Masáže a poradenství Ostrava

V dnešní době plné stresu a spěchu se málokdo může cítit dobře. Příčin může být mnoho, stejně tak, jako je mnoho řešení. Mezi bezpochyby nejpříjemnější způsoby, jak se těchto problémů zbavit, patří příjemné masáže a profesionální poradenství.

Slovo masáž je mezinárodním pojmem. Původně pochází z řečtiny. Masáž má nesporně pozitivní vliv jak na psychiku tak i na fyzickou stránku člověka. Během masáže dochází ke stimulaci krevního oběhu a zmírnění svalového napětí. Kvalitní masáž zvyšuje také naší životní energii. Napětí energii blokuje, relaxace ji uvolňuje.

Klasická masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky. Provádí se masáž zad a šíje, dolních končetin, horních končetin, také masáž hrudníku, břicha a hlavy. Samozřejmě je možné provést i masáž celkovou. Při které vycházíme vždy z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, na základě čehož se přizpůsobí volba druhu jednotlivých hmatů. V průběhu prováděné masáže dochází nejenom k uvolnění masírovaného svalstva a k odstranění jeho ztuhlosti a bolesti, ale i k celkové tělesné a duševní relaxacimasírované osoby. Klasická masáž uvolňuje a prohřívá ztuhlé svalstvo, stimuluje nervová zakončení ve svalech a snižuje tak bolest a celkovou únavu. Díky klasické masáži dochází ke zlepšení oběhu, ale také k odstranění odpadních látek metabolismu a především k odplavení pocitu stresu. Masáž má však příznivý vliv i na centrální nervový systém, čímž působí blahodárně na celý organismus.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž patří k nejúčinnějším prostředkům při léčbě celulitidy, dále pak zpomaluje stárnutí tím, že zpevňuje podkoží a pomáhá odbourávat nahromaděný tuk v podkoží. Především se tato masáž soustřeďuje na dolní končetiny, kde úspěšně pomáhá při otocích. Při pravidelném absolvování a změně životního stylu Vám může dopomoci i ke zkvalitnění Vašeho života. Působí totiž pozitivně na lymfatický systém, který je jedním z hlavních prvků imunitního systému. Lymfatický systém je navíc jediným systémem, který je schopen z těla odbourávat škodliviny a odvádět je z těla ven. Škodliviny, jinak také známé pod označením toxiny, vznikají ze stravy, ale také i ze vzduchu, který dýcháme. Tyto špatné látky mají pak následně vliv na vzniku moderních civilizačních chorob. Lymfatická masáž je tedy vhodná jako preventivní prostředek pro všechny jež většinu dne tráví stáním, mají práci s vysokou fyzickou zátěži, sportují anebo žijí moderním způsobem života, který je plný stresu, nedostatku spánku, nepravidelného a nekvalitního stravování a pohybu v zakouřených prostorech.

Relaxační masáž

Relaxační masáž dodává unavenému tělu možnost odpočinku a regenerace. Napomáhá nejen ke zklidnění organismu, ale přináší také hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu pro všechny bez ohledu na věk klientů. Relaxační masáže přinášejí například uvolnění ztuhlého svalstva, posílení svalů, odstranění bolestí a slouží také jako prevence bolesti svalů, kloubů a jiných obtíží. Po absolvování  dochází většinou ke zlepšení krevního oběhu, posílení lymfatického systému a ke zvýšení pružnosti a pevnosti kůže. Relaxační masáže také pomáhají k odbourávání podkožního tuku a přispívají k celkové fyzické a psychické regeneraci organismu.

Sportovní masáže

Sportovní masáž je určena především pro sportovce, které dokáže velice dobře připravit jak po fyzické tak psychické stránce k podání určitého sportovního výkonu. Provádí se za účelem odstranění únavy nebo k zotavení těla. Přispívá k navození svalové aktivity a celkové duševní i tělesné pohody.

