Manuální lymfodrenáže - Praha 7

Slyšeli jste někdy pojem lymfodrenáž, ale nevíte, co znamená? Jedná se o metodu, která umí zatočit se strašákem mnoha žen – celulitidou. Jaké jsou účinky, jak se provádí a pro koho je vhodná? S tím se můžete seznámit již nyní.

Lymfodrenáž je metoda, která opravdu účinně bojuje proti celulitidě. Tato tzv. pomerančová kůže je problémem spousty žen a v mnohých případech její existenci ani neovlivníte. Pojďme si tedy nejprve přiblížit, co celulitida vlastně je a jak vzniká.

Předně si odůvodníme, proč celulitidou netrpí muži. Pomerančová kůže totiž vzniká díky přítomnosti estrogenu, což je ryze ženský hormon. Ten zjemňuje podkožní vazivo, které je pak prostupnější různým tukům, jež se dostávají do daných míst. Zde pak zbytní a jejich odstranění bývá obtížné. Když vezmeme v potaz, že v potravě musíte přijímat nějaké tuky, tak nelze určit, jak se vyhnout celulitidě. Pokud má vaše tělo tendence k takovému jevu, tak tomu nezabráníte, ať jste štíhlá nebo silnější. I když budete sportovat a dodržovat nějakou životosprávu, tak samo o sobě to stačit nemusí. Tuky se musí nějak rozrušit a vypudit. K tomu právě slouží lymfodrenáže, které tukové buňky zničí a zároveň je vypudí ven z těla.

Manuální lymfodrenáže - Praha 7

Chtěli by jste svému tělu dopřát relax a odpočinek a nenapadá vám jaký způsob je ten ideální? S tímto vám můžeme pomoci, jestliže jste z Prahy 7 či okolí. Právě zde totiž působí příjemná a profesionální masérka, která se masážím věnuje již více než 5 let a stále se zdokonaluje a škálu masáží i průběžně rozšiřuje. V její nabídce si můžete vybrat z klasické relaxační a regenerační masáže, manuální lymfodrenáže, indické masáže, lymfatické masáže či kosmetické obličejové masáže a kinesiotapingu. Pokud však nechcete udělat radost ve formě masáže přímo sobě, ale někomu z rodiny či známých, je i možnost domluvit se na dárkovém poukazu.

Manuální lymfodrenáž Praha 7

Pojem lymfodrenáž můžete slýchat ve dvojím spojení – manuální a přístrojová. Protože se budeme zabývat tou manuální, neboli ruční, tak si jen nastíníme, že přístrojová se provádí pomocí speciálních vaků, jež se vám aplikují na spodní polovinu těla. Zde vytváří podtlak a tím se rozbourávají tuky a aktivuje se lymfa. Manuální lymfodrenáž se provádí ruční masáží, která má za cíl rovněž zničit tuky a odvést je z těla ven. V tomto má masáž výhodu v tom, že se jedná o proceduru, kterou lze korigovat.

Pro koho je vhodná lymfodrenáž?

Jako první se nabízí ty dámy, jež mají problémy s celulitidou. S tím souvisí i obtíže s kily navíc, protože lymfodrenáž dokáže i zlepšit metabolismus. Zároveň se detoxikuje tělo, takže, pokud se cítíte tzv. těžcí, tak můžete využít procedury rovněž. Lymfodrenáž zlepší barvu vaší pokožky, její pružnost a pevnost, tudíž je vhodná i pro zralou pleť. Zároveň se zabraňuje křečovým žílám, otokům a migrénám, takže pokud vám hrozí (třeba z důvodu dědičnosti) nebo máte tyto problémy, vyzkoušejte lymfodrenáž.

Jak lymfodrenáž probíhá?

V případě manuální obdoby procedury se jedná o rytmickou masáž příslušných partií. To mohou být nohy, břicho, záda ale i paže, kdy se působením tlaku odbourávají zmíněné zbytnělé tuky. Následně se aktivuje lymfatický systém, což je odpadní cesta tvořená tekutinou, jíž se odvedou zničené tuky z těla ven. Proto je důležité pít během kúry alespoň 3 litry vody, aby bylo čím odvádět.

Aby byla metoda účinná, doporučuje se tak 6 až 10 návštěv, kdy se účinky lymfodrenáže ustálí. Záleží samozřejmě ale na individuálním rozsahu problému.

Lymfodrenáž je významnou součástí různých neinvazivních metod zeštíhlování jako je např. Kavitace či radiofrekvneční lipolýza. I zde se odvádějí tuky a tomu pomáhá lymfodrenáž.

Lymfodrenáž – co dodržovat

Protože zde významný podíl představují odpadní cesty, tak je třeba dodržovat pitný režim. 3 až 5 litrů denně by bylo optimálních. Dále je třeba se vyvarovat potravin a tekutin, které dehydrují, což může být káva, sůl nebo alkohol. Zároveň je také potřeba dodržovat zdravou životosprávu, protože metoda vám může pomoci od problému, ale bez vlastní invence nemůžete čekat, že se vám celulitida vyhne.

Baňkování Praha 7

Podtlaková masáž neboli baňkování je velmi starou masážní technikou. Při baňkování jsou na tělo přikládány zahřáté skleněné baňky. Jejich ochlazováním dochází k podtlaku a přisátí na tělo. Ve studiu používají moderní baňky s možností odsávání vzduchu pomocí vakuové pumpy. Díky této moderní technice se snižuje riziko možného popálení pokožky během baňkování.

Klasická masáž Praha 7

Jedná se o základní masáž, kdy se masér zaměří na problémové partie. Záda, šíje, břicho, hrudník, hýždě, nohy nebo ruce potřebují občas uvolnit a tento typ masáže je vysoce relaxační, kdy po proceduře budete mít pocit lehkosti. Pokud máte sedavé zaměstnání, jste v práci strnulí nebo jen máte problémy se zmíněnými partiemi, tak se nechte uvolnit doteky maséra. Klasická masáž vám zlepší krevní oběh, vyživí buňky, odlehčí mysli nebo zmírní bolesti hlavy.

Sportovní masáž Praha 7

Sportovní masáž se nemusí nutně týkat jen aktivních sportovců, ale i těch, jež mají větší problémy se svaly, konkrétně jejich námahou. Pokud se totiž svalstvo masíruje preventivně před danou aktivitou, tak se eliminuje riziko namožení, natažení či natržení. Naopak po fyzickém výkonu je zase dobré dané svaly namasírovat, abyste se mohli druhý den hýbat.

Indická masáž hlavy Praha 7

Jedná se o zklidňující terapii, která vám dodá klid. Co děláte, když se chcete uvolnit? Stimulujete si body na hlavě. Z toho vychází indická masáž hlavy, která uvolní napětí svalů ramen, krku, hlavy nebo obličeje. Mírní bolesti hlavy a dokáže zklidnit i hyperaktivní jedince, což může být problém třeba s dětmi. Tato metoda rovněž pomáhá odpoutat se od depresivních stavů a pocitů úzkosti.

Chcete být krásné a zároveň v psychické pohodě? Pak si dopřejte masáž, která vás zkrášlí z povrchu a zevnitř. Jednotlivé doteky dokáží stimulovat dané buňky, jež povedou ke kráse a mentální vyrovnanosti, která je v dnešní hektické době nezbytná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23003 (zdravotnimagazin.cz#10012)


Přidat komentář