Menstruační cyklus

Normální menstruační cyklus většinou bývá 21 až 35 dní. Je počítán od prvního dne poslední menstruace do prvního dne nového krvácení. Délka menstruace je průměrně 5 dní a takto pravidelně probíhá až do období přechodu.

První menstruační krvácení

je spojeno s pubertou a vývojem vedlejších pohlavních znaků. Nejdříve začíná růst prsů, ochlupení ve stydké oblasti, podpaží a mezi 12. až 13. rokem začíná první menstruační krvácení.

Doba menstruace

Normální menstruační cyklus většinou bývá 21 až 35 dní. Je počítán od prvního dne poslední menstruace do prvního dne nového krvácení. Délka menstruace je průměrně 5 dní a takto pravidelně probíhá až do období přechodu. Během těhotenství a šestinedělí k menstruaci nedochází – nastává tzv. amenorea (nepřítomnost menstruačního krvácení).

První příznaky

Menstruaci mohou provázet různé nepříjemné příznaky vyvolané působením hormonů. Jedná se hlavně o křeče dělohy. Dalšími příznaky mohou být břišní bolesti, migréna, deprese nebo dráždivost.

Nutnost dodržování osobní hygieny

V průběhu menstruace je nutné dodržovat zvýšenou osobní hygienu. V současné době již existuje mnoho mýdel a gelů, které mají antibakteriální a antimykotické účinky. Každá žena má možnost vybrat si ochranu, která jí vyhovuje, buďto menstruační vložky nebo tampóny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22515 (zdravotnimagazin.cz#7271)


Přidat komentář