Jak pečovat o svá prsa

Péči o prsy neobklopují žádné záhady. Dobrá hygiena je důležitá i tady, jako všude jinde. Pokožka bradavky a prsu může být náchylná k vysychání zejména v zimě a k alergickým reakcím na oblečení.

Péče o prsa

Péči o prsy neobklopují žádné záhady. Dobrá hygiena je důležitá i tady, jako všude jinde. Pokožka bradavky a prsu může být náchylná k vysychání zejména v zimě a k alergickým reakcím na oblečení. Úlevu od pocitu suchosti může poskytnout krém nebo mast neobsahující alkohol.

Vytrhávání prsních chloupků

Některé ženy si vytrhávají oněch několik tmavých chloupků kolem dvorce. Je třeba dát pozor, aby se tudy nezanesla infekce. Neměli byste proto chloupky vydloubávat. Vytahujte je jemně, stejně jako byste to dělala při vytrhávání obočí. V některých případech může pomoci elektrolýza, ale nejprve byste se měla poradit s lékařem. Není neobvyklé mít na bradavce někdy šupinky, ale něco zcela jiného jsou strupy nebo krvácení, tyto případy musejí být lékařem zkontrolovány.

Velké poprsí

Ženy s velkými prsy mohou trápit vyrážky a suchost v kožní řase pod prsy, zvláště v létě. Úlevu poskytují často jednoduché prostředky, jako je dětský pudr nebo kukuřičný škrob.

Jak si vybrat podprsenku

Většina žen, zvláště ženy s velkými prsy, nosí podprsenku. Nejdůležitější je, aby dobře seděla. V každém dobrém obchodě pomohou s vybráním vhodného střihu. Ženy, u nichž se velikost prsů značně mění během menstruačního cyklu, budou asi potřebovat více než jednu velikost. Mnoho žen zjistí, že se velikost jejich prsů změní po těhotenství a po menopauze. Za podprsenku, která dobře padne, není zapotřebí utratit hodně peněz. Značkové jméno s velkou reklamou, dekorativní prvky nebo luxusní materiály mohou zvyšovat cenu, ale ne funkčnost. Dobře padnoucí podprsenka je zvláště důležitá pro většinu sportovních činností.

Místní společenské zvyklosti

Kdy by měla mladá dívka dostat svou první podprsenku? Často to závisí na místních společenských zvyklostech, které se značně změnily od doby, kdy idolem byla dívka z kalendáře, oblečená v přiléhavém svetříku. Pokud mladá dívka nepotřebuje podprsenku na podporu prsů nebo k ochraně bradavek proti odírání při běhu nebo jiném sportu, není důvod, aby podprsenku nosila. Naopak když má dospívající dívka těžká prsa, je rozumnou investicí podprsenka, která skýtá podporu, aniž by nějak omezovala.

Hormony a jejich vliv

Jakmile je vývoj prsů ukončen, mají hormony jen malý vliv na jejich velikost, kromě období těhotenství a kojení. Žádné krémy, mazání nebo masti neovlivní velikost prsů.

Cvičení může jenom změnit velikost prsních svalů a zřídkakdy povede k výrazným změnám tvarů. Plastická chirurgie může zvětšit nebo zmenšit velikost prsů a v některých případech je takový chirurgický výkon indikován. ## Změny prsou a bradavek

Bradavky se obvykle během sexuální aktivity vztyčí, ale mnohdy tomu tak není. Když sexuální stimulace a předehra vedou jenom k malým změnám na bradavkách, není to známka nedostatku vzrušení. K dalším změnám prsů během sexuální aktivity patří naplnění žil a zvětšení velikosti prsů a později dvorců (především u žen, které nekojily) a růžové skvrnky.

 

Příliš horlivé sexuální hrátky mohou způsobit zranění. Usilovné sání a žvýkání bradavek může vést k trhlinkách v bradavkách, které se tak mohou stát vstupní branou infekce, nebo k bolestivým povrchovým vřídkům. I když tyto stavy nejsou závažné, je rozumné vyhledat lékaře, jestliže k nim dojde.

Potřebuje-li vaše pokožka (nejen v oblasti prsou) zpevnění, volte osvědčené přípravky >>

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21696 (zdravotnimagazin.cz#5174)


Přidat komentář