Klady a zápory piva

Pivo obsahuje 92% vody a látky, které působí pozitivně na lidský organismus. Tyto látky příznivě působí na výměnu tuků a cukrů v krvi, usměrňují krevní tlak, snižují obsah cholesterolu, omezují nadměrnou tvorbu inzulínu.

Obsah alkoholu v pivě

V České republice se nejvíce konzumuje pivo 10° a 12°. Mnozí si myslí, že to označuje množství alkoholu, ale přitom označuje procento zkvašeného cukru. Teď Vás, ale asi zajímá, kolik teda pivo obsahuje toho alkoholu. Přibližná úměra je 1° je roven 0,35% alkoholu.

Nutriční hodnota v pivě

  • 10° světlé – 1510 kJ
  • 12° světlé – 1850 kJ
  • Dia pivo – 1670 kJ

Pozitivní složky piva

Pivo obsahuje 92% vody a látky, které působí pozitivně na lidský organismus. Tyto látky příznivě působí na výměnu tuků a cukrů v krvi, usměrňují krevní tlak, snižují obsah cholesterolu, omezují nadměrnou tvorbu inzulínu. Taky obsahuje antioxidanty, které snižují riziko rakoviny a zvyšují tělesnou odolnost. Pivo podporuje vylučování moči.

  Negativní účinky piva

Nejškodlivější složkou piva je alkohol, ten je ale v pivě obsažen jen ve velmi malé koncentraci. Jeho nadměrné pití však může poškozovat játra, ledviny a způsobit odumírání mozkových buněk. Ale riziko těchto problémů je ze všech alkoholických nápojů u piva nejnižší.

Pivo ovlivňuje hormony

Je prokázáno, že pivo zvyšuje produkci tzv. hormonu štěstí (serotoninu). Ten hraje velkou roli v náladách lidí (radost, sen, sexuální chování, úzkost i bolest). Pivo má také uklidňující účinky a před spaním působí jako přirozené sedativum.

Při konzumaci piva se zvyšuje apetit

Pivo způsobuje chuť k jídlu, což má za následek vyšší příjem potravin, který může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. To znamená, že po samotném pivu se netloustne, ale po nadměrném požívání ostatních potravin však ano.

Jak jsou na tom Češi s pitím piva

Češi se v pití piva řadí na přední příčky ve světě. Pivo pijeme tedy požehnaně. Jeden Čech vypije průměrně 320 piv za rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22684 (zdravotnimagazin.cz#7568)


Přidat komentář