Menopauza

Menopauza většinou přichází, když žena dosáhne věku okolo padesátky. S příchodem menopauzy se dostaví hormonální změny, spojeny s různými příznaky. Premenopauza je období před poslední menstruací.

Menopauza je obvyklý jev v životě každé ženy. V žádném případě nejde o nemoc.

Menopauza je období, kdy vaječníky přestávají vykonávat svou činnost a výrazně klesá produkce ženských pohlavních hormonů. Projevuje se zánikem menstruace. Pro většinu žen představuje menopauza především změny ve vzhledu postavy, zvláště nabírání na váze.

Příznaky menopauzy

  • pocit horka
  • bolesti hlavy
  • pocit slabosti
  • výkyvy nálad
  • nespavost
  • podrážděnost
  • únava

Premenopauza

Premenopauza je období před poslední menstruací. Je charakterizována nepravidelností menstruačního cyklu a začínajícími fyzickými obtížemi. Trvá zhruba 1 -5 let.

Postmenopauza

Postmenopauza je období po poslední menstruaci, trvající dalších 10 - 15 let. Toto období se projevuje hormonální nerovnováhou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22766 (zdravotnimagazin.cz#7690)


Přidat komentář