Léčebné a lymfatické masáže - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Léčebné a lymfatické masáže působí na naše zdraví velmi blahodárně, avšak pouze v případě, že jsou provedeny odborně a pečlivě. Pokud jsme se rozhodli pro jakoukoli masáž, nebo nám byla doporučena lékařem, měli bychom vyhledat odborníka.

Všichni jsme neustále v pohybu a ve stresu, a proto není divu, že má mnoho z nás zdravotní** potíže**. Abychom se těmto potížím mohli vyhnout nebo je zmírnili v případě, že jimi už trpíme, je vhodné podstoupit léčebné či lymfatické masáže.

Sportovní masáže - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Ať už jste vrcholovým sportovcem, nebo spíše rekreačním, je dobré, pokud do svého pravidelného rozvrhu zařadíte sportovní masáž. Sportovní masáž je zde především proto, aby vás buď připravila na určitý fyzický výkon (zvláště, bude-li pro vaše tělo hodně zátěžový), nebo aby po fyzickém výkonu pomohla vašemu tělu k lepší regeneraci. Masér užívá při sportovní masáži větších tlaků, protože je třeba promasírovat svaly až do hloubky. Sportovní masáž slouží tedy zejména k masáži svalů, které se poté uvolní a zbaví ztuhlosti. Zároveň pomáhá k lepšímu prokrvování a podporuje proudění lymfy. Jako každá masáž, i ta sportovní působí pozitivně jak na vaši fyzickou stránku, tak na tu psychickou. Sportovní masáž se provádí také, pokud máte příčinou sportu nějaké trvalejší následky a potřebujete je doléčit.

Co se týče kontraindikací sportovní masáže, není vhodná pro osoby s chronickým onemocněním a pro těhotné ženy.

Rekondiční masáže - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Trápí vás bolesti zad? Býváte často unavení? Cítíte, že vaše kondice se postupem času více a více zhoršuje? Příčinou těchto neduh bývá často zaměstnání, které nás nutí namáhat buď jen určitou část těla, nebo při něm den co den sedíme. Ke zmírnění bolestí zad, krční páteře apod., k odstranění stálé únavy a celkovému uvolnění vám pomůže rekondiční masáž. Díky rekondiční masáži se budete cítit dokonale uvolnění, a to jak po tělesné, tak psychické stránce. Dále se díky ní zvýší obranyschopnost vašeho organismu a rozproudí se lymfa, která je důležitá k vylučování škodlivých látek ven z těla. Rekondiční masáž vás vrátí zpět do kondice. Rekondiční masáž není vhodná pro osoby s infekčním či nádorovým onemocnění.

Lymfatické masáže - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Lymfatický systém je jednou z nejdůležitějších částí našeho imunitního systému a zároveň také informačního systému člověka. Lymfatický systém je v našem těle  systémem, pomocí kterého odchází z našeho těla škodliviny ven. Jedná se o škodliviny, které vznikají při funkci organismu jednak z vnějšího prostředí a také z potravin, které konzumujeme. Lymfatická masáž je jemná hmatová technika, která se orientuje právě na lymfatický systém, která z těla dokáže odstranit pocity napětí a bolesti. Tento druh masáže je vhodný k ošetření unavených končetin a je skvělým základem při boji s celulitidou. Lymfatická masáž se provádí malým tlakem bez použití emulzí a olejů a používá se zejména k ošetření otoků, při tzv. těžkých nohách a také jako prevence proti nádorovým onemocněním. Lymfatickou masáž by měli podstupovat vrcholoví sportovci nejen před výkonem, ale také po něm či při různých úrazech. Jednu z technik lymfatické masáže lze také použít při boji s migrénou a bolestmi hlavy.

