Léčivá síla barev

Že mají barvy nejen estetické, ale i léčivé účinky věděli už staří Egypťané. V současnosti je barevná terapie využívána hlavně přírodními léčiteli, ale vám postačí jen vědět, která barva je účinná na zdravotní nešvár, se kterým zápasíte.

Symbolika barev

V deštivých a mrazivých měsících je svět světem bez barev a my lidmi bez energie a elánu do života. Jakmile však vysvitne sluníčko a příroda se rozhýří barvami, hned je nám lépe. Barvy ovlivňují naše tělo i duši více než si dokážeme představit.

Že mají barvy nejen estetické, ale i léčivé účinky věděli už staří Egypťané. V současnosti je barevná terapie využívána hlavně přírodními léčiteli, ale vám postačí jen vědět, která barva je účinná na zdravotní nešvár, se kterým zápasíte.

Modrá

je symbolem chladu, svěžesti, klidu a nekonečnosti. Působí na bolesti, jejíž centrum leží v mozku. Uvolňuje napětí, podporuje a urychluje uzdravování. Světle modrá barva tlumí migrénu, snižuje vysoký krevní tlak a vůbec příznivě ovlivňuje krevní oběh.

Fialová

je symbolem duševna. Dodává duchovní sílu a silně ovlivňuje naše podvědomí. Podporuje toleranci, smyslnost a působí inspirativně. Aktivuje obranyschopnost.

Růžová

Lidé, kteří se rádi oblékají do růžové signalizují svému okolí zvýšenou potřebu lásky a ochrany a jsou většinou silně citově založení. Růžová zajišťuje vyrovnanou náladu, brzdí úzkostlivé stavy a agresivitu.

Červená

obvykle upozorňuje na nebezpečí, ale je také symbolem tepla a vzrušení. Dodá vám energii a motivaci, stimuluje mozkové buňky a chuť na sex.

Oranžová

podporuje dobrou náladu, uvolněnost a citovou otevřenost. Je vhodná do dětských pokojíčků.

Žlutá

je barvou slunce a proto vyzařuje teplo a pohodu. Udržuje člověka nad věcí a zbavuje jej strachu. Zvyšuje také schopnost soustředit se, podporuje tvůrčí myšlení člověka. Údajně podporuje také činnost střev.

Zelená

uklidňuje mysl i tělo. Je balsámem pro naše srdce a nervovou soustavu. Se zelenou se budete cítit uvolněně a nic vás jen tak nerozhodí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22523 (zdravotnimagazin.cz#7281)


Přidat komentář