Menstruační poruchy

Všechny ženy mají v období menstruace určité nepříjemnosti (mírné křečovité bolesti jeden nebo dva první dny), ale mnoho žen trpí nepravidelnostmi, které jim přinášejí každý měsíc těžké bolesti a jiné potíže – menstruační poruchy.

Problém - kvasinky

Kvasinka jménem candida albicans žije v ústech, pohlavním ústrojí a v trávicím traktu každého člověka. Pokud se ale přemnoží, začne dělat problémy a může vám způsobit poruchy menstruace. Máte-li během menstruace pocit horkosti v břiše nebo mimo menstruaci svědivý výtok, kvasinková nemoc jménem kandidóza se zabydlela i u vás. Příčinou může být nějaká infekce, kterou jste prodělala, neboť užívání antibiotik přemnožení kvasinek podporuje. Na vině může být také přebytek cukru ve vašem jídelníčku. Vznik kandidózy podporuje i nošení těsných kalhot a kalhotek. Kvasinkám se totiž nejvíce daří ve vlhkém, neprodyšném prostředí. Bojovat proti kandidóze můžete česnekem, křenem a kysaným zelím, ale zaručená je pouze léčba chemickou cestou. Neodkládejte tedy návštěvu gynekologa. Předepíše vám příslušné léky, které učiní kandidóze přítrž.

Problém  - endometrióza

se projevuje silnými menstruačními křečemi a bolestmi bederní části páteře. Jedná se o onemocnění, kdy se tkáň děložní sliznice objevuje na jiných orgánech. Tato tkáň reaguje na hormonální změny a každý měsíc krvácí. Krev nemůže normálně odtékat a způsobuje tak vážné záněty, srůsty a cysty. Proto silné bolesti při menstruaci nepodceňujte a poraďte se se svým gynekologem.

Problém - hubnutí

Pokud jste rychle a hodně zhubla, může dojít k vynechání menstruace. Tuková tkáň pomáhá přeměňovat hormony důležité pro menstruaci, proto je jí v určitém množství v těle potřeba. Jakmile dojde k vynechání, navštivte lékaře. S každým vynecháním se snižuje riziko plodnosti.

Problém - stres

Stres, který považuje tělo za nepřiměřený, vám rozhodí periodu. Může dojít k posunutí menstruace nebo i k jejímu úplnému vynechání. Více odpočívejte a nepřepínejte se.

Problém - deprese

Pokud trpíte depresí, máte na problémy s menstruací zaděláno. Vše negativní, co prožíváte, se projeví na vašem organismu. Zkusit můžete sport, meditaci, ale nejúčinnější bude pomoc odborníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22438 (zdravotnimagazin.cz#7073)


Přidat komentář