Lymfatické masáže - Zlín a okolí

Jste po úraze či operaci a trápí vás otoky? Nic takového jste neprodělali, ale otoky vás trápí také? Zlobí vás imunita? Trápí vás celulitida? Máte problémy s váhou a nevíte proč? Pravděpodobně vám nefunguje lymfatický systém, tak jak má...

Lymfatický systém má totiž na starost odvádět z organismu nadbytečnou vodu a veškeré tělu neprospěšné a škodlivé látky. Jenomže při moderním způsobu života, kdy ovzduší za moc nestojí, naše stravování je plné chemie, jsme podrážděni nedostatkem spánku, přemírou stresu a minimální fyzickou námahou, dochází k přetížení našeho lymfatického systému. Mízní systém pak přestává pracovat tak, jak by měl, zpomalí se anebo se zastaví zcela úplně. Tento stav má na svědomí hromadění vody a škodlivých látek v těle, vznikají otoky a snižuje se obranyschopnost. Tělo se začíná zanášet toxiny, před nimiž se chrání tak, že je ukládá do tukových buněk. Tukové buňky následně rostou a vzniká problém s metabolismem tuků, váhou a celulitidou. Pokud se nerozhodnete situaci řešit, mohou problémy vygradovat až v onemocnění.

Lymfatické masáže - Zlín a okolí

Dnešní doba je hektická. Člověk je neustále v jednom kole, časovém pressu a naše tělo dostává také zabrat. Ať už je to náročná práce, domácnost, starost o děti a podobně. Hodně z nás ale zapomíná relaxovat nebo jen nechat ulevit bolavým zádům či uvolnit napětí. Jednou z nejoblíbenějších možností jak se zbavit stresu nebo odstranit bolest namoženého těla je masáž. Nejen pro ty z vás, kteří jste ze Zlína a okolí doporučujeme navštívit Studio ABITI, které najdete na adrese Samostatnost 1181 (vedle solné jeskyně MORIE), Holešov, 76901.

Ve Studiu ABITI poskytují totiž masáže klasické, těhotenské, aromaterapeutické, detoxikační (medovou) nebo reflexní masáž plosky nohou a účinnou manuální lymfodrenáž. Studio ABITI se nezaměřuje však pouze na masáže, ale také na celkovou péči o tělo a formování postavy. Nejen ženy, ale i muži můžou využít oblíbenou depilaci cukrovou pastou. Pro zformování postavy zde mají Vacu-BodySpace, vibrační plošinu či posilovací stroj na celé tělo - Fiveriders. A v neposlední řadě se zde poskytuje i výživové poradenství.

Depilace cukrovou pastou - Zlín a okolí

Asi každá žena touží po dlouhodobé hladké pokožce, pokud možno s minimem námahy. V dnešní době je celá řada holících strojků a strhávacích pásek, které jsou sice účinné, ale po krátké době je nutno po nich sáhnout znova. Pokud chcete nejen zažít dlouhodobý efekt hladké pokožky a k tomu „nehnout ani prstem“, doporučujeme vyzkoušet depilaci cukrovou pastou. Tato metoda odstraňování chloupků má totiž nejen účinný a dlouhý efekt, ale zároveň velmi šetrná a méně bolestivá oproti depilačnímu vosku. Tuto proceduru provádějí ve Studiu ABITI sídlícím v Holešově. Další informace naleznete na http://www.abiti.cz/nabidka-sluzeb/depilace.

Těhotenské masáže - Zlín a okolí

Většina nastávajících maminek často během těhotenství musí zažívat i bolesti zad, otoky nohou, zácpu apod. Snad nejideálnější cestou, jak si budoucí maminka může od napětí a bolesti ulevit je pomocí těhotenské masáže. Jak je již z názvu zřejmé jedná se o masáž, která je přizpůsobena speciálně budoucím maminkám, které se během těhotenství potýkají s různými zdravotními nepříjemnostmi, které tato masáž efektivně odstraňuje. Navíc má masáž velmi kladný vliv i na psychickou stránku, snižuje pocity nevolnosti nebo zlepšuje krevní oběh.

