Lékárna online

Opět musíte do lékárny a zase je tam dlouhá fronta? Navíc se lékárnice netváří zrovna příjemně a ochota je zbytečný luxus? Tak místo v kamenné lékárně nakupte v lékárně online. Rozdíl poznáte hned po otevření internetových stránek.

Snad každý hned namítne, že kamenná lékárna je vždy lepší. Nabízí větší výběr léků a preparátů, má odborně studované lékárníky a kromě toho osobní kontakt je nenahraditelný. V dnešní době je tato námitka mylná. Zásluhou neustálého náporu zákazníků v lékárnách a způsobu objednávání léků se zde často nesetkáte s očekávaným přístupem. Lékárnice je nervózní, neochotná, nebo nemá možnost objednat požadovaný lék včas. Velmi často zákazníka odkazuje na lékaře a ani se nesnaží potřebné informace vyhledat. A co je zřejmě pro mnoho lidí nepříjemné, je, že při žádosti o nabídku stejně účinných léků s různou cenou odpoví, že preparát je v lékárně jen jeden a ty ostatní by se musely objednat. Tak nemá zákazník možnost výběru ani možnost úspory peněz.

V lékárně online je to jinak

Rozhodně Vás nečeká čekání ve frontě, ani nepříjemná lékárnice. Naopak. Čeká Vás velký výběr léků i potravinových doplňků a možnost jejich srovnání. V případě, že si nebudete vědět s výběrem rady, pak je zde odborné poradenství. A dodání léků? Většinou druhý den po objednání. Pravdou je, že při první návštěvě je nutné se v lékárně online naučit orientovat. To vám zabere jen chvilku. Léky bývají rozdělené podle onemocnění, na které pomáhají a bývají i velmi dobře popsané. Často je u nich přímo uveden příbalový letáček s potřebnými informacemi.

Bezpečně v lékárně online

U lékáren online je jedno nebezpečí. A to, pravost nabízených léků a zejména nabídka neschválených a neprověřených preparátů. Ne každá lékárna online patří k lékárnám prověřeným. Proto je třeba při první návštěvě věnovat pozornost nejen orientaci v nabídce, ale i tomu, o jakou lékárnu online jde. Pod názvem lékárna online nabízejí pochybné firmy léky závadné, prošlé, nelegální a neschválené a tím nebezpečné. Nakoupíte-li tedy jakýkoli takovýto preparát, tak místo uzdravení vystavujete sami sebe nebo toho komu je přípravek určen riziku trvalého poškození zdraví. Jako velmi účinné až zázračné se nabízejí preparáty na hubnutí, posílení organismu, na imunitu, pro růst svalů, vlasů i zvětšení prsů, pro téměř okamžité uzdravení, pro zvýšení libida, mužství, nebo pro léčbu závažných onemocnění. Kromě toho zde můžete zakoupit i léky, které nelze získat jinak než na předpis. Tyto jsou buď prošlé, nebo jde o padělky. To proto, že v lékárně online není možné léky na předpis běžně zakoupit. Koupě těchto léků sebou nese riziko neúčinnosti léku, ale především poškození zdraví nebo i vážné ohrožení života. A to zcela bez nadsázky. Právě proto podléhá v České republice, stejně jako v celém světě, prodej léků, léčiv i potravinových doplňků velmi přísným a tvrdým pravidlům. Každá lékárna online může nabízet jen takové léky a preparáty, které jsou registrovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv. A léky na předpis se mohou prodávat jen v kamenných lékárnách.

Jak vybrat kvalitní a bezpečnou lékárnu online?

V podstatě je to velmi jednoduché a zabere Vám to jen pár minut. Ještě než se pustíte do výběru léků a potravinových doplňků, tak otevřete záložku, kde se lékárna online představuje. Každá lékárna online musí mít povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv. A pak další důležitá věc. Lékárny online jsou vázány na provoz kamenné lékárny. Ta je zaštituje a nabízí služby, které lékárny online nabízet nemohou. Například právě léky na předpis. Obojí pak je zárukou, že nabízené léky jsou kvalitní, mají správnou trvanlivost, jsou účinné a jsou bezpečné.

