Kineziologie One Brain - Strakonice

Dnes nabízí své služby nespočet různých léčitelů či terapeutů zastupující různé, často pochybné alternativní metody léčby. Jednou z vysoce uznávaných alternativních metod léčby, na kterou se s důvěrou můžete obrátit, je metoda kineziologie.

Kineziologie One Brain - Strakonice, Týn nad Vltavou

Trápí vás ve vašem životě nějaký problém týkající se např. ztráty či touhy po jiném zaměstnání, máte potíže se vztahy v rodině nebo nemůžete dosáhnout životních cílů a nevíte jak se v dané situaci posunout dál? Doporučujeme vám, pokud jste se rozhodli s danou situací něco udělat a nevíte kdo by vám s tím pomohl, obrátit se na odbornici, která má dlouholeté zkušenosti s řešením potíží svých klientů různými metodami, aby se dostali do kýženého cíle a vedli plnohodnotný život. Její hlavní ideou je to, že veškeré potíže se mají řešit Láskou a přeměnou negativní energie na tu pozitivní, což uplatňuje při metodě HBL neboli „Healing by love“, kterou sama vytvořila.

Kineziologie - Strakonice, Týn nad Vltavou]

Kineziologie patří mezi nejznámější alternativní metody léčby, která je všeobecně uznávána i v odborných kruzích. Kineziologie spočívá v tom, že každá skupina svalů má vztah k dalším částem těla, jako jsou orgány, zažívací ústrojí, kosti, žlázy, krevní oběh, apod. Z těchto poznatků plyne, že jestliže jsou svaly v dobré kondici, je v pořádku i tělo. Kineziologie si klade za cíl, udržet zdraví pomocí svalů lidského těla. Samotný význam slova kineziologie vychází z řeckého slova kinesis, což znamená pohyb. Dle této metody, každý stres nebo nemoc se odrazí i na svalech, což je způsobeno zablokováním a narušením energetických toků. Negativní emoce nejprve zablokují energetické proudění v mozku, a s tím i související části těla, které jsou danou oblastí mozku řízena. Je tak možné, že se Vám například díky nějaké negativní události podlomí kolena, apod. Nejrůznější psychické či fyzické problémy, i chronického charakteru, mohou tedy souviset se zablokováním energetických toků, následkem nemoci či stresu. Cílem terapeuta, který se kineziologií zabývá, je vyhledat tyto energetické blokády a pomocí jemných hmatových technik energetický tok obnovit. Jedná se o naprosto objektivní metodu, která nikterak nesouvisí s léčitelstvím a v některých státech, mezi které patří i USA je hrazena pojišťovnou.

Antistresová terapie - Strakonice, Týn nad Vltavou

Jak je již jasné z názvu, jedná se o metodu, která pomáhá najít a odstranit příčinu stresu. Asi každý z nás zažil situaci např. kdy jsme rozladění, nestíháme, v práci toho máme hodně, doma v spěchu vaříme rychle večeři, než přijde domů manžel z práce a do toho se začnou dožadovat pozornosti děti apod. Jedná se vlastně o jistou změnu a vychýlení naší vnitřní rovnováhy. Jejím cílem je naučit člověka:

že on sám je pánem (paní) svého života

nebát se vychýlení - nebát se stresu

jak omezit stres na minimum

co a jak dělat, když se do stresu dostane

Koučink vztahů - Strakonice, Týn nad Vltavou

Je velmi efektivní metoda, která se zaměřuje na pomoc a rozvoj klienta v rámci mezilidských vztahů. Pomáhá mu k cestě najít sám sebe a zlepšuje přístup k lidem ve svém okolí. Je vhodné tuto terapii využít například pokud máte nějaké potíže v práci, ve vztahu s partnerem či v rodině. Koučink pomáhá také, pokud jste celkově nespokojení sami se sebou či se svým dosavadním životem a chcete situaci změnit. Tato terapie vás nasměruje tak, abyste co nejdříve dosáhli požadované vize a očekávaného cíle.

Metoda HBL (Healing by love) - Strakonice, Týn nad Vltavou

Tuto terapii v podstatě vytvořila paní Sylva Šmausová, která tuto metodu doporučuje už hlavně z to hlediska, že se jedná o velmi jednoduchou a rychlou metodu, při níž se využívá síla lásky. V podstatě se při terapii mění klientovy negativní emoce na ty pozitivní, což má ve výsledku za následek okamžitý účinek, jelikož se terapie dá využít nejen na přítomnost, ale také se může pracovat s minulostí či budoucností.

