Léčivé účinky řepy

Sklon k pití alkoholu může způsobit selhání jater, demenci, poruchu slinivky břišní a poškození srdečního svalu. Zjistilo se, že šťáva z řepy obnovuje buněčné tkáně, které byly vážně poškozeny dlouhodobým působením alkoholu.

Druhy řep

Existují tři typy řepy, ale jen jedna z nich je přijatelná pro trávicí ústrojí lidského organismu. Krmná řepa či řepa burák se využívají především jako krmivo pro drůbež. Řepa cukrovka obsahuje 15 až 20 procent cukru. Cukr, který používáme v kuchyni, se získává zejména z řepy cukrovky. Zahradní řepa je menší a červená. Ideální barva dužiny je velmi tmavě červená bez bílých proužků.

Příznivé účinky na organismus

Řepná šťáva má podle odborníků protinádorové působení. Víte jak na lidský organismus působí vláknina? Výzkum se prováděl také na zvířatech, které ztratily příznaky rakoviny a v průměru žila o dvacet procent déle než ostatní sledovaní živočichové, jímž se účinků řepného produktu nedostalo.

Obnovení buněk pomocí řepy

Sklon k pití alkoholu může způsobit selhání jater, demenci, poruchu slinivky břišní a poškození srdečního svalu. Zjistilo se, že šťáva z řepy obnovuje buněčné tkáně, které byly vážně poškozeny dlouhodobým působením alkoholu.

Detoxikace a regenerace organismu

Červená řepa posiluje krev, napomáhá její detoxikaci a následné regeneraci, což se přičítá minerálům a přírodním cukrům. Obnovená krevní plazma napomáhá regeneraci dalších orgánů. Opravdu znáte rizika alkoholu během těhotenství?

Příprava zázračné šťávy

Šťávu z jedné menší řepy připravte buď v odstředivkovém nebo hnětacím odšťavovači. Poté tuto tekutinu smíchejte v mixéru s polovinou svazku petrželky, se třemi listy hlávkového salátu, třemi malými mrkvemi, jednou polévkovou lžíci chlorofylového nápoje a jednou malou lžičkou česnekového extraktu. Mixujte asi jednu minutu. Tento nápoj má posilující účinky na játra, působí jako prevence proti rakovině. Neředěná řepná šťáva může být pro někoho příliš silná, proti ji míchejte s jinou zeleninovou šťávou (mrkev, směs listové zeleniny).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22066 (zdravotnimagazin.cz#6103)


Přidat komentář