Aromaterapeutická masáž - Zlín a okolí

Tento druh masáže je velmi oblíbený pro svůj vysoký účinek díky éterickým olejům, které se během masáže vstřebávají do kůže a zároveň se vůně během masáže inhaluje. Masáž lze aplikovat na konkrétní partie, stejně tak celotělově.

Jaké je řešení nadváhy?

Již v roce 1936 byla v Paříži na Mezinárodní výstavě zdraví představena lymfatická masáž. Od té doby prošla mnoha výzkumy a nyní patří mezi odborníky uznávanou celosvětovou léčebnou metodu, která se praktikuje v nemocnicích, rehabilitačních centrech, lázních, wellness centrech, ale také ve fitness a kosmetických salonech. Může ji provádět pouze speciálně vyškolený pracovník a díky pokroku doby si můžete vybrat mezi manuální a přístrojovou masáží lymfatického systému. Ať už si zvolíte jakoukoliv metodu či pracoviště, všem jde o jedno: „O vaše zdraví a zkvalitnění vašeho života“.

Co je lymfatická masáž?

Lymfatická masáž se snaží rozproudit zbrzděný, či zcela zastavený lymfatický systém se snahou o obnovu funkce odbourávání škodlivých látek z těla a vylučování přebytečné vody.

Manuální a přístrojová lymfatická masáž - Zlín a okolí

Jak již bylo řečeno, v současné době si můžete vybrat mezi manuální a přístrojovou masáží. Přístrojová masáž lymfatických drah vznikla na dlouhodobém studiu efektivity manuálně prováděné masáže. Typů přístrojových lymfodrenáží je mnoho, ale všechny jsou postaveny na základním principu a tou je akupresura. S pomocí tlaku, či spíše tlakových vln, které probíhají po periférii směrem k jeho centru. Dochází k tomu díky strojově vháněnému vzduchu do speciálních komor v návlecích, které se klient oblékne na sebe. Tyto manžety si oblékají na nohy a ruce a kryjí i zadek a břicho. S pomocí těchto tlakových vln dochází ke stimulaci lymfatického systému a podporuje tím i činnost látkové výměny. Tlakové vlny začínají od chodidel a postupují směrem vzhůru po drahách lymfatických cest. Délka přístrojové lymfodrenáže trvá okolo 45 minut. Doporučuje se opakovat 2x - 3x týdně.

Klasická manuální lymfodrenáž je poměrně příjemná, jemná, masážní technika, která se může provádět za zvuků relaxační hudby a hořících svíček. Dobře provedenou lymfodrenáží se ovlivňuje nejen lymfatický systém, ale také nervový systém, příčně pruhované svalstvo, detoxikuje se tělo, podporuje se imunitní systém, apod. Samotná masáž se provádí lehkými tahy, pomalými kruhovými hmaty, tlakem na kůži a určitá místa. Kruhové hmaty se provádí dlaněmi nebo prsty v pravidelně se opakujícím intervalu. Masáží se aktivují zakončení mízních cévek, jež následně odvádí periferní mízu do sběrných uzlin. Lymfodrenáž nachází své místo také v kosmetice, kdy se mechanicky rozvolňují tuková ložiska a odvádí se tekutina, která se na ně váže. Jak je již zmíněno, lymfodrenáž je velmi jemná a příjemná masážní technika, při které můžete relaxovat a odpočívat. Zpočátku se doporučuje opakovat 1x týdně, později lze interval prodloužit.

Po lymfatické masáži - Zlín a okolí

Po efektivně provedené lymfatické masáži ucítíte lehkost, velkou žízeň a někdy únavu. Je možné, že vás také po této metodě rozbolí hlava. To však je zcela normální a náleží k procesu. Lymfatickou masáží se totiž rozproudila vaše krev a lymfatický systém a nyní bude docházet k očišťování těla od škodlivin. Je proto důležité, abyste v této době dodržovaly správný pitný režim ( 2 - 3l denně ) a počítejte s větším vylučováním, jak z močového měchýře, tak i ze střev i z nosu. Na den aplikace lymfatické masáže si již po ní nic neplánujte, pouze odpočinek, rozhodně není vhodné, abyste někam dlouho jeli a řídili! Účinně provedená masáž vás může i vyčerpat a je důležité, abyste nechali tělo pracovat a šetřili se.

