Jak vznikají křeče

Někdy jako pomoc proti křečím pomáhá protažení svalu postiženého křečí, masáž, chůze nebo koupel v teplé vodě. Myslete však na to, že nesnesitelná bolest ve svalu nemusí být vždy způsobena pouze křečí, ale i žilní trombózou či natržením svalu.

Důsledek cévního onemocnění:

  • Křečových žil – křeče nastupují většinou v období tepla, po dlouhém sezení nebo stání.
  • Trombóza – ucpání hlubokých žil.
  • Asterosklerotický uzávěr tepen – křeče se projevují velkou bolestí po dlouhé chůzi, často postihuje kuřáky.

    K odstranění křečí vám poslouží také anýz - více o tomto koření přímo v článku

Důsledek onemocnění nervů:

  • Polyneuropatie – onemocnění periferních nervů, příčinou může být cukrovka, alkoholismus, borelióza. Při polyneuropatii se objevují poruchy citlivosti a ochrnutí.

Důsledek nedostatku hořčíku:

  • Křeče vznikající nedostatkem hořčíku se projevují jen ve svalech nebo orgánech.
  • Nejčastějšími příčinami nedostatku hořčíku jsou stavy silného pocení, těhotenství, silná fyzická námaha, stres, chronický alkoholismus, dlouhodobé hladovění nebo nedostatek tekutin.

Důsledek nedostatku vitamínu B:

  • Nedostatek vitamínu B způsobuje především alkohol, antikoncepční pilulky, vysoká konzumace jednoduchých cukrů či dlouhodobý stres.

Důsledek nedostatku vitamínu E:

  • Nedostatek vitamínu E způsobuje konzumace velkého množství tuků s nenasycenými mastnými kyselinami nebo pití chlorované vody.

Jak proti křeči

Někdy jako pomoc proti křečím pomáhá protažení svalu postiženého křečí, masáž, chůze nebo koupel v teplé vodě. Myslete však na to, že nesnesitelná bolest ve svalu nemusí být vždy způsobena pouze křečí, ale i žilní trombózou či natržením svalu. Jestliže bolest trvá dlouho, je nutno navštívit lékaře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22303 (zdravotnimagazin.cz#6779)


Diskuze a zkušenosti

JULIUS BALOG | 15.01.2015 07:54
Re: Jak vznikají křeče dobry den.křeče mivam často v zimě v letě moc ne.ale mam křeče v pod žebrama nejvic v litku a vs stehnech občas i u palcu na nohou .doktorce sem to řikal tak žadnou radu mi nedala.


Přidat komentář