Konzumace citronu mírní ženské potíže

Citroník pravděpodobně pochází z Přední Indie nebo z Číny. Odtud se rozšířil nejprve do Itálie a později se začal pěstovat ve Španělsku, Americe a jinde. U nás se pěstuje pouze ve sklenících, případně v domácnostech jako okrasná rostlina.

Odkud byl přivezen

Citroník pravděpodobně pochází z Přední Indie nebo z Číny. Odtud se rozšířil nejprve do Itálie a později se začal pěstovat ve Španělsku, Americe a jinde. U nás se pěstuje pouze ve sklenících, případně v domácnostech jako okrasná rostlina.

Široké využití

Využití citronu v přírodním léčitelství je velice rozsáhlé. Citronová šťáva se vkapávala do ran a přidávala do koupelí. Kolečka citronů se přikládala na vředy. Šťáva nakapaná do nosu při počínající rýmě, podpořená užíváním jitrocelového sirupu, ochrání před těžším průběhem onemocnění.

 

 • S citronovou šťávou proti ženským problémům

  Šťáva požitá vnitřně ve větším množství staví krvácení při silné menstruaci a pomáhá při ženských chorobách. Odstraňuje z těla kyselinu močovou, a tudíž je vynikajícím prostředkem proti dně, při léčbě revmatismu a artrózy.

   

 • Citronem proti bakteriálnímu onemocnění

  Citron je dále výbornou pomocí proti zácpě, čistí játra a ledviny, stimuluje tvorbu žluče, upravuje zažívání, podporuje vázání vápníku v těle, pomáhá při léčení úplavice, tyfu a různých bakteriálních onemocnění. Citronová šťáva působí preventivně proti omrzlinám, pomáhá při ošetření nohou. Citronovým plátkem se neutralizuje ranka po bodnutí komárem, blechou, vší a dalším hmyzem.

   

 • Citron upevňuje zdraví

  Citron s medem je velmi výživná směs a léčí ústní záněty a afty. Jednoduše řečeno, ten, kdo jí citron i s kůrou (ovšem chemicky neošetřenou), dužinou a jadérky, upevňuje svoje zdraví. Šťávu lze pít v kombinaci s teplou i studenou vodou. Studený roztok pijeme mezi hlavními jídly, s teplou vodou lze roztok pít před jídlem, mezi jídly i po jídle. Šťávu lze též kombinovat s medem.

   

 • Citronem proti plísním

  Citronová silice má výrazné protiplísňové účinky, které se ještě dají zesílit kombinací se silicí z australského čajovníku (Tea Tree Oil), čímž vznikne velice široké antimykotické spektrum.

  V citronu nejsou známy nějaké výrazné vedlejší účinky. Ve větších dávkách je třeba zachovat opatrnost a sledovat jeho snášenlivost – zvláště při aplikaci citronové kúry.

Kosmetika a citrón

Velké uplatnění nachází citron i v kosmetice, neboť působí jako projasňující prostředek a vyhlazuje vrásky. Má mírně antiseptické účinky a působí jako pleťové tonikum. Bělících schopností využívá k odstranění nikotinových skvrn z nehtů a zubů, pih a k úpravě světlých vlasů. Po umytí vlasů je vhodné do poslední vody na spláchnutí přidat trochu citronové šťávy a vlasy se pěkně lesknou.

Využití v kuchyni

Plody citronů, šťáva i kůra jsou bohaté na vitaminy a minerály a v široké míře se využívají v kuchyni při vaření, do moučníků, nápojů a jako antioxidační činidlo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21711 (zdravotnimagazin.cz#5210)


Přidat komentář