Homeopatie - Uherské Hradiště

Homeopatie patří mezi nejznámější a nejpoužívanější alternativní metody léčby, které přistupují k tělu jako celku. Jestliže trpíte nějakým chronickým onemocněním, které se nelepší ani po pojídání množství klasických léků, je na čase zkusit homeopatii.

Co je homeopatie

Jedná se o léčebnou metodu, která je v dnešní době zařazena mezi tzv. alternativní, jenž si klade za úkol léčit pacienta komplexně neboli celostně, tedy nejen po fyzické stránce, ale i po stránce psychické a emoční. Homeopatie byla vyvinuta zhruba před dvěma sty lety, německým lékařem Samuelem Hahnemanem. Principem léčby je užívání přírodních léčivých prostředků, které se podávají ve vysoce zředěném stavu a které aktivují imunitu organismu, což vede k uzdravení.

Homeopatie chápe každou nemoc jako projev** nerovnováhy organismu**, které má za následek jeho oslabení. Díky této metodě je možné léčit i takové zdravotní komplikace, které se klasickou medicínou léčí velmi obtížně, např. různá autoimunitní onemocnění, ekzémy, apod. Homeopatická léčba je navíc velice šetrná k tělu, bez vedlejších účinků, tudíž je možné ji aplikovat například i malým dětem. Dle Světové zdravotnické organizace patří homeopatie dokonce na druhé místo v metodě léčby. Tak jako je tomu i u jiných oborů, i u homeopatie je velice důležité svěřit své zdraví zkušenému odborníkovi, jedině tak může být léčba úspěšná.

Homeopatie – Uherské Hradiště

Jak je již výše nastíněno, aby homeopatická léčba měla vytoužený efekt, je zcela nezbytné svěřit se do rukou odborníka, pro něhož je léčba posláním a koníčkem. Mezi takové zkušené odborníky patří i pan Štefan Stančík, který se tímto způsobem léčby zabývá již mnoho let. O jeho profesionalitě svědčí i fakt, že je členem České a Slovenské homeopatické asociace, a to, že homeopatii provozuje na nejvyšší úrovni, dle poznatků světových autorů. ** **

Pan Stančík léčí své pacienty v Uherském Hradišti pomocí klasické homeopatie, přičemž je schopný pro své pacienty zajistit i léčivé homeopatické léky ze zahraničí. Veškeré potřebné informace o homeopatii, o homeopatických lécích, o osobě a nabízených službách pana Štefana Stančíka naleznete na internetových stránkách www.klasicka-homeopatie.cz. Pokud Vás trápí nějaké zdravotní komplikace, třeba i ty, které se nedaří klasické medicíně úspěšně léčit, neváhejte a ordinaci pana Stančíka kontaktujte např. e-mailem: stancik@klasicka-homeopatie.cz nebo telefonicky na čísle: +420 603 717 441 a +420 608 769 976.

Pan Stančík provozuje svou činnost nejen v Uherském Hradišti, ale i na Slovensku ve městě Myjava. Internetové stránky pro Slovensko jsou: www.klasickahomeopatia.sk. a tel. kontakt je +421 908 212 454.

Co je možné homeopatií vyléčit

Tím, že se jedná o tzv. celostní léčebnou metodu, je zde kladen důraz na léčbu pacienta jako celek. U homeopatické léčby je také důležité brát v potaz jedinečnost a individualitu každého pacienta.  Jak je již výše uvedeno, jedná se o zcela bezpečnou a účinnou metodu, bez vedlejších účinků, která může být aplikována dokonce i dětem v kojeneckém období, například při častém pláči, nespavosti, u bolesti bříška, apod. Tím, že se pomocí homeopatických léků významně aktivuje obranyschopnost organismu a posiluje tak imunita, je možné s úspěchem léčit i takové chronické onemocnění, mezi které patří i autoimunitní nemoci, např. astma, alergie, cukrovka, různé ekzémy a další. Je možné vyléčit opakované infekce způsobené antibiotiky, dále různé druhy bolestí nebo stavy po úrazech. Homeopatii lze s úspěchem aplikovat i při onemocnění centrální nervové soustavy. Působení homeopatické léčby je opravdu velice široké, přičemž je důležité zvolit zkušeného homeopata, který Vám na konkrétní nemoc naordinuje správné léčiva. Homeopatické léky jsou natolik bezpečné, že se jejich užívání nemusí strachovat ani těhotné či kojící ženy, správně zvolené léky mohou dokonce pomoci při hojení po porodu, předejít zánětu prsou, nebo pomoci při vyčerpání a nervozity u nevyspaných maminek.

