Kuchyňské přísady pro zdraví

Citrony mají dokonce dvojitý užitek. Díky velkému obsahu vitaminu C podporují v organismu vlastní obranné látky a navíc umí spalovat tuky. Vychutnejte si co nejčastěji zdravou citronovou šťávu v minerálce, džusech apod.

Hřebíčkový olej

Tajemství je v hřebíčkovém oleji, který má lehce znecitlivující účinek - mírní zejména bolesti zubů. Když hřebíček lehce rozkousáte, uvolníte éterický olej, poté jen přesuňte přesně na bolavé místo.

Petržel

Petržel podporuje činnost ledvin. Tato bylina obsahuje účinné látky jako myristicin a apiol, které působí jako diuretikum.

Brambory

Brambory jsou účinné ve spojení s teplem. Pomáhají například při zánětu močového měchýře (brambory uvařte, rozmačkejte a zabalte do lněné utěrky a použijte jako obklad).

Citrony

Citrony mají dokonce dvojitý užitek. Díky velkému obsahu vitaminu C podporují v organismu vlastní obranné látky a navíc umí spalovat tuky. Vychutnejte si co nejčastěji zdravou citronovou šťávu v minerálce, džusech apod.

Červená řepa

Zelenina obsahující stopový prvek zvaný silicium, zpevňuje kůži a tkáň. Navíc podporuje krvetvorbu. Řepa obsahuje i kyselinu listovou, což je látka, která je k potřebě všude tam, kde se tvoří nové buňky.

Chilli

Ohnivé chilli papričky obsahují látku, která se jmenuje capsaicin - alkaloid podporující krevní oběh a pozitivní účinek má na krevní tlak. Chilli používejte pro ochucení polévek, omáček a na zálivky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22572 (zdravotnimagazin.cz#7393)


Přidat komentář