Kalorická bomba v alkoholu

Dlouho byl lidský organismus navýsost zjednodušeně přirovnáván ke kotli. Pokud dojde k tomu, že energetický přísun převýší spotřebu, že se všechno "nespálí", přebytek se "logicky" ukládá do zásoby a člověk tloustne.

Nepříznivé účinky alkoholu

Z hlediska linie je tím nejlepším alkoholickým nápojem suché bílé nebo červené víno (to neplatí pro polosuché či dokonce sladké).

Lidé, kteří s váhou bojují by si měli dát pozor i na pivo. Kvůli svému složení a vysokému obsahu cukru pivo totiž podporuje ukládání tuků do zásoby hlavně v oblasti břicha.

Destiláty už jsou hodně kalorické, jeden decilitr obsahuje přes 1000 kilojoulů. Ještě hůř jsou na tom likéry (vaječný likér, griotka), ty jsou hodně sladké a navíc zvyšují i cholesterol.

Spočítání kalorií

Lidé, kteří touží zhubnout, by měli denně přijmout maximálně 5000 kilojoulů. Ti, kteří si chtějí váhu udržet a nemají obzvlášť namáhavé povolání, mohou přijmout 7000 až 9000 kilojoulů.

Nechtěná kila

K tomu, aby člověku přibylo jedno kilo nechtěného tuku, stačí sníst 30 000 kilojoulů navíc nad to, co tělo spotřebuje ve formě energie. Přejídání se na váze pár dní nijak nemusí projevit, ale pak najednou může váha skočit i o jeden dva kilogramy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22444 (zdravotnimagazin.cz#7082)


Přidat komentář