Měření zraku - Znojmo

Pokud si chcete nechat vyšetřit zrak, nemusíte se nutně objednávat na specializované oddělení do nemocnice. V současné době nabízejí kvalitní a kompletní vyšetření zraku také vybrané oční optiky, kde se o váš zrak dokonale postarají.

Zrak je drahocenný smysl, o který je potřeba náležitě pečovat. Sami si zkuste představit, jak těžké by bylo fungovat ve společnosti bez zraku. Proto si važte zraku jako daru, který vám byl přidán do vínku a pečlivě se o něj starejte. Součástí takové péče je pravidelné měření zraku, ke kterému by mělo docházet alespoň jedenkrát za dva roky. Nemělo by vám přitom záležet na tom, zda nosíte brýle nebo nikoliv. Zrak je opravdu velmi důležitým smyslem a mnoho lidí o něj má mnohem větší strach než o jakýkoliv jiný smysl. V oční optice můžete svým očím zajistit tu nejlepší možnou péči. Optici a optometristé disponují moderním technickým vybavením, které dokáže vašim očím poskytnout kompletní a vysoce kvalitní péči. Pro měření zraku v oční optice existují stovky různých testů. Z nich optometristé vybírají ty, které budou právě pro vás a pro váš zrak nejpřínosnější.

Důležitost měření a vyšetření zraku

Pouze v případě, že bude váš zrak důkladně a podrobně vyšetřen, bude brýlová čočka přizpůsobena všem potřebám vašeho zraku. Vyšetření zraku může podstoupit téměř každý přímo v optice a není nutné navštěvovat nemocniční zařízení, kde se vám nejsou schopni z hlediska nedostatku času a nadměrného množství pacientů věnovat tak, jak je tomu u optometristů. Péče optometristy provedeným měřením a vyšetřením zraku rozhodně nekončí. V optice vám poradí s výběrem brýlí, čoček, brýlových obrouček a dalších zdravotních pomůcek. Vaše oči si zaslouží komfortní péči.

Kdo je optometrista?

Možná jste se i Vy setkali se situací, kdy vám bylo doporučeno navštívit optometristu v optice pro měření zraku, aby bylo zjištěno, zda vaše zrakové orgány trpí očními vadami, zda se váš zrak zhoršil, nebo máte jiné problémy, které souvisí se zrakem. Optometrista je zdravotní pracovník specializovaný na vyšetření zraku a na aplikaci kontaktních čoček, jenž je schopný každému, kdo potřebuje, doporučit vhodnou korekční pomůcku pro zrak. Optometristu můžete velmi obecně nazvat jako mezičlánkem mezi očním optikem a očním lékařem. Oční optik doporučuje a zhotovuje optické pomůcky na základě předpisu a oční lékař měří zrak, předepisuje brýle a léčí onemocnění očí. Optometristé mají velmi široký přehled o všech metodách korekce refrakčních vad, kdy lidské oko není schopno zaostřit vzdálený nebo blízký bod.

Proč si nechat vyšetřit zrak v oční optice?

Optometristu, který vyšetřuje zrak, můžete oslovit v oční optice. Velkou výhodou oproti běžnému zdravotnickému zařízení je čas, který vám je schopen optometrista v oční optice věnovat. Vyšetření v oční optice není hrazeno pojišťovnou. Některé optiky ale nabízejí možnost bezplatného měření zraku, např. v případě, když si v optice zakoupíte brýle atd. Vyšetření zraku v oční optice trvá vždy podle potřeby, většinou 20 až 30 minut.

Jak probíhá vyšetření zraku v oční optice

Optometrista od vás zjistí aktuální stav vašeho zraku, zjistí i předchozí potíže se zrakem, dále se vás zeptá na váš celkový zdravotní stav a na další údaje, které považuje za nutné. Optometristu bude zajímat i vaše zaměstnání a vaše záliby, aby věděl, jaké brýle zvolit a jak často je budete muset používat. Následuje změření vašich brýlí, pokud nějaké vlastníte a nosíte je, a ověření, zda a jak dobře s nimi vidíte. Zrak se měří na automatickém refraktometru, který poskytuje orientační údaje o refrakčním stavu oka. Toto vyšetření oka není nutné, ale výrazně usnadňuje a zrychluje kompletní vyšetření oka. Dále vám specialista zkontroluje mikroskopem stav předního segmentu očí. Následuje vyšetření pro zjištění dioptrií. Nakonec vám optometrista sdělí výsledek vyšetření, zda zjistil refrakční vadu, jakou vadou váš zrak trpí, a navrhne vám vhodnou optickou pomůcku, typ skel apod. Dále vám pomůže vybrat vhodnou brýlovou obroučku.

Podle čeho vybírat dioptrické brýle?

Dioptrické brýle jsou v prvé řadě zhotoveny přesně na míru vašemu zraku, dle zjištěných dioptrií. V čem ale máte na výběr při koupi dioptrických brýlí, to je barva skel a tvar a barva obrub brýlí. S výběrem si nechejte poradit v optice. Zde vám doporučí brýle, které budou jednak pohodlné na nošení a jednak vám budou slušet. Také záleží na tom, zda jste mladým zákazníkem a hledáte moderní řešení brýlí, nebo zda jste již v důchodu a záleží vám čistě jen na tom, abyste přes brýle viděli. V optice vám rádi doporučí brýle, které se budou hodit na tu či onu příležitost a hlavě vám doporučí ty, které vám budou sedět a respektovat váš styl. V optice si zakládají vždy na osobním přístupu a snaží se absolutně věnovat pozornost každému zákazníkovi. Optici respektují požadavky zákazníka na styl brýlí a zákazník má vždy čas si vyzkoušet několik brýlí, aby zjistil, které pro něj budou ty pravé. Najít ten správný model brýlí a brýlových obrub pro váš typ obličeje a pro váš osobní styl nebude žádný problém.

Brýlové obruby

V dnešní moderní době jsou brýle považovány za podstatnou a důležitou součást kompletního vzhledu. Brýlové obruby jsou módním doplňkem mnoha lidí a podléhají módním trendům. Každý rok přicházejí výrobci brýlových obrub s novými modely, novými materiály a barvami, a na vás už je jen si vybrat. V optice můžete vybírat z širokého sortimentu brýlových obrub, které jsou zároveň doplňkem schopným zvýraznit vaše osobnostní vlastnostmi a rysy. Brýlové obruby můžete mít vázané, vrtané, plastové, kovové, ale také antialergické.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23131 (zdravotnimagazin.cz#10302)


Přidat komentář