Jak bojovat proti jarní únavě

Po dlouhé a vyčerpávající zimě je vhodné, aby jste své tělo pravidelně zásobovovali vitamíny. Vitamíny jsou nejlepší z čerstvého ovoce a zeleniny, i když je pravda, že zejména po zimě v dlouhodobě skladovaném ovoci a zelenině moc vitaminů být nemusí.

Jarní únava a její příznaky

Nejčastějšími příčinami jarní únavy bývají změny počasí. Také nedostatek světla a tepla, fyzická vyčerpanost a malý přísun vitamínů po zimním období. Tyto faktory způsobují přebytek stresu, fyzickou i psychickou únavu a často také špatnou náladu.

Jarní únava - doplnění vitamínů do těla

Po dlouhé a vyčerpávající zimě je vhodné, aby jste své tělo pravidelně zásobovovali vitamíny. Vitamíny jsou nejlepší z čerstvého ovoce a zeleniny, i když je pravda, že zejména po zimě v dlouhodobě skladovaném ovoci a zelenině moc vitaminů být nemusí.

Jarní únava - změna jídelníčku po zimě

Odpoutejte se od zimní tučné stravy a zařaďte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny a bílkovin. Nejen že budete vypadat lépe, ale budete se i lépe cítit. Nezapomeňte na pitný režim, který je důležitý po celý rok.

Jarní únava - vaření s bylinkami

Také bylinky nám mohou pomoci zmírnit jarní únavu. Například pampeliška lékařská zlepšuje trávení, řešetlák odstraňuje zácpu, jetel luční zabírá na průjem, čaj z kopřiv dodá tělu energii. Česnek jako přírodní antibiotikum příznivě ovlivňuje střevní flóru, lopuch má močopudné účinky a ostropestřec pročisťuje játra.

Jarní únava - nastartování organismu

Pokud chcete svůj organismus ještě více nastartovat na jaro vyzkoušejte nějaký vitamínový prostředek z lékárny, ale raději až po poradě s lékařem. Lepší je volit přípravky, které jsou registrovány jako léky. Podobné je to s doplňováním minerálů a stopových prvků.

Jarní únava - jak se vyhnout depresi

Jak se říká, sportem ke zdraví. Toto pořekadlo v případě jarní únavy opravdu platí. Při sportu zapomenete na stres a špatnou náladu a vaše tělo získá krásné ladné křivky. Díky pohybu budete psychicky vyrovnanější, potěšení z pohledu do zrcadla vám zvedne sebevědomí a na jarní únavu brzy zapomenete. Navíc si budete užívat pohledy mužů. Jen řekněte, komu by to nebylo příjemné?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21725 (zdravotnimagazin.cz#5253)


Přidat komentář