Masáže klasické - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Klasickou masáží se rozumí relaxační technika, která působí okamžitě a jednorázově. Tento druh masáže působí nejen na tělesný, ale také na duševní stav masírované osoby. Každý masér, provádějící klasickou masáž vychází z individuálních problémů a také tělesných proporcí svého klienta. Pomocí nichž dokáže přizpůsobit sled a zvolí vhodné hmaty. Máte-li tedy bolesti, které jsou vyvolány některým onemocněním, bude postupovat jemně a šetrně. K odstranění nahromaděných únavových látek používá masér hmaty razantnějšího typu, neboť je třeba tyto látky, které jsou uloženy ve svalech v případě, že vykonáváte těžkou práci či po sportovním výkonu apod. z těla odstranit. Při klasické masáži dochází k uvolnění svalstva a k odstranění ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale zároveň také k celkové tělesné a duševní relaxaci.

Masáže lávovými kameny - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Masáže lávovými kameny k nám přišly z Havajských ostrovů a Číny. Při tomto druhu masáže dochází ke kladení zahřátých lávový ch kamenů na tělo, čímž dojde k příjemnému rozlití tepla po celém těle a jeho celkovému uvolnění. Lávové kameny předávají do našeho těla příjemnými vibracemi energii. Masáž lávovými kameny předává našemu tělu životní sílu a také skvělou náladu. Tato masáž má velmi příjemný průběh a mohou se k ní používat také různé vonné oleje. Masáž lávovými kameny by měl podstoupit každý, kdo potřebuje odstranit stres a napětí, stimulovat krevní oběh a lymfatický systém či podpořit detoxikaci těla. Dále pak tento druh masáže řeší problémy se spánkem, zmírňují bolesti kloubů, revmatismus a křeče spolu s bolestmi hlavy.

Jak je to s masážemi?

Obecně řečeno nejsou masáže omezeny věkem. Vždy je však potřeba vědět jaký druh masáže může daný člověk podstoupit a proto je důležité před masáží samotnou říci svému masérovi, jaké máme potíže. Každá masáž má blahodárné účinky, ale pouze v případě, že ji provádí zkušený masér, který zná danou masáž a ví, jakým způsobem ji provádět. Je-li masáž provedena neodborně, může nám velmi uškodit a trpíme-li nějakou nemocí, může dojít k jejímu zhoršení. Proto je důležité navštěvovat opravdu profesionální maséry či prověřené salóny a studia, ve kterých pracují profesionálové, jako je tomu například ve studiu, které je zmíněno výše. Masáže jsou ideálním prostředkem, který nám pomůže vrátit se v případě potíží tzv. do života.

Čokoládová a medová masáž - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Tyto typy masáží patří snad mezi nejoblíbenější masáže.** Čokoláda** totiž obsahuje antioxidanty, které skvěle působí proti stárnutí a redukuje strie. Med zase pomáhá odplavovat toxiny z těla. U obou masáží se navíc během zábalu masírují nohy, šlapky a zakončuje se obličejem. Tyto masáže jsou dosti využívané jako zážitkový dárek pro blízké.

Reflexní terapie - Frýdek Místek, Kopřivnice a okolí

Tato metoda je snad nejstarší léčebnou metodou, ale hojně se využívá i dnes. Reflexní terapie dokáže určit příčiny a léčit zdravotní potíže, pomáhá navrátit tělo do harmonické rovnováhy. Během terapie se nejdříve provádí diagnostika reflexních plošek (určí, který orgán je oslaben) a následovně se postupně stlačují reflexní body na chodidle. Tato terapie má blahodárný vliv i na psychické bloky a cílem také je celkové uvolění svaloviny.

Thajská masáž

Thajská masáž je vhodná pro zlepšení hybnosti při fyzické námaze, bolestech hlavy a zad, regeneruje mysl i tělo. Masér totiž během masáže používá nejen své dlaně, ale i lokty či nohy a tím je účinek této masáže daleko intenzivnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23061 (zdravotnimagazin.cz#10127)


Diskuze a zkušenosti

Majkl | 15.09.2015 21:44
Re: Léčebné a lymfatické masáže - Frýdek Místek Zdravím, děláte i čokoládovou masáž? Chci to dát přítelkyni jako darek. Dik Michal ,

Petr | 14.01.2017 23:29
Paní Michaelo, kdybyste skutečně věřila v duchovno, tak činíte skutečné dobro a říkáte pouze pravdu a v žádném případě byste se nemohla povyšovat a dělat ze sebe něco čím vůbec nejste.


Přidat komentář