Manuální fyzioterapie - Praha 5

I když se to nemusí zdát, i velice nepříjemnou bolest hlavy může odstranit správná rehabilitační péče specialisty. Ve většině případů totiž souvisí takové starosti s páteří a napětím ve svalech.

Bolesti hlavy, špatné zažívání, únava, ochablé svalstvo, ztuhlá záda apod. jsou hlavními symptomy, jež trápí většinu dospělých obyvatel civilizovaného světa. A ať se problém zdá jakkoli vážný a někdy i neřešitelný, ve většině případů jde pouze o nerovnoměrné zatížení jedněch částí pohybové soustavy organismu a na straně druhé znatelné omezení pohybu jiných částí těla. Co je tím myšleno? Že pokud v práci sedíme v kanceláři u stolu, počítače, doma „pro změnu“ sedneme k televizi“ je jasné, že maximálně zatěžujeme bederní páteř. Navíc na nepříliš kvalitních židlích a sedačkách spolu s nepřirozenou polohou těla přetěžujeme ve většině případů také krční páteř. Ale zpět k bedrům. Když si totiž představíme (či najdeme v obrazovém atlase lidského těla) lidskou kostru, zjistíme, že v těchto místech je plocha o rozloze zhruba naší české pětikorunové mince, která nese celou horní polovinu těla. A to je jeden z hlavních důvodů (pakliže se nejedná o jiné, vážné onemocnění), proč nás bolí záda, zejména pak v dolní části. Z těchto důvodů je více než nutné, aby bylo svalstvo v těchto částech posilováno a kdykoli to bude možné, pak bederní páteř uvolňovat.

Služby fyzioterapie

Fyzioterapie obsahuje:

Preventivní péče

Již v úvodu článku je zmíněno, že většina z nás zatěžuje pouze jednu část těla, a to obvykle na úkor druhé. Protože z toho vzniknou obvykle další problémy jako známé bolesti zad, následně i hlavy, únava apod., je nutné se poradit právě s odborníky a dodržovat jistý způsob života. A vzhledem k tomu, že každý jsme jiní a stejně tak i naše životy, musí být i preventivní opatření proti jiným zdravotním problémům individuální. Preventivní péče zahrnuje osobní rozhovor a rozbor s terapeutem a následné doporučení, ukázku cviků, doporučení masáží aj. Obvykle se po této první návštěvě objednává další, kde si klient osvojí cviky o něco více, fyzioterapeut vidí, kde dělá klient chybu a vede ho ke správným pohybům, či naopak doporučí další cviky a masáže.** Preventivní péče je určena pro všechny, které netrápí žádné vážné zdravotní komplikace a omezení**.

Léčebná terapie

Je dosti podobná terapii preventivní, jen s tím rozdílem, že zde klienta již trápí jisté a velice nepříjemné obtíže, kvůli kterým mu bylo, nejspíš obvodním lékařem, doporučeno navštívit fyzioterapeuta. Účel léčebné terapie spočívá v hledání konkrétního problému, a jeho následné odstranění. Způsob léčby není vždy stejný, pokaždé se jedná o terapii individuální, ušitou přesně na míru klienta, jak se říká. Důležité je také doporučení od specialisty a prvotní rozhovor terapeuta s klientem.

Relaxace

V dnešní době je více než nutné alespoň občas maximálně vypnout a řádně relaxovat. To se vám jistě povede na relaxační masáži. V nabídce si lze zvolit ať už klasickou uvolňovací masáž, tak masáž prováděnou se speciálními BIO oleji či asijskou terapii reflexologii anebo pro mysl naprosto a dokonale uvolňovací relaxační masáž šíje a hlavy.

Poslední uvedená je indickou metodou, která se zaměřuje výhradně na oblast šíje a hlavy a je určená zejména pro ty, které trápí časté bolesti hlavy, časté migrény apod.

Mobilní terapie

Terapie, která nemá nic společného s mobilním telefonem. Snad jen to, že se na ni můžete telefonicky objednat, respektive musíte. Jde o druh služby, kdy si klient zavolá terapeuta přímo domů. Toto řešení využívají především lidé nemohoucí, s dočasným či trvalým omezením pohybu při chůzi a také lidé, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohou hnout z místa bydliště.

Fyzikální terapie

Nemusíte se obávat zkoušení fyzikálních vzorečků, ani žádné pokusy typu bungee jumping apod. Jde pouze o metody, při kterých jsou užívány přístroje. ** **

Ultrazvuk

Klasický ultrazvuk se využívá k odhalení možných degenerací pohybového aparátu. Specialisté, pracující v rehabilitačním centru jsou také zdravotním personálem a tudíž vám bude poskytnuta služba stejných kvalit a bez rizik obdobně jako v klasické nemocnici. ** **

Elektroterapie

Terapie, při které se využítí elektrod a jejích léčebných účinků. Metoda je určena pro konkrétní problémy a obvykle na ni dochází lidé s degenerací páteře či poúrazových stavech. ** **

Lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je perfektním pomocníkem a vůbec zbavovatelem otoků nohou a celulitidy. Speciální technika přístroje cílí na lymfatický systém těla, který tímto dává do pohybu. Lymfatický systém těla si lze představit jako odpadové potrubí, které se všemožně zanáší a pro správné fungování těla je nutné je občas pročistit. A to nejlépe právě** lymfodrenáží**.

Rehabilitační procedury pro firmy

Problémy, které lidé mají, mohou mít příčinu pouze v zaměstnání. Nejspíš většina po přečtení tohoto tvrzení s úsměvem na rtech a s vtipnou poznámkou dává za pravdu, avšak zde je na mysli vůbec prostředí pracoviště, nábytek a polohy, ve kterých se jednotliví pracovníci nejčastěji nachází. Dejme tomu klasická kancelář, typické kancelářské židle, počítače, kopírky, tiskárny, žádná rostlina, téměř žádné větrání, a působení všech těchto aspektů dává za následek přepětí zaměstnanců, i když jsou tito lidé jinak zcela zdrávi.

Specialisté z rehabilitačního centra vše zmapují a navrhnou řešení problémů tak, aby se zaměstnancům lépe pracovalo. Pro tyto účely jsou nabízeny jednotlivé balíčky pro firmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22934 (zdravotnimagazin.cz#9871)


Přidat komentář