Lékárna online a léky na předpis

Žádné léky na předpis není možné koupit zásilkovou službou. To znamená, že je nelze zakoupit ani v lékárně online. Přesto je vhodné online lékárnu navštívit. A to především, když nemůžete léky jít okamžitě vyzvednout do kamenné lékárny, nebo víte, že je bude nutné objednat. Tato objednávka se ale musí uskutečnit prostřednictvím např. e-mailu na lékárnu, neboť e-shopy lékáren neumožňují přímou objednávku léčiva vázaného na lékařský předpis, přestože na jejich stránkách informace o těchto léčivech najdete. Při jejich vyzvednutí pak pochopitelně musíte předložit příslušný platný recept.

Co nabízí lékárna online?

Lékárna online nabízí v podstatě to samé, co lékárna kamenná, ovšem s výjimkou léků na předpis. Najdete zde tedy léky na běžná onemocnění, podpůrné preparáty, potravinové doplňky, pomůcky při úrazech a běžně nabízené potřeby jako jsou čaje, šampony nebo krémy. Celá nabídka je rozčleněna podle zdravotních obtíží, podle výrobců, na léky a potravinové doplňky, zdravotnické potřeby, a pak také na léčebné prostředky pro lidi a pro zvířata. To proto, že některé potřeby a prostředky pro zvířata mohou prodávat jen v lékárně. Podléhají totiž stejně jako léky pro lidi přísným pravidlům. Nemůže je tedy prodávat kdokoli. Zde je třeba si uvědomit, že pokud jde o lék sice pro zvíře, ale předepsaný veterinářem, pak je možné ho v lékárně online jen objednat např.přes e-mail dané lékárny. Vyzvednout si ho musíte v kamenné prodejně s receptem.

Jak objednávat v lékárně online?

Každá lékárna online nabízí záložku, kde je přesně popsáno, jak a za jakých podmínek bude objednaný lék nebo produkt dodán. Některé lékárny online vyžadují před objednáním registraci. Není to z důvodu, že by s informacemi o Vás jakkoli nakládali, ale celkově pro usnadnění objednávání a také pro možnost využití slev a různých akcí. V lékárně online můžete zaplatit kartou, nebo dobírkou při převzetí objednávky. Objednávka bývá doručena většinou do druhého dne, maximálně do dvou dnů. Registrace je výhodná i pro opakované objednávání léků na předpis k vyzvednutí v kamenné prodejně.

Jak správně vybírat v lékárně online?

Lékárna online má širší nabídku než kamenné lékárny. Nejde však o to, aby nabízela vše, co je v současné době k mání. Spíše jde o možnost vybrání nejúčinnějšího léku a preparátu na daný problém a pro konkrétního člověka. Proto v lékárně online existují záložky, kde jsou některé léky a také nemoci a zdravotní problémy velmi podrobně popsány, nebo zde radí, jaké léky a přípravky jsou vhodné na určitý problém. Pokud si výběrem nebudete stále jisti, pak můžete využít online poradnu.

Online poradna v lékárně online

Jde o velmi diskrétní poradenství, kde zákazník napíše do e-mailové poradny otázku a lékárník mi na ni odpoví. Výhodou je, že odpověď na danou otázku dostane pouze tazatel. Ostatní ji neuvidí. Lékárník se snaží vybrat nejúčinnější a nejvhodnější přípravek, který je samozřejmě prověřený.

Výhody lékárny online

Velkou výhodou je klidný výběr v pohodlí domova, kde na Vás nikdo netlačí, nikdo není nervózní a nespěchá. Pak široká nabídka léčiv, která je velmi dobře rozčleněna a také popsána. Možnost porovnání jednotlivých preparátů a využití poradenství. Určitě i diskrétnost, rychlost dodání a možnost objednání léků na předpis v kamenné lékárně z domova. Za zmínku stojí cena přípravků a léků, která je v online lékárně výhodnější. A konečně dodání vybraných léků a potravinových doplňků až domů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23283 (zdravotnimagazin.cz#10456)


Přidat komentář