Kurzy vaření pro firmy

Pokud nevíte, jak uspořádat další firemní akci, která by stmelila kolektiv, pak je pro vás možnou a vhodnou alternativou kurz vaření pro firmy. Určitě úžasné pro menší kolektiv, jak se poznat i z jiné strany.

Nápady, jak uspořádat dobrý teambuilding, kde se všichni nejen pobaví, ale také třeba i něčemu novému přiučí, je kurz vaření pro firmy. Dnes, kdy se to teambuildingy jen hemží, je nasnadě všech těch, kteří právě akce pro firmy pořádají, aby ta jejich byla nezaměnitelná, vážená a něčím ojedinělá. Nebyla jako mnoho dalších, ale opravdu zábavná a dlouho diskutovaná. A tím může být právě kurz vaření pro firmy.

Výhody kurzu vaření pro firmy

Taková akce má totiž mnoho výhod. Nejen že si firma může zvolit téma, které se bude vařit, tudíž pokud se mezi zúčastněnými vyskytují milovníci masa, jistě budou nadšení právě z masových specialit, včetně pravých steaků, a mnoha dalších. Nebo právě naopak se v poslední době rozmohlo zdravé stravování, včetně vynechání všech surovin původem živočišných, takže mnoho osob bude zajímat i takové vaření, proč si tedy nezvolit téma, které je blízké vám, a v termínu, který se vám hodí, než čekat právě na vypsaný termín kurzu, který může být zrovna ve chvíli, kdy již budete mít jinou zábavu, jinou záležitost a kurz, i když dlouho očekávaný budete muset vynechat. Navíc jako firemní akci ji budete mít nejspíš proplacenou právě od firmy a to je další důvod, proč chtít kurz vaření jako vhodné místo pro teambuilding.

Další výhody

Mimo výše uvedené je na kurzu skvělé i to, že se na něm lidé ve firmě poznají lépe, než se doposud znali a najednou zjistí, kolik že toho mají společného. V práci často lidé nemají možnost moc toho promluvit i s jinými kolegy z jiných oddělení a právě toto může být možnost, jak zcela zapomenout na pracovní záležitosti a věnovat se zcela něčemu úplně jinému. Najednou lidé totiž zjistí, že jejich kolega, který jim připadal poněkud plachý, možná i odměřený, je ve skutečnosti zábavný a mají s ním mnoho společných názorů, ale i zálib a tak zde vyvře nové přátelství, možná později i něco více.

Stmelit kolektiv jako základ akce

Všechny teambuildingové akce pořádají a platí firmy za jediným účelem – aby se zaměstnanci mezi sebou pobavili, aby se přátelili a byli i přáteli mezi sebou i mimo firmu, zkrátka se do práce pak následně těšili, rádi s kolegy trávili i volný čas a práce pro ně byla taková jako rodinná záležitost, něco, na čem zaměstnancům záleží nejen z pohledu peněz, jejich vydělávání, ale také z toho důvodu, že o práci v tak dobrém kolektivu prostě nechtějí a nemohou přijít. To je také důvodem, proč tedy míří k tomu, aby teambuilgingové akce byly a byly úspěšné. Lidé totiž postřehnou, že jim na práci více záleží a nebudou chtít jen tak odejít, pokud bude hrozit výpověď, začnou se více snažit.

Pro kolik lidí je kurz vaření pro firmy

Jistou nevýhodou je fakt, že kurz pro vaření pro firmy se pořádá tak trochu jako soukromá akce, kde je také omezená kapacita. Vždy samozřejmě záleží na pořadateli, ale nikdy to nebude akce pro několik desítek a rozhodně ne stovek lidí. Nejlepší je tak kolektiv o deseti až patnácti lidech, kteří jsou veselí a ještě budou veselejší, pokud zjistí, že v rámci celé akce mají konzumaci jak nealkoholických, tak alkoholických nápojů v ceně a tak si rádi mnozí dají pivko nebo vínko a obecně celá taková akce je pro ně o dost zajímavější a váženější.

