Konec bílého rafinovaného cukru

Fruktóza je nejsladší jednoduchý cukr, sladší než glukóza či galaktóza. Do krve se uvolňuje pomaleji (k jejímu rozkladu není používán inzulín, ale enzymy ve střevech)....

Příznivé účinky přírodních sladidel

  • mohou obsahovat prospěšné enzymy
  • výraznější chuť a aroma
  • obsahují vitaminy a minerály
  • šetrnější na metabolismus a hladinu cukru v krvi

Nejsladší jednoduchý cukr

Fruktóza je cukr nacházející se v ovoci v koncentraci kolem 1-7% (některé druhy ovoce mají fruktózy podstatně více). Fruktóza je na pohled podobná klasickému bílému cukru, ale je dvakrát sladší. Fruktóza je nejsladší jednoduchý cukr, sladší než glukóza či galaktóza. Do krve se uvolňuje pomaleji (k jejímu rozkladu není používán inzulín, ale enzymy ve střevech). Fruktóza je vhodná pro diabetiky, hypoglykemiky nebo hyperglykemiky, ale i pro všechny zdravé jedince je tudíž vhodnější než sacharóza.

Čím si osladit život

Javorový sirup je oproti bílému cukru o polovinu méně sladký. Obsahuje z 60% sacharózu a zbytek jsou invertní cukry. Je bohatý na vápník, draslík, železo a obsahuje stopová množství některých dalších minerálů.

Využití sladového cukru

Cukr z ječného sladu je ze 65% maltóza, díky čemuž se resorbuje poměrně pomalu a nezpůsobuje velké kolísání hladiny krevního cukru. Většinou obsahuje malé množství vitaminu B a některých minerálů. Sladový cukr je velmi tmavý a silně aromatický, ale ne tolik sladký jako med.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22453 (zdravotnimagazin.cz#7119)


Přidat komentář