Lymfatické a sportovní masáže Brno a okolí

Máte problémy s otoky nohou, trpíte migrénami, celulitidou či křečovými žilami? Potřebujete se uvolnit a zarelaxovat si? Při všech těchto a mnoha dalších problémech Vám může pomoci masáž.

K čemu jsou masáže dobré?

Masáže Vás dokáží celkově uvolnit a zlepšit jak fyzickou tak psychickou kondici, odstraňují stres a napětí, bolesti svalů a v neposlední řadě také mohou zmírnit bolesti hlavy. Dobře provedená masáž tak má na člověka hned několik pozitivních účinků, mezi něž patří například odbourání stresu, uvolnění psychického napětí, uvolnění svalů, podpora detoxikace organismu, regenerace organismu, zlepšení cirkulace krve a lymfy či snížení bolesti. Před masáží se doporučuje dodržovat pitný režim a minimálně 1 hodinu nejíst a také nepít alkohol. Masáže jsou tak našemu tělu velmi prospěšné, alespoň jednou za měsíc si na masáž zajděte a hned se budete cítit odpočatější.

Lymfatické a sportovní masáže Brno a okolíLymfatické a sportovní masáže Brno a okolíLymfatické a sportovní masáže Brno a okolí

Pokud jste z Brna nebo okolí, máte zde možnost navštívit paní RNDr. Janu Daňkovou, která Vám nabídne celou řadu nejrůznějších služeb z oblasti masáží a relaxace. V tomhle místě, kde vládne příjemná a pohodová atmosféra, se Vám postarají nejen o tělo, ale i duši. Na vysoké úrovni je zde poskytována Harmonizace dotekem, Pulzová diagnostika, Lymfodrenáže, Čínská tlaková masáž, Moxování, Reflexní masáž nohy, Body trojího účinku, Kraniosakrální masáž, Odblokování jemnými technikami, Masáž kameny, Baňkování atd.

Jestliže Vás nabídka paní RNDr. Jany Daňkové nadchne, je dobré si také prohlédnout jejich internetové stránky http://www.dotekprozdravi.cz/ , kde naleznete všechny potřebné informace o službách paní Jany.  Spojit se, se s paní Daňkovou můžete také prostřednictvím e-mailu: dotekprozdravi@gmail.com nebo telefonicky na čísle: +420 776 015 605Lymfatické a sportovní masáže Brno a okolí

Otázky a odpovědi:

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti masáží, péče o tělo?

V době, kdy jsem byla na mateřské dovolené jsem měla často nemocné děti a přístup oficiální medicíny mi přišel neúplný, tak jsem hledala jiné cesty. Objevila jsem, že ekzémy a bronchitidy mají další propojení na jiné orgány, začala jsem bylinkařit, masírovat, studovat čínskou medicínu, zajímat se o výživu a aplikovat to na sobě i dětech – fungovalo to. Po mateřské dovolené bylo těžké najít se třemi dětmi místo v oboru – tak jsem se zaměstnala sama.

Poznala jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Mám celý sbor učitelů – Kromě těch profesionálních, kteří mě provedli praxí – jsou na mých stránkách, tak taky své děti, přátele, klienty, přírodu…  

Stalo se ve Vašem životě něco, co Vás utvrdilo v pokračování a dalším rozvíjení?

Úraz mého syna – tam jsem si ověřila, že jen propojení západní medicíny a různých metod „alternativy“ je funkční. Lékaři mu zachránili život, alternativa mu vrátila zdraví.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

Různé – někteří chodí od r. 1997 dodnes, někteří se ozývají občas i po letech – číslo telefonu mám pořád stejné. Některé jsem viděla jen jednou…jako všude platí – nejdůležitější jsou vzájemné sympatie.

Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

To je na knihu - životní příběhy jsou můj koníček. Je fascinující, z jakých problémů se člověk dokáže vyhrabat a pak si užívat život. Je velmi inspirující slyšet od 85leté dámy, jak je život krásný. Známe to z filmů, to je ale takové instantní, takhle to mám naživo, to je síla.

Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví?

Studuji průběžně od počátku. Přes masáže a tělo jsem se dostala k psychologii – také k té „jiné“ – pracuji jednak s metodou EMI vhodnou na léčbu traumatu a pak vedu rodinné konstelace a konstelace traumatu – velmi léčivá a osvobozující záležitost.

Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

V současné době mě zpět k tělu vrací můj syn, který vystudoval na FSpS MU obory regenerace a výživa ve sportu a kondiční trénink, masíruje u mě, vede kondiční tréninky, učí tělesnou výchovu, plavání, zabývá se redukci nadměrné tělesné hmotnosti, úpravou jídelníčku - už tři roky spolupracujeme a vyměňujeme zkušenosti …je milé vidět, k čemu mají dnes mladí přístup už na škole - je velká otevřenost a nabídka. Takže směřuji k předávání zkušeností – nejen synovi, občas vedu různé semináře.

Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností a celkově v rámci tvorby, inspirace a umění?

