Lecitin v každé buňce těla

Lecitin má emulgační schopnosti díky nimž má vliv na zmenšování tukových částí krevního oběhu, čímž udržuje krev čistou a zabraňuje ateroskleróze. Obsahuje esenciální mastné kyseliny a výrazně snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Charakteristika lecitinu

Po chemické stránce je lecitin organická látka složená z glycerolu, cholinu a fosfátu, je to tedy tzv. fosfolipid.

Co způsobuje nedostatek lecitinu v těle

Nedostatek lecitinu způsobuje poruchy nervového systému, zvýšení hladiny cholesterolu a dokonce i zvýšení opotřebení kloubů.

Podíl na nervových procesech

Lecitin se podílí na duševních a nervových procesech. Hlavní složkou lecitinu je cholin, který se v těle přemění na acetylcholin, což je látka přenášející nervové impulsy. S přibývajícím věkem se snižuje množství acetylcholinu a to vysvětluje, proč lecitin působí zvláště na starší lidi.

Snižuje hladinu cholesterolu

Lecitin má emulgační schopnosti díky nimž má vliv na zmenšování tukových částí krevního oběhu, čímž udržuje krev čistou a zabraňuje ateroskleróze. Obsahuje esenciální mastné kyseliny a výrazně snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Prevence před onemocněním jater

Lecitin tvoří až 74% objemu tuků v játrech. Zabraňuje tukové degeneraci, cirhóze a nádorům jater.

Účinky lecitinu na organismus

  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • Pozitivně působí na paměť
  • Pročišťuje cévy a vede ke snížení krevního tlaku
  • Zlepšuje činnost nervového systému
  • Urychluje regeneraci
  • Zlepšuje stav pokožky
  • Zmírňuje bolesti kloubů
  • Podporuje redukci tuků zrychlením metabolismu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22223 (zdravotnimagazin.cz#6572)


Přidat komentář