž dokonale uvolní svaly, prokrví pokožku, zbaví vás stresu, bolesti hlavy, očí. Indická masáž odstraní napětí v ramenou, krku a šíji. Indická masáž má blahodárné účinky na kvalitu vlasů. Napomáhá odstranění hučení v uších, navozuje pocit duševní pohody. Po antistresové masáži dochází k celkové psychické a fyzické harmonizaci organismu. Mezi další účinky této masáže patří odstranění:

  • Psychické únavy.
  • Podrážděnosti.
  • Bolesti hlavy a migrén.
  • Očního napětí.
  • Stavů úzkosti.
  • Deprese.
  • Stresu.
  • Nespavosti.

Ceny této masáže se pohybují okolo 500 Kč za 60 minut masáže.

Masáže a jejich účinky

Havajská masáž Lomi Lomi a Indická antistresová masáž vám pomohou k odstranění napětí, stresu, bolesti a mají mnohé další příznivé účinky. Účinky masáže jsou známé už po dlouhou dobu. Zdraví je v lidském životě velmi důležité, proč jej tedy nepodpořit blahodárnými účinky masáží. Aby měly masáže pozitivní vliv na vaše zdraví, dodržujte i další zásady zdravého životního stylu jako je vyvážená strava, dostatečný příjem tekutin, dostatek pohybu a snažit se omezit stres v našem životě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23029 (zdravotnimagazin.cz#10071)


Přidat komentář