Jak léčba homeopatií probíhá

Samotná návštěva homeopata začíná rozhovorem homeopata s pacientem, kdy takový rozhovor může trvat i několik hodin. Tento rozhovor je velice důležitý a vede k poznání pacienta, což je stěžejní pro správné určení léků. Během rozhovoru se homeopat dozví vše potřebné o zdravotních potížích, rozhovor může být zaměřen například i na Váš životní styl, dětství a vůbec na vše co by mohlo souviset s onemocněním. V některých případech se může stát, že se nepodaří ihned po prvním sezení naordinovat ten správný druh homeopatického léku, zvláště u těžších diagnóz. Další návštěvy jsou již většinou kratší, trvají přibližně třicet minut. Některé homeopatické léky nejsou u nás až tak dostupné, a je třeba jejich objednání ze zahraničí. Od konkrétního druhu homeopatického léku se odvíjí i jeho cena, která může dosahovat i několika tisíc korun. Samozřejmostí jsou i kontroly během léčby, které jsou individuální a dle potřeby, například po třech měsících, po půl roce, apod. Homeopatický lék se někdy podává jednorázově a působí i několik týdnů, měsíců nebo dokonce i let.

Homeopatické léky

Homeopatické léky mají většinou podobu miniaturních kuliček, přičemž jich existuje stovky druhů. Zmíněný německý lékař Samuel Hahnemann objevil blahodárné účinky ředěných a energicky protřepaných substancí, které jsou rostlinného, živočišného anebo i minerálního původu. Takové látky přírodního původu mohou být nejrůznější rostlinné látky, živočišné, minerály, soli, horniny, ale i kyseliny a jejich sloučeniny. Tyto léky se zcela odlišují od klasických, nám dobře známých, léků. Taková přírodní substance se maceruje nebo se rozmělní v alkoholu, dále se pak ředí a potencuje. Jestliže je lék ředěnější a více potencován, působí více do hloubky organismu v mnoha rovinách. Existuje zvláštní skupina homeopatických léků, které jsou vyrobené přímo z produktů nejrůznějších onemocnění, dokonce také i samotných virových a bakteriálních struktur.  Díky speciálnímu procesu výroby získají i jinak neúčinné látky léčivé schopnosti.

Kdy homeopatie nemusí fungovat

Jak je již v článku zmíněno, u homeopatie se přistupuje ke každému jedinci zcela individuálně, přičemž je na výběr ze stovek léků. Je tak možné, že i přes veškeré informace, které pacient homeopatovi poskytne, se ani zkušenému odborníkovi nemusí vždy podařit nalézt přesný a účinný lék napoprvé. Nesmírně důležitá je proto vzájemná důvěra mezi pacientem a homeopatem. Při výběru léků homeopat nevybírá jen na základě diagnózy, ale také dle celkového dojmu z pacienta, dle jeho fyzických a psychických dispozic. Právě počáteční špatná volba může být důvodem neúspěšné léčby, záleží na klientovi, zda bude homeopatovi důvěřovat až do nalezení účinného léku. Mezi obrovské klady této léčby patří fakt, že na rozdíl od školní medicíny se nezaměřuje pouze na odstranění vnějších symptomů, ale na tělo jako celek a hledá příčinu nemoci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23084 (zdravotnimagazin.cz#10252)


Přidat komentář