Jaká je strava, taková je pleť

Každá pokožka může citlivě reagovat na jiný druh potravin. Sledujte, po kterém jídle se vytvoří kožní neduhy vám a vyvarujte se jim. Dejte přednost tukům rostlinným před živočišným. Ideální je olivový olej a ořechy.

Příčina ve změně pleti

Většina pravěkých lidí akné ani kožní problémy neznala. Jejich stravu totiž tvořily samé proteiny a vláknina. Živili se hlavně masem divokých zvířat, ovocem a zeleninou. Jakmile se přešlo od lovu a sběračství k zemědělství, v potravě přibývaly sacharidy, což se projevilo i na jejich pleti.

Základ pro zdravou pleť

  1. Zvýšte příjem vlákniny. Jezte hodně celozrnného pečiva, ovoce a zeleniny. Dopřát si můžete i těstoviny a neloupanou rýži.
  2. Dejte přednost tukům rostlinným před živočišným. Ideální je olivový olej a ořechy. Příliš mnoho tuku ve stravě vaší pokožce neprospěje, ale ani jeho nedostatek pleti nesvědčí. Projeví se suchou až šupinatou pletí. Navíc vám také hrozí nedostatek vitamínů, které se rozpouští pouze v tucích.
  3. Servírujte si častěji rybí maso. Obsahuje spoustu nenasycených mastných kyselin, které zabraňují vzniku akné. Dlouhodobě dokonce brání i vzniku vrásek. Bohatými zdroji těchto kyselin je losos, makrela a tuňák. Pokud ryby nemusíte, kyseliny najdete i v mandlích a vlašských ořeších.

Které jídlo není vhodné

  1. Především je třeba snížit podíl jednoduchých sacharidů ve stravě. Vyvarujte se bílému chlebu a pečivu.
  2. Sladkosti jsou pro vaši pokožku nepřítelem číslo jedna! Zkuste je nahradit ovocem.
  3. Nepřehánějte to ani s kořením, uzeným masem a alkoholem. Rozšiřují totiž cévy a tím způsobují zčervenání kůže.

    Každá pokožka může citlivě reagovat na jiný druh potravin. Sledujte, po kterém jídle se vytvoří kožní neduhy vám a vyvarujte se jim.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22470 (zdravotnimagazin.cz#7153)


Přidat komentář