Kurz plavání pro děti od 6 měsíců - Praha 1, 3 a 8

Plavání pro děti od 6 měsíců je velmi prospěšná a zábavná činnost, při které se rozvíjí vztah dítě - rodič a pomáhá k lepšímu vývoji dítěte. Důvodů, proč s tak malým dítětem plavat v bazénu je však více.

Proč s kojenci plavat?

Kolem plavání s kojenci je stále řada dohadů. Někdo tvrdí, že plavání je velmi prospěšné, jiný, že jde o činnost ohrožující zdraví dítěte, další říká, že jde jen a jen o výdělečnou činnost pro ty, jež kurzy pořádají a jiný, že jde jen o módní záležitost. Jak to tedy je? Mohu vás ujistit, že plavání kojenců je opravdu velmi prospěšnou záležitostí a nese sebou samá pozitiva. Voda je, byla a vždy bude pro každé děťátko přirozené prostředí. Vždyť ve vodě rostlo a vyvíjelo se celých 9 měsíců. A pokud zásluhou dospělých nezíská s vodou špatnou zkušenost, bude vodu mít rádo pořád. Dítě je ve vodě spokojené, cítí se velmi dobře a celkově ho pobyt ve vodě zklidňuje a pomáhá mu s klasickými problémy dětí, jako jsou větříky. Voda příznivě působí na psychický vývoj dítěte. Nadnáší dítě, uvolňuje, prostě dítě je zde spokojené, což jeho vývoj posunuje vpřed. A nejen psychický. Co se týká motoriky, pak ta je tu maximálně podporována. Zásluhou speciálních cviků, které však vycházejí ze hry, se dítě učí lepší koordinaci pohybů. A co se týká zdraví tak zde je jasně vidět, že děti, které pravidelně navštěvují kurzy plavání, lépe spinkají, mají větší chuť k jídlu a celkově lépe prospívají. Plavání kojenců je výborné i pro posílení a uvolnění svalů, a pro správný vývoj páteře. V neposlední řadě právě ve vodě se velmi pozitivně upevňuje vztah dítě – rodič.

 

Kdy s plaváním kojenců začít?

Koupání dítěte a cvičení v příjemně teplé vodě se doporučuje odjakživa. A již to ukazuje na pozitivní působení vody na dítě. Takže jakmile bude mít vaše děťátko zhojený pupík, budete doma a budete po porodu v pohodě, můžete začít plavat. Nejdříve to můžete vyzkoušet doma s asistentkou, později, od 6 měsíců, můžete začít plavat s ostatními maminkami a dětmi v kurzu. Věřte, že svému dítěti i sobě tím jen prospějete.

Vaničky - plavání miminek do 6 měsíců

Jde o** plavání**, které vlastně plaváním není, ale výborně pomáhá vývoji vašeho dítěte. Instruktorka plavání s kojenci přijede k vám domů, a naučí vás jak s dítětem ve vaničce manipulovat, jak s ním cvičit, jak ho masírovat. To vám pomůže zejména v době, kdy bude vaše dítě neklidné, bude mít bolení bříška, nebo bude těžko usínat. Teplá voda dítě uklidní, uvolní a také uspí. Proto neváhejte a usnadněte si život pomocí jednoduchých, ale účinných aktivit.

Plavání ve vašem bazénu

Pokud máte doma bazén, pak si můžete od 6 měsíce věku vašeho dítěte pozvat domů instruktorku, která vás naučí cvičit s vaším dítětem ve vašem bazénu. Podmínkou ovšem je, aby byl bazén čistý a měl teplotu vody 30°C. Chladnější voda není pro plavání kojenců vhodná.

Kurz plavání dětí od 6 měsíců

Plavání v tomto věku opět není klasickým plaváním, ale jde o promyšlenou hru, rodiče s dítětem, která vede k lepšímu psychomotorickému rozvoji dítěte. Nejvíce je to vidět na dětech, které mají určité zdravotní nebo vývojové problémy. Navíc velmi posiluje citový vztah rodiče a dítěte.

Kurzy plavání pro větší děti

Děti od dvou let plavou s rodiči a opět formou her rozvíjí své psychomotorické dovednosti. Kromě cíleného hraní si ve vodě, se již učí i plavecké dovednosti. Ne ještě nejde o klasické plavání, ale o položení se na vodu, splývání a další činnosti, které takto malé dítko zvládne. Začátkům klasického plavání, tedy výuce plaveckých stylů se věnuje od věku 5 let dítěte. To je ta správná doba, kdy má dítě dostatečnou koordinaci pohybů, aby zvládlo samostatně se naučit plavecký styl. Pokud s dítětem plavete od narození, pak plavecké dovednosti získá velmi rychle. Voda bude pro něho přirozená.

Plavte, cvičte, užívejte si

Plavání kojenců je příjemná a užitečná činnost. Určitě ji vyzkoušejte. Buďte však obezřetní při výběru kurzu. Dítě, zvláště to maličké, potřebuje pozorný a citlivý přístup a čistý bazén, vodu, i okolí bazénu, stejně jako vodu teplou 30°C.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23202 (zdravotnimagazin.cz#10374)


Přidat komentář