Reflexní masáž

Reflexní masáž je založená na reflexních bodech, které jsou na chodidlech. Každý reflexní bod na chodidle je jakýmsi zakončením nervové dráhy,  začínající např. v mozku a procházející orgány těla, a končícá na chodidle. Reflexní masáž pomáhá zlepšovat činnost jednolitých tělesných orgánů a je  tedy výbornou preventivní a léčebnou metodou, která je dostupná všem. Okamžitě  pomůže ulevit od akutní bolesti nebo potíží. Provádí-li se pravidelně, může nám pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků nebo když podávání léků není možné, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku.

Baňková masáž

Baňková masáž je starověká léčebná metoda užívaná již ve starověku. Provádí se přikládáním skleněných baněk naplněných horkým vzduchem na reflexní body na těle. Ochlazováním v nich vzniká podtlak a tím se přisají ke kůži a působí akupresurně. Podle rozložení baněk na reflexní body, působí pak na různé zdravotní funkce. Baňky jsou velice vynikající i jako prostředek napomáhající ke zbavení astmatického záchvatu a bolesti pohybového aparátu. Podporuje imunitu, krevní oběh a dokáže aktivovat i buňky, které zpomalují stárnutí kůže.

Ajurvedská masáž

Ajurvedská masáž se zaměřuje především na masáž hlavy, obličeje i celkovou masáž těla. Při ájurvédských masáží se používají speciální ájurvédské masážní oleje, které napomáhají ke zlepšení životních funkcí veškerých orgánů a cirkulaci krve. Dále působí na oživení procesu látkové výměny, posílení svalstva, zpomalení procesu stárnutí, zlepšení mentálních pochodů, uvolnění duševního napětí, navození stavu odpočinku a pohody. Mezi další účinky ájurvédské masáže patří schopnost vyrovnání krevního tlaku, dále posílení imunitního systému, tj. obranyschopnosti organismu, uvolnění zablokované energetické dráhy. Psychická únava i stres se odpolaví a navíc má ájurvédská masáž ještě pozitivní vliv při detoxikaci, tj. odplavování usazených škodlivin z těla ven.

Masáže a poradenství Ostrava

Seznámili jsme Vás s několika masáží, které Vám mohou významně pomoci od problému. Jedná se o relaxační metody, které navíc mají i zdravotní účinek. Jste-li z oblasti Ostravy můžeme Vám doporučit profesionální masérku paní Ivu Valdmanovou, která se těmito metodami zabývá již řadu let. Její součastí je také motto: „Aby duše a záda nebolela“.Chcete-li se dozvědět více nebo se rovnou objednat, kontaktujte se přímo u paní Valdmanové na telefonním čísle: 723 055 034nebo na emailové adrese: info@masazeiva.cz.** **Vyzkoušejte některé z těchto metod, leckdy jsou účinnější než léčba léky. Navíc jsou účinky těchto masáží nejvíce podpořené, když se tomu pravidelně věnujete. Proto si dopřejte chvilku pro sebe, relaxujte a prožívejte příjemné chvíli, které Vám i pomoci zbavit se stresu, napětí i k lepším vzhledu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23060 (zdravotnimagazin.cz#10126)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 10.09.2015 17:49
Re: Masáže a poradenství Ostrava Podvodná firma....!!!!!!!

Anonym | 10.09.2015 17:54
Re: Masáže a poradenství Ostrava Web,který nabizí tuto firmu je podvod!!!!!Všichni si dejte pozor.......tahá z lidí peníze...chybí kontakty, nikoho se nedovoláte.....Internet Info webtrh,s.r.o. si zadejte do vyhledavače a uvidíte o co jde.......

Anonym | 10.09.2015 17:57
Re: Masáže a poradenství Ostrava Zkopírovali jen webové stránky a ten text na konci je samá chyba.....ostuda ostuda......masáže u této paní jsou skvělé, ale tahle firma jí podvedla........svinstvo!!!!!!!


Přidat komentář