Čeho vás lymfodrenáž zbaví?

Lymfatickou masáž vyhledávají klienti z mnoha důvodů. Mnoho z nich trápí kosmetické problémy, jako celulitida, akné, roztažené kapiláry, drobné vrásky, ochablá pokožka a podobně. Dalším však masáž doporučí odborník jako skvělý prostředek, který by je mohl zbavit jejich zdravotních problémů. Ptáte se, co vám lymfatická masáž přinese?

V prvé řadě, již po prvním sezení se budete cítit úžasně. Lymfatická masáž je totiž velice příjemná, osvěžující a skvělý relaxační prostředek. Kromě toho však ucítíte, jak moc se odlehčilo vašim nohám. Masáž vás dokáže zbavit nejen otoků a rozproudí váš krevní a lymfatický oběh, ale dojde i k úpravě metabolismu tuků, zlepšení elasticity pokožky, vyléčíte si celulitidu, upravíte křečové žíly, nastartujete své hubnutí, zbavíte se akné, migrén, zvýšíte si svou imunitu, zpomalíte stárnutí, zlepšíte si kvalitu spánku a snížíte únavu. Lékaři ji doporučují po všech traumatech, operacích, liposukci, stavech po ablaci prsu, po popáleninových stavech, jak prevenci bércových vředů.

Lymfatická masáž obličeje má vliv na úpravu akné, vrásek, zpomalení stárnutí, zlepšení stavu pokožky, úlevu od bolestí hlavy, zbaví vás kruhů pod očima, otoků v obličeji a víček a dvojité brady.

Pro koho není lymfomasáž vhodná?

Absolvování je kontraindikováno všem s rakovinovým onemocněním, těhotným (povolena pouze po konzultaci s lékařem), lidem s vážnou kardiovaskulární poruchou, lidem s velmi vysokým tlakem, nemocným s akutním zánětem žil, lidem, kteří akutně prodělávají jakoukoliv zánětlivé onemocnění (ať už bakteriální, či virové). Lymfomasáž klade vysoké nároky na správnou funkci ledvin a jater, jelikož po její provedení dochází k velkému vylučování škodlivin právě těmito systémy, a proto ti, kteří mají vážnější problémy s ledvinami a játry by se jí měli vyhnout. Vyčkat by měly i ženy v šestinedělí a také ženy s bolestivou menstruací.

Co doporučují odborníci?

Pokud se rozhodnete pro přístrojovou lymfodrenáž, oblečte se pohodlně. Vezměte si na sebe pokud možno bavlněné oblečení se slabými gumami a ne příliš výraznými švy.

Počet sezení je zcela individuální záležitost, řídí se výškou a typem postižení partií a také podle vážnosti nefunkčnosti lymfatických cest. Všeobecně odborníci doporučují od šesti až po dvacet sezení během jedné kúry, přičemž zpočátku se doporučuje návštěva u maséra minimálně dvakrát týdně, posléze alespoň jednou týdně. Tyto kúry by klient měl absolvovat dvakrát do roka a mezi nimi chodit každý měsíc na tzv. udržovací terapii.

Nutno však poznamenat, že veškerá snaha o vyřešení zdravotních a kosmetických problémů může jít vniveč, pokud nebude podpořena celkovou změnou životního stylu. Změny spočívají především zařazení fyzické zátěže, snahou o vyeliminování zbytečného stresu, učení se relaxovat, úpravou jídelníčku a pitného režimu.

Pravidelný pohyb a kvalitní pitný režim jsou totiž pilíři zdravého lymfatického systému. To ostatní má pak vliv na míru zatížení organismu toxiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22995 (zdravotnimagazin.cz#9997)


Přidat komentář