Člověka vidím jako komplexní samostatnou bytost – jen je „malinko“ – ty uvozovky znamenají, že hodně – svázaný a manipulovaný předpisy, pravidly, koncepty, stresem, a svou vlastní hlavou. Někdy stačí uvolnit se – třeba u západu slunka, pří smíchu, v přírodě, na koncertě… nebo na masáži – a dějí se věci…

Lymfatické a sportovní masáže Brno a okolí

Klasické a sportovní masáže

Klasické masáže a sportovní masáže pomáhají uvolnit páteř, přináší úlevu a zvyšují pohyblivost prstů, rukou i paží, přispívají k uvolnění svalstva, rozproudí lymfu, pomáhají odstranit otoky nohou, uvolňují svalstvo kolem kyčelních kloubů, uvolňují mezižeberní svaly a tím také usnadňují dýchání. Masáž břicha potom aktivuje vnitřní orgány, zlepšuje jejich funkci a zlepšuje trávení. Vhodná masáž také může mít příznivý účinek na regeneraci po nemoci či úrazu. Masáž má příznivý vliv na krevní a mízní oběh a tím usnadňuje odtok škodlivých látek ven z těla. Při klasické masáži se používá tlak, tření, hnětení, roztírání či tepání příslušných svalových partií.Masáž se doporučuje, pokud trpíte chronickými bolestmi, máte namožené svaly, trpíte migrénami, bolestí při artróze či toužíte po relaxaci, potom je pro Vás masáž to pravé. Masáž se nedoporučuje u klientů s onkologickými problémy, u klientů trpících záněty, virózami či infekcemi, dále u klientů s chorobami srdce, se záněty žil, u klientů trpících osteoporózou. Masáž se také nedoporučuje při celkovém tělesném vyčerpání, při závažnějších krvácivých stavech, při onemocnění dutiny břišní, při poranění dutiny břišní a bezprostředně po jídle.

Lymfatické masáže - lymfodrenáže

Lymfatický neboli mízní systém je důležitou součástí imunitního systému. Mezi základní funkce lymfatického systému patří udržování stálosti vnitřního prostředí organismu, tzv. homeostázy, odvod tkáňového moku od tkání ve formě lymfy a odvod tuků ve formě kapének. Lymfa omývá prakticky každou buňku v těle a kromě funkce odvodného systému pro odpadní látky slouží také současně jako přívod živin pro buňky. Špatná funkce lymfatického systému se nejdříve projeví u nohou, kdy dochází k otékání kotníků. Později se mohou objevit otoky v břiše či otoky očních víček, ale také únava celého těla a oslabení imunitního systému. Špatná činnost lymfatického systému má také spojitost s problémy pokožky jako je akné a celulitida.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž, neboli ruční lymfatická masáž celého těla je detoxikační masáží, která slouží k ošetření celulitidy, otoků a která má pozitivní účinky na kůži a podkoží. Tato detoxikační masáž se vyznačuje masážní technikou založenou na lehkém tlaku a kruhovitých hmatech. Těmito speciálními pohyby dochází k posouvání lymfy v mízním řečišti. Jde o naprosto bezbolestnou techniku, která se provádí bez použití jakýchkoliv masážních olejů a působí především na povrchové vrstvy kůže.

Manuální lymfodrenáž se doporučuje, pokud potřebujete pročistit organismus po ukončení onkologické léčby, nebo na celkové pročištění organismu. Je vhodná pro klienty trpící celulitidou, pro klienty s migrénami, otoky, jako prevence křečových žil. Dále také pomáhá ke zrychlení metabolismu a při redukci váhy.

Manuální lymfodrenáž se nesmí provádět u klientů trpících zhoubným onemocněním, horečkou, zeleným zákalem, těžkými infekcemi. Dále se nesmí provádět při ekzémech, při zánětu žil v akutním stavu, při nejasných břišních potížích, při bakteriálním a virovém onemocnění, v době šestinedělí, či v případě těžkého onemocnění srdce a vysokého krevního tlaku. Také ji nesmí podstoupit klienti trpící z výšenou funkcí štítné žlázy a akutními nemocemi kůže. Dále se lymfatická masáž nedoporučuje během prvních dvou dnů menstruace u žen a také v průběhu těhotenství.

Jak často manuální lymfodrenáž provádět

Četnost manuální lymfodrenáže závisí na zdravotním problému, který má masáž pomoci vyřešit. Tak například jednou měsíčně Vám pomůže k detoxikaci organismu a ke zvýšení jeho obranyschopnosti. Naopak v případě odstraňování celulitidy se lymfodrenáž doporučuje podstoupit i 2x až 3x týdně.

Lymfatické a sportovní masáže

Masáž Vás uvolní a zbaví napětí. Je výborným prostředkem ke zlepšení jak fyzické tak psychické kondice. Dokáže uvolnit svaly, podporuje detoxikaci organismu, regeneraci organismu, či zlepšuje cirkulaci krve a lymfy. Existuje přes 100 druhů masáží, které dokáží pomoci při mnoha zdravotních problémech. Jde například o švédskou masáž, reflexní masáž, aroma masáž, lymfatickou masáž, medovou masáž či vodní masáž. Nejstarší písemné zmínky o masážích můžeme najít již ve starověkém Egyptě a v Číně. Masáže tedy mají dlouhou tradici. Dopřejte si alespoň jednou měsíčně chvilku relaxace a udělejte něco pro své tělo a zdraví, zajděte si například na lymfatickou masáž.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22996 (zdravotnimagazin.cz#9998)


Přidat komentář