Jak pečovat o vlasy v létě

Snažte se tomu zabránit vhodnými vlasovými přípravky, které jsou právě pro tuto péči uzpůsobeny. Řada přípravků obsahuje speciální šampón, ochranný sprej a intenzivní kúru a jsou opatřeny speciálními látkami.

Ochrana vlasů před sluncem

Naše pokožka signalizuje, když má nadbytek slunění, ale na vlasech to tolik není vidět, když se spálí. UV-záření ve spojení s kyslíkem uvádí do pohybu pozvolný oxidační proces, který vlasy pomalu vyběluje. Říkáme tomu, že jsou vlasy „vyšisované” od sluníčka, ale tento oblíbený efekt vlasy poškozuje. Víte, jak na suché vlasy?

Vlasové přípravky

Snažte se tomu zabránit vhodnými vlasovými přípravky, které jsou právě pro tuto péči uzpůsobeny. Řada přípravků obsahuje speciální šampón, ochranný sprej a intenzivní kúru a jsou opatřeny speciálními látkami, které obsahují voděodolné UV-filtry apod. U těchto přípravků platí stejné pravidlo jako u krémů – UV-filtry začnou působit po 20 až 30 minutách po nanesení.

Dovolená

Nejpozději čtyři týdny před dovolenou byste měli začít své vlasy připravovat. Používejte šampóny dodávající vlhkost (pečujte o své vlasy správně) a dopřejte vlasům jednou týdně intenzivní kúru. To se doporučuje zejména u barvených vlasů.

Co s sebou na dovolenou

Na dovolenou berte speciální výrobky, tzv. produkty sunproof. Účinkují jako opalovací krémy na vlasy. Šampón s extrémně vysokým obsahem vlhkosti pro denní očištění vlasů od slané vody je obzvlášť důležitý, protože slaná voda vyplavuje ze šupinkové vrstvy vlasu ceramidy, které je potřeba potom dodat vlasům zevně, aby nebyly příliš suché a porézní. Vybíráme kosmetiku na léto... Nejlépe se hodí výrobky, které obsahují panthenol nebo aloe vera. Obzvláštní pozornost vyžaduje péče o barvené vlasy. Po každém mytí používejte tónovací kondicionér. Existují také intenzivní kúry, které osvěžují barvu.

Stálá ochrana

Po každém koupání v moři nebo v bazénu ztrácejí tyto produkty asi polovinu své ochranné síly, proto po každém namočení vlasů je třeba je opláchnout čistou vodou a pak na ně znovu nanést voděodolný přípravek. V létě vyžadují vlasy opravdu zvýšenou pozornost. Ideální je, když každé dva až tři dny nanesete na vlasy intenzivní kúru, která vrátí vlasům pružnost a lesk.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22084 (zdravotnimagazin.cz#6163)


Přidat komentář