Hydroterapie

Účinkem hydroterapie je princip akce a reakce. Zahřátá kůže vodou okamžitě přivádí krev k povrchu, studená voda odvede krev z povrchu a způsobí druhotný pocit tepla. Tato akce a reakce je základem hydroterapie.

Léčení zranění i nemocí

Jako první všechny napadne plavání nebo koupel jako metody prospěšné zdraví. Voda v různém skupenství však může být použita i při léčení zranění a nemocí. Každá buňka nebo orgán potřebuje vodu k odplavení jedovatých látek.

Historie hydroterapie

První záznamy léčení vodou jsou již ze starého Řecka, kdy bůh lékařství Aesculap používal vodu jako léčebný prostředek ve svém chrámu. V 18. století znovu začali používat vodu angličtí a italští kněží k terapii. Slavný Vincent Priessnitz ojevil vodoléčbu, používanou dodnes na počátku 19. století.

Účinek hydroterapie

Účinkem hydroterapie je princip akce a reakce. Zahřátá kůže vodou okamžitě přivádí krev k povrchu, studená voda odvede krev z povrchu a způsobí druhotný pocit tepla. Tato akce a reakce je základem hydroterapie.

Studená voda – posiluje a obnovuje energii, snižuje horečku, působí jako anestetikum, zmírňuje bolesti, vylučuje z těla toxiny.

Led – zmírňuje bolesti při popáleninách, zastavuje krvácení, pomáhá při otocích.
Teplá voda – má uvolňující účinky, vyvolává pocení, vylučuje toxické látky.
Pára – otevírá póry, vyvolává pocení.

Střídavé horké a studené koupele posilují krevní oběh.

Praxe s hydroterapií

Vodu lze užít v mnoha formách a způsobech. Vlhký obklad, pytlík s ledem, zábal, výplachy, klistýr, pití… Nejběžnější a nejoblíbenější formou jsou koupele. Ponoření celého těla nebo jeho částí. V závislosti na poruše, kterou trpíte, koupele mohou být studené, vlažné, horké, mohou trvat dlouho nebo krátce. Do koupele můžeme přidat léčivé soli, byliny, bahno, mořské řasy nebo mouku.

Jak zpříjemnit chvíle ve své vanové lázni

Heřmánek - uklidňuje pokožku a otevírá póry, pomáhá při nespavosti a špatném trávení
Sůl z Mrtvého moře - posiluje tělo po zranění

Fenykl a kopřiva - zbavují kůži nečistot

Muškátový oříšek - k podpoře pocení

Ovesné vločky - při chorobách kůže a svědění, vyrážkách, podráždění pokožky

Rozmarýn - Stimuluje krevní oběh

Léčit se koupelemi je snadné a jednoduché, finančně nenáročné. Většinu zmiňovaných přísad koupíte běžně v lékárně nebo bylinkářství. Nakupujte je v malém množství, asi za rok ztratí svou působnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22305 (zdravotnimagazin.cz#6784)


Přidat komentář