Individuálně

Kurz vaření pro firmy je individuální, tedy že si jako firma můžete určit náplň celého kurzu, co se bude vařit, co bude celou náplní kurzu. Hodně lidé požadují třeba italskou kuchyni, v poslední době se také žádá francouzská kuchyně, nebo i indická a mnoho dalších. Dále lidé mají zájem o přípravu steaku, ale i vyhlášených světových desertů. Dokonce si i lidé sami mohou určit konkrétní jídla, o které mají zájem se naučit vařit, o to více je právě kurz vaření pro firmy zajímavější.

Více než vaření

Perfektní na celé akci je to, že jste ve společnosti s lidmi, se kterými se následně potkáváte i v práci, denně, nicméně zde, na kurzu vaření se vidíte s kolegy v jiném světle, z jiného úhlu a v mnohém se můžete poznat, najít podobné záliby, ale také se jedná o zcela jiné prostředí, než jste zvyklí se potkávat, vidět, takže je to úplně jiné. Najednou máte touhu se bavit, a to o zcela jiných záležitostech, než je pouze práce, tudíž i běžné záliby, rodina a další. Vaření může tak být příjemným zpestřením onoho dne, které bude završeno právě posezením u pokrmu, který si sami vytvoříte a pobavíte tak jako dobří přátelé. Teambuilding formou kurzu vaření je jistě velice zajímavou a zábavnou činností, vhodnou pro navázání dalších přátelství. Najednou i sama práce může být pro účastníky zábavnější a více se budou těšit do práce. Návaznost na firemní akci pak může mít dalekosáhlejší následky pro podporu a rozvoj firmy v pozitivním slova smyslu, takže může být i vhodné.

Zábava i vaření

I když nejste zrovna kuchařský typ a kuchyně u vás doma je spíše místem, které slouží k uskladnění potravin a ohřívání koupených pokrmů, pak může být pro vás kurz vaření formou teambuildingové akce něčím neotřelým, netradičním a hlavně velice zajímavým pro další rozvoj. Sice nejste a nebudete kuchařští mistři, ale aspoň si vaření zkusíte a jistě se i v mnohém pobavíte. A to je účelem takové firemní akce, která má podpořit a utužit vztahy mezi kolegy. Většinou je také náplní celého kurzu i konzumace nápojů, jak nealkoholických, tak právě těch alkoholických, což je další důvod k tomu, na akci jít a ještě více se bavit, než bylo původně zamýšleno. Pokud si neodnesete nic zajímavého pro upotřebení v kuchyni (což se snad ještě nikdy nestalo), pak jistě si odnesete zajímavé a nevšední zážitky. A to je hlavním důvodem, proč takovou akci uspořádat pro své zaměstnance a také proč byste jako zaměstnanci tuto akci měli požadovat.

Pro koho kurz vaření není vhodný

Kurz vaření pro firmy je vhodný snad pro všechny, nejvíce snad pro ty, kteří stále posedávají v kanceláři za počítačem, a aktivita v kuchyni jim dodá nové směry. Kdo ale o takové akci určitě nebude uvažovat, jsou zaměstnanci restaurací i samotní kuchaři. Ti se přece jen v takovém prostředí pohybují neustále a čas navíc pro ně asi tak zajímavý nebude.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23321 (zdravotnimagazin.cz#10494)


Diskuze a zkušenosti

Filip Reis | 09.09.2015 20:37
Re: Kurzy vaření pro firmy Dobrý den, pro kolik zaměstnanců jste schopni kurz udělat? Je možné ho zaměřit pouze nahhlavní chody? Děkuji Reis

Romča Foldynová | 15.09.2015 21:56
Re: Kurzy vaření pro firmy Hezký den máte někde prostory nebo nebo by se ten kurz dal udělat u nás ve firmě? Kapacita by byla 17 lidí. Chtěli bychom to využít jako Vánoční večírek.Moc děkuji. Romana (tel. 734104699)


Přidat komentář