Kineziologie – metoda One Brain - Strakonice, Týn nad Vltavou

Kineziologie – metoda One Brain, byla vyvinuta v 70. letech dvacátého století a kladla si za cíl především odstraňovat poruchy učení. Jedná se o nejpoužívanější a nejúčinnější kineziologickou metodu. Tahle metoda však najde své uplatnění při jakýchkoliv fyzických, ale i psychických potíží, které vznikly následkem nějaké prožité silné negativní události. I klasická medicína připouští, že až 95 % všech onemocnění je psychosomatického původu, což znamená, že je naše tělo závislé na našich duševních procesech. Psychosomatický základ tak může mít například bolesti hlavy, zad, žaludku, a mnohé jiné. Metoda One Brain komunikuje s tělem a myslí člověka prostřednictvím jednoduchého svalového testu.  Díky tomuto testu nalezne terapeut emocionální bloky, které mohou být příčinou mnoha psychických nebo psychosomatických onemocnění. Nerovnováha organismu a zablokování energetických toků může být způsobeno například stresem v zaměstnání, partnerskými problémy, u dětí se může jednat o strach z trestu, apod.  Pomocí této metody je možné dosáhnout poměrně rychlého zlepšení zdraví a psychické pohody. Metoda One Brain pomáhá naleznout blok v energetickém toku v mozku a následně jej odstranit

Význam kineziologie – metody One Brain

Tím, že terapeut nalezne energetický blok v mozku a odstraní jej, začne mozek opět správně komunikovat mezi jednotlivými hemisférami. Nesprávná komunikace levé a pravé hemisféry se může například u dětí projevit jako dislexie či disgrafiem, apod. Takový blok u dětí může být způsoben i stresem vzniklým při porodu či z důvodu jiné špatné události, která je uložena v podvědomí. Kineziologie –metoda One Brain, může člověku pomoci zbavit se různých závislostí, fobií, úzkostí, strachu a v neposlední řadě i depresí. Tahle metoda je velice úspěšná při alergiích, oslabené imunitě, astmatu, při posílení sebevědomí, při horší výkonnosti, apod. Jak je již výše zmíněno, metoda One Brain pomáhá dětem zbavit se dysgrafie, dyslexie, problémů s učením, s potížemi při adaptací ve školce či škole. Díky metodě One Brain zlepšíte mezilidské vztahy, problémy v zaměstnání, rodině či v partnerském vztahu. Pomocí této metody získáte také podporu při léčbě nemocí, mezi které patří dokonce i rakovina. Metoda One Brain může pomoci některým dětem například i tím, že se kineziolog dítěti intenzivně věnuje a povídá si s ním, čímž ho postupně zbavuje stresů a pnutí.

Jak probíhá samotná terapie

Aby byla léčba úspěšná, je důležitá spolupráce mezi pacientem a terapeutem. Terapeut zahájí proces léčby, pomocí odstranění bloků, ale je na pacientovi, jak se bude v budoucnu chovat a zda bude o své zdraví pečovat. Samotné vyšetření je založeno na testování svalové reakce, kdy tělo reaguje na podnět. Terapeut jemně tlačí na pacientovi ruce, čímž dostává zpětnou biologickou vazbu. Negativní emoce sval oslabují, kdežto pozitivní emoce je zpevňují. Zjištěné energetické bloky se jemně a účinně odstraňují speciálními vhodnými technikami nebo cvičením. Mezi takové jemné techniky patří různé jednoduché pohyby, doteky nebo masážemi, případně působení světla. Změna v blokádě se tak projeví zlepšením svalové reakce, přičemž se organismus následně automaticky navracet do rovnováhy. Jednotlivé sezení probíhá většinou 60 až 90 minut. Aplikace této metody u dětí probíhá skrz prostředníka, kterým je nejčastěji maminka.

Historie kineziologie

Tahle alternativní metoda léčby byla objevena v 60. letech dvacátého století americkým chiropraktikem Georgem Goodheartem. Tento chiropraktik při své práci přišel na to, že stlačováním různých bodů na těle je možné posílit odpovídající svaly. George Goodheart postupně zmapoval vztah mezi 16 různými tlakovými body na lebce, dále nad prsní kostí, za kolenem a všemi hlavními svalovými skupinami. Pomocí těchto vztahů naznal, že v lidském těle jsou určité energetické kanály, které mají vztah mezi jednotlivými tlakovými body, svaly a orgány. Takové energetické dráhy, kterým se říká také meridiány, jsou známy a využívány i v jiných metodách léčby, zejména pak v tradiční čínské medicíně. Energetické dráhy jsou tak například využívány v akupresuře či akupunktuře. Postupem času se z metody George Goodhearta vyvinuly i další kineziologické metody, například v článku uvedená** One Brain**, která je v současnosti nejpoužívanější a nejúčinnější. Jedná se o opravdu objektivní metodu, která je všeobecně velmi uznávaná. O její důvěryhodnosti svědčí i fakt, že je mimo zmíněného USA, také hrazena zdravotní pojišťovnou například v Nizozemsku nebo v Maďarsku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23085 (zdravotnimagazin.cz#10253)


Diskuze a zkušenosti

Marcela | 15.01.2016 20:24
Dobrý den ,chtěla bych využít této metody,mám dceru která trpí psychickými problémy .děkuji

Lenča | 15.02.2016 19:17
Zdravim. Je terapie vhodná i pro děti?


Přidat komentář