Maniodeprese a její příznaky

Přechod z mánie do deprese je může být náhlý nebo postupný, ale vždy je nepředvídatelný. Někdy upadají nemocní jen do jednoho extrému. Běžné jsou i myšlenky na sebevraždu.

Jak se projevuje maniodeprese

Přílišná důvěra, mnohomluvnost, výstřednost, hyperaktivita a nesmírná čilost i při krátkém nebo vůbec žádném spánku, to jsou hlavní příznaky mánie. Lidé takto nemocní dělají velkolepé plány, do všeho zasahují a je mnohdy obtížné s nimi vyjít. Ve stadiu deprese se uzavírají do sebe, ztrácí sebedůvěru, neustále si něco vyčítají. Běžné jsou i myšlenky na sebevraždu. Přechod z mánie do deprese je může být náhlý nebo postupný, ale vždy je nepředvídatelný. Někdy upadají nemocní jen do jednoho extrému. Příznaky maniodeprese jsou někdy podobné příznakům schizofrenie.

Léčba klasickým lékařským postupem

Odborný lékař pacientovi většinou doporučí antidepresiva a pravidelné návštěvy psychologa. Poradenství může pomoci nejen postiženému, ale i jeho rodině, která se seznámí, jak se k dotyčnému chovat.

Léčba moderní doby

 

  • Biochemické tkáňové soli

    Fosforečnan draselný údajně pomáhá zvládat stres, který může provázet manidepresivní stavy.

  • Naturopatie

    Naturopatikové doporučují omezit alkohol, kávu, silný čaj a cuk a zvýšit příjem bílkovin z potravin v přírodním stavu. Úplně vynechat by se měly potravinářské přísady. Cílem tohoto přístupu je zajistit centrální nervové soustavě větší množství energie.

  • Aromaterapie

    Prudké emoce údajně pomáhá vyrovnávat vdechování směsi tymiánového a šalvějového oleje. Totu směsí si může postižený potřít hřbet ruky nebo ji nakapat na ubrousek. Vhodný je také olej bazalkový a ze santalového dřeva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22627 (zdravotnimagazin.cz#7467)


Přidat komentář