Jak odstranit křeče u lýtek

Hořčík pomáhá v mnoha případech. Má na svaly uvolňující účinek, ale působí pouze v případě, že je právě jeho nedostatek důvodem křečí. Nedostatek hořčíku se často neprokáže v krevních testech.

Křeče u lýtek

Křeče vás mohou postihnout při sportu, prochlazení i v noci ve spánku. Křeče vznikají v momentě, kdy se stáhnou jednotlivé svaly nebo celé svalové skupiny a nedokáží se ihned uvolnit.

Jak vznikají křeče lýtek

 • žilní problémy - křeče se objevují v teplejších ročních obdobích, při dlouhém stání nebo sezení
 • namožení svalu sportem - namožení svalu vyvolává pouze krátkodobé obtíže
 • nadmíra kouření, alkoholu
 • diabetes, arterioskleróza,vadné postavení nohou
 • nedostatek minerálních látek a vitaminů

Jak si pomoci od křečích v lýtku

 • Dodání hořčíku

  Hořčík pomáhá v mnoha případech. Má na svaly uvolňující účinek, ale působí pouze v případě, že je právě jeho nedostatek důvodem křečí. Nedostatek hořčíku se často neprokáže v krevních testech. Může být způsoben alkoholismem, jednostrannou dietou, fyzickou námahou či úžíváním močopudných prostředků.

 • Přírodní terapie

  Pomoci může i přírodní terapie pomocí chininsulfátu (působí na spojení mezi nervy a svalovými vlákny).

 • Pomožte si ihned

  V případě, že jste v zaměstnání celý den na nohou nebo nosíte boty na vysokém podpatku, může být příčinou křečí jednostranné namáhání svalů. Úlevu vám přinese protažení, chůze po měkkém povrchu nebo masáž a koupel v teplé vodě.

Zvýšená bezpečnost

Křeče mohou být způsobeny také trombózou nebo natržením svalu. Často je nutná lékařská pomoc - i v případě, že bolest trvá delší dobu. Velkou roli hraje prevence - odborná léčba stavu nebo nerovnováhy v organismu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22488 (zdravotnimagazin.cz#7194)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 22.12.2012 10:31
Re: Jak odstranit křeče u lýtek Dobrý den byl jsem včera na koncertě došel jsem domu lehl jsem si a vzbudily mě křeče v obou lýtkách stává jse mě to věčinou po těch koncertech přitáhnout palec k nártu nepomáhá prosím co mám dělat pomozte mě bývá to strašná bolest a ty lýtka mě bolý nejméně 5 dní.

Miroslav Kurfirst 83 let.-Přerov | 01.04.2014 18:51
Re: Jak odstranit křeče u lýtek Zlobí mne křeče necelý rok.Neurolog MUDr Bartek mi předepsal Hořčík 2-0-2 a Lyricu 150mg.Křeč jako taková ustoupila ale po půl noci mne to budí 2x tak ve 2 hod.a po 5 hod.Projevuje se to pálením,mravenčením,bodáním a i mrazením.Mažu po probudení lýtka bylinným balzámem Kaštan košký usnu pak tak na 2 hod.a opět pálení a mravenčení.Přes den tyto potíže nemám. Můžete poradit co dělat.jak tomu se bránit. Děkuji


Přidat komentář