Léčení čistě přírodně pomocí zeleniny a ovoce

Využití léčivých možností ovoce a zeleniny - buď při prevenci, nebo při léčbě běžných nemocí. Nabízí abecední seznam běžných onemocnění a seznam ovoce a zeleniny, které jsou vhodné při jejich léčení.

Ovoce - léčba ANANASEM

Obsahuje bromelin - enzym ovlivňující trávení, který se však tepelnou úpravou ničí. Doporučuje se při onemocněních žaludečně - střevních, jaterních, ledvinových, srdečních a chudokrevnosti. Ananasu se vyhýbejte, trpíte-li na žaludeční vředy!

Ovoce - léčba ANGREŠTEM

Angrešt má močopudné účinky a působí jako projímadlo. Pomáhá při anémii a kožních onemocněních.

Ovoce - léčba AVOKÁDEM

Avokádo má vysoký obsah kyseliny pantotenové, vitamíny C,D,E a B a také betakaroten. Používá se při střevních infekcích, kožních onemocněních a vypadávání vlasů či cukrovce. Působí i jako afrodiziakum.

Ovoce - léčba BANÁNY

Nezralé plody banánů se užívají při cukrovce, zralé plody při nemocích dvanácterníku či žaludku.

Ovoce - léčba BORŮVKAMI

Borůvky obsahují hodně železa a manganu. Mají protizánětlivé účinky, zlepšují zrak. Borůvky podporují omlazování pleti a pomáhají při nádorových onemocněních. Konzumují se při průjmech, ledvinových kamenech a žaludečních vředech. Při hemeroidech zkuste použít přikládání výluhu z listů borůvčí.

Ovoce - léčba BRAMBORAMI

Brambory jsou výborné při cukrovce. Trpíte-li zácpou, pijte šťávu ze syrových brambor. Používají se i při vysokém krevním tlaku, bolestech hlavy a žaludečních vředech. Při spálení a omrzlinách pomáhá syrový nastrouhaný brambor smíchaný s olivovým olejem.

Ovoce - léčba BROSKVEMI

Povzbuzují trávení a pomáhájí při onemocněních kardiovaskulárního systému. Jsou nevhodné při obezitě a cukrovce.

Ovoce - léčba BRUSINKAMI

Brusinky mají antibakteriální a protizánětlivé účinky, snižují horečku a zmírňují kašel. Léčí ledvinová onemocnění.

Ovoce - léčba CELEREM

Používá se při redukčních dietách, snižuje horečku, pročisťuje krev, je močopudný. Máte-li nepěkné pihy, zkuste na ně přikládat spařené listy celeru - vybělí je.

Ovoce - léčba CIBULÍ

Konzumace cibule pomáhá při revmatismu, rýmě a při průjmech. Přikládáním na pokožku léčí omrzliny, popáleniny a různá svědivá onemocnění kůže.

Ovoce - léčba CITRONEM

Citronová šťáva pomáhá při všech žilních onemocněních, žloutence, tuberkulóze, angíně, horečce, infekcích, zvracení. Šťávou ošetřujte suchou, popraskanou pleť a lámavé nehty.

Ovoce - léčba ČESNEKEM

Česnek má antimikrobialní účinky. Rozmačkaný nebo výtažek z česneku používejte při vypadávání vlasů, na bradavice a otoky.

Ovoce - léčba FÍKY

Fíky mají projímavé účinky, používají se při chronické zácpě, angíně, hemeroidech, horečce, spalničkách, kašli, chudokrevnosti a ledvinových kamenech. Fíky jsou nevhodné při cukrovce a obezitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22341 (zdravotnimagazin.cz#6873)


Přidat komentář