Měření zraku - Hradec Králové

Zrak je náš nejdůležitější smyslový orgán. Přibližně 80% informací získáváme zrakem. Pokud perfektně nevidíme, nemůžeme správně reagovat, kvalitně pracovat, bezpečně řídit auto, úspěšně sportovat nebo se věnovat naplno svým koníčkům.

Člověku byl dán jako jeden ze smyslových orgánů zrak. Od pradávna ho využíváme k lásce, lovu, obživě, práci a volnému času. S příchodem moderního života, nových pomůcek, přístrojů jsou kladeny na naše vidění obrovské nároky a to přináší i větší počet očních handicapů, které jsme dříve ani nepostřehli. Neřídili jsme auta v tak přeplněných silnicích a takovou rychlostí, nepracovali jsme celý den s počítačem, děti si hráli v přírodě a nenamáhaly svůj vyvíjející se zrak u monitorů, nepotřebovali jsme miniaturní komunikační předměty.

Dnešní život v civilizovaném světě klade příliš velké nároky na naše vidění,a tak se zdá, že zrakových vad přibývá. Ano, potkáváme stále více lidí s brýlemi, stále více se setkáváme s lidmi s kontaktními čočkami. Abychom tedy mohli naplno žít současný život, je třeba dobře vidět. K tomu nám pomáhají** služby očních optiků**, optometristů a oftalmologů.

Vady zraku

Oční handicapy se většinou projevují již v raném dětství, kdy se zrak vyvíjí. Je velmi důležité sledovat naše děti, zda se dívají na hračky správným směrem, zda nenatáčejí hlavu nebo se dívají na předměty z příliš malé vzdálenosti. Zda nenarážejí do předmětů, zda se vyvíjí správná motorika atd. Kvalita vidění je velmi úzce spojena s naším pohybem a pokud dobře nevidíme, neodhadujeme dobře vzdálenosti, rychlost blížícího se předmětu a tím máme i špatné reakce. Často to není naše nešikovnost, ale jen méně kvalitní vidění. Oči bychom neměli přetěžovat, měli bychom jim dopřát dostatek odpočinku, spánku, kvalitní stravy a pohodlí, ať už máme nějakou zjištěnou oční vadu nebo máme štěstí na perfektní vidění. Toto pravidlo nás provází po celý život, protože i s věkem klademe stále větší nároky na vidění.

Během života se zrak mění. I když jsme v mládí nepotřebovali brýle, najednou nevidíme na mobil, drobné písmo je nějak stále menší a ruce nám nestačí na oddálení pozorovaného předmětu, abychom ho alespoň trochu viděli. Co se to děje? Bohužel je to normální fyziologický jev, kdy se nám opotřebovává náš zrak a je třeba našim očím pomoci brýlemi.

I ten kdo nosí brýle od dětství ví, že během jeho života se mu mění dioptrie.

Je tedy třeba navštívit** očního specialistu**, který zrak změří a poradí, jak co nejlépe vyřešit vaše vidění.

Dioptrické brýle

V nabídce je velké množství brýlových obrub, ať už designových nebo neznačkových. Nápadné barevné i bez obrouček nenápadné, trendové nebo nadčasové. Pro všechny příležitosti, pro různé činnosti i různé druhy sportů. K dobrému poradenství je třeba znát mnoho informací. V optice se určitě budete cítit v dobrých rukách. Odborníci vám zde poradí nejen po estetické stránce, ale i po technické, takže výsledné brýle budou určitě nejen slušivé, ale i pohodlné a pohled přes ně bude jistě komfortní. Nestačí jen dobře vidět, ale i dobře vypadat. Během poradenství jistě zjistíte, že nejsou brýle jako brýle, že různé barvy a různé tvary brýlí dokážou naprosto změnit vaši image, že sklíčka do brýlí mohou být ještě lehčí a tenčí než jste čekali, že mohou být nádherně zbarvená nebo ozdobená kamínky, perličkami nebo i vaším monogramem. A těch možností vidění na různé vzdálenosti! Od běžných brýlí až po individuální brýlové čočky, které zpohodlní vaše vidění nejen v periferii, ale i při pouhém kouknutí do blízka.

Sluneční brýle

Neprávem opomíjená ochrana našeho zraku. Náš zrak je stále vystaven UV záření, které může poškodit naše vidění. Potřebujete sluneční brýle na řízení do auta, na pláž, do města nebo na nějaký sport? Na každou možnost najdete odpověď optice. Výběru** slunečních brýlí** je zde věnována velká pozornost, protože odborníci vědí, že zákazník musí nejen dobře vypadat, ale brýle musí být i lehké, dobře přizpůsobené hlavě, správně zabarvené a dobře krýt oči. Do auta si určitě vyberete jiné než na sportování nebo na pláž, do města si můžete dopřát designerské speciality. Pro různé sporty vám odborníci předvedou různé barevné filtry i bezpečné obroučky, protože jiné brýle potřebujete na lyžování a jiné na vodní sporty. Ať již bez dioptrií nebo s dioptriemi.

Kontaktní čočky

Tento český vynález a světový unikát pomáhá všem lidem s očním handicapem již více než 50 let. Miliony lidí nosí kontaktní čočky. Jsou bezpečnější pro různé činnosti, sporty a práce než brýle, které při nehodě mohou zranit oko i obličej. Výhodou je i široké zorné pole nebo jen to, že se nepotí. Druhů kontaktních čoček je mnoho a zorientovat se vám pomohou pouze optometristé – kontaktologové, kteří po důkladném vyšetření očí a stanovení správných dioptrií určí vhodné kontaktní čočky pro vaše oči a vaše potřeby a poradí vám vše o péči i nošení kontaktních čoček.

Péče o oči

Náš zrak se během života mění a vyvíjí se, proto je nutné oči nechat zkontrolovat očním specialistou. Pokud nemáme žádné problémy s viděním, stačí kontrola jednou za 2-3 roky. Pokud již nosíme brýle, pak nás oční lékaři a optometristé rádi zkontrolují každé dva roky i dříve. Pokud nosíte kontaktní čočky, pak je třeba navštívit optometristu – kontaktologa minimálně jednou za rok, aby se včas předešlo očním komplikacím.

Servis a doplňkové zboží

Brýle je třeba občas nechat zkontrolovat očním optikem, aby brýle srovnal, dobře vyčistil, popřípadě dotáhl všechny šroubky, popřípadě poradil co s nimi děláme špatně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23120 (zdravotnimagazin.cz#10289)


Přidat komentář