Labioplastika

Ve Spojených státech patří operativní úprava stydkých pysků k běžným zákrokům a i u nás už přestává být výjimkou. Pokud vám operaci doporučí gynekolog, uhradí ji za vás pojišťovna.

Odstranění kožní tkáně

Malé stydké pysky jsou dvě jemné kožní tkáně ukryté pod velkými stydkými pysky po obou stranách poševního vchodu. V jejich vrchní části se nachází klitoris. Barva i velikost malých stydkých pysků je u každé ženy jiná. Někdy nejsou téměř vidět, jindy mohou být velké a vyčnívající. Příliš velké pysky činí mnohým ženám zdravotní, kosmetické i psychické potíže, ale díky malému chirurgickému zákroku zvaný labioplastika lze tento problém odstranit.

Využívání operace v globálu - Labioplastika

Ve Spojených státech patří operativní úprava stydkých pysků k běžným zákrokům a i u nás už přestává být výjimkou. Pokud vám operaci doporučí gynekolog, uhradí ji za vás pojišťovna. Jste-li však ochotni připlatit si za dokonalou hygienu a péči, zvolte raději soukromou kliniku.

Problém ve velikosti

Nadměrná velikost malých stydkých pysků může vadit nejen z estetických důvodů, ale často také působí nepříjemné pocity při chůzi, jízdě na kole či jiných fyzických aktivitách. Mnohdy také snižuje i sexuální požitek. Žena, která je frustrovaná velikostí svých malých stydkých pysků se často nedokáže dostatečně uvolnit na to, aby přijímala rozkoš se vším všudy.

  • Před operací

Před operací musí pacientka podstoupit předoperační vyšetření, které zahrnuje odběr krve, měření EKG a krevního tlaku apod. V den operace nesmí nic jíst. Zákrok se provádí vždy až po menstruaci.

  • Operace

Zmenšení malých stydkých pysků trvá asi třičtvrtě hodiny a provádí se v celkové anestezii. Po odstranění nadbytečné tkáně žena několik hodin odpočívá na lůžku, ještě v den zákroku je ale propuštěna do domácího ošetřování. Doba pracovní neschopnosti činí 14 dní a stehy jsou samovstřebávací. Cena zákroku se v soukromých klinikách pohybuje okolo 3 500 Kč.

  • Po operaci

Operovaná místa by se měla po zákroku chladit ledem, který zamezí otokům a krvácení. První dva týdny se nesmí používat žádné kosmetické přípravky, ale jen speciální dezinfekční roztok. V době pracovní neschopnosti je lepší neoblékat si spodní prádlo ani kalhoty a dávat přednost sukním. Měsíc po zákroku se žena musí vyhýbat pohlavnímu styku. Operovaná místa jsou zpočátku citlivější, brzy se však vše vrací k normálu.

Trochu složitější zákrok

Stydké pysky se dají také zvětšit. Tento typ chirurgického zákroku vyžadují zejména ženy po porodu s ochablými stydkými pysky a ženy s úzkou vagínou. Vyztužené stydké pysky nabudou na objemu a stanou se citlivějšími. Za takový zákrok budete ale muset sáhnout hlouběji do peněženky.

Nebezpečná situace pro ženu

U velmi mladých nebo naopak starých žen může dojít ke slepení malých stydkých pysků. Tato situace je velmi nebezpečná, může dojít k zatékání moči do poševního vchodu a tím k zánětům pochvy. Chirurgické oddělení pysků trvá maximálně tři minuty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21820 (zdravotnimagazin.cz#5509)


Přidat komentář