Jak se zbavit vrásek u kuřáků

Připusťme, že zapřísáhlému kuřákovi je zatěžko „típnout” poslední cigaretu. Někteří lidé jsou od rána do večera pod trvalým stresem - problémy s dětmi, konflikty s partnerem, na pracovišti samý spěch, k tomu domácnost.

Vrásky

Připusťme, že zapřísáhlému kuřákovi je zatěžko „típnout” poslední cigaretu. Někteří lidé jsou od rána do večera pod trvalým stresem - problémy s dětmi, konflikty s partnerem, na pracovišti samý spěch, k tomu domácnost... Proč si pak nedat pár cigaret denně? Přes nepopiratelnou skutečnost, že je kouření škodlivé, existují stále miliony kuřáků a mnozí z nich zapalují jednu cigaretu od druhé.

Dostatečný přísun vitamínu C

Vitamín C je nezbytný pro zdravé vazivo. Proto nás neudivuje, že kuřáci mívají často jemné vrásky nad horním rtem nebo pod očima. Cigareta je zlodějem výživných látek. Každá cigareta, kterou vykouříme, „ukradne” tělu 25 mg vitamínu C, protože imunitní systém musí neutralizovat jedovaté látky (nikotin, dehet, kysličník uhelnatý). Tím, že imunitní systém kuřáka potřebuje tolik vitamínu C, aby neutralizoval jedovaté látky, chybí kolagenu důležitá část enzymu pro regeneraci.

Eliminace nikotinu

Pokud kouříte, snažte se výrazně zvýšit přísun vitamínu C. Den začněte ovocným salátem. Banán, kiwi, polovina jablka, vše nakrájíme na malé kousky, přidáme polévkovou lžíci slunečnicových semínek a trochu jogurtu a snídaně, která prospěje kuřákům je hotova. Během dne pak nezapomínejte na čerstvé ovoce nebo ovocnou šťávu, kterou si sami vylisujeme.

Boj za lepší zdraví

Protože kouření je naučené jednání, dá se tedy také odnaučit. Tento proces funguje u každého člověka jinak. Pro vaše uklidnění - jen malému počtu kuřáků se podaří přestat kouřit již na první pokus. Nesmíme se nechat odradit, a při svém odhodlání využívejme různé dostupné pomůcky: nikotinové náplasti, akupunkturu, žvýkačky, hypnózu atd. Všechno toto funguje ale jen tehdy, pokud opravdu chcete s kouřením přestat.

Jak přestat kouřit? Podrobné rady ZDE

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21765 (zdravotnimagazin.cz#5360)


Přidat komentář