Mladý ječmen Green ways

Dodejte svému tělu veškeré vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny, které potřebuje a postrádá je. Upravte si trávení a zbavte se věčně nafouknutého břicha a pálení žáhy.

V dnešním hektickém a často nezdravém životním stylu a uspěchané době zapomínáme na dostatek vitamínů ať už těch z ovoce či zeleniny, nebo celozrnných výrobků. Mnoho z nás se cítí unaveně, vyčerpaně a bez energie. Máme problémy se zažíváním, s vlasy, nehty a pletí. Naše životní prostředí už také není to, co bývalo, vzduch znečištěný smogem je, dá se říct, na denním pořádku.

Zkuste více pečovat o své zdraví, krásu a vitalitu a změňte alespoň trochu svůj dosavadní životní styl a přístup k vašemu tělu.

Odkud mladý ječmen pochází?

Mladý ječmen se objevil poprvé už ve starověkém Římě a Mezopotámii. Již v té době ho používali gladiátoři pro větší sílu odvahu. Díky antioxidantům obsaženým v této rostlině tak posilovali své zdraví a vitalitu.

Je pro vás mladý ječmen cizí slovo?

Tak to patříte do menšiny. Mladý ječmen je totiž v naši zemi už velmi populární a známý. Jde o nejužívanější zelený nápoj a v neposlední řadě se stal hlavně velmi oblíbeným jak u mladší, tak starší generace, a to díky svým blahodárným účinkům na lidský organismus.

Co mladý ječmen obsahuje

Jde o tzv. živý nápoj, kterému také můžeme říkat enzymatický, a to proto, že obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů, živin, stopových prvků a aminokyselin, které jsou pro lidské tělo velmi důležité. Mladý ječmen je tak moc výživný a zdravý právě proto, že v období klíčení získává nepopsatelné množství živin a energie právě ze země, slunce a vzduchu. Následně pak tuto energii a živiny předává i našemu tělu, a tím ho posilňuje a dodává to, co naše tělo potřebuje.

Mladý ječmen Green ways obsahuje až 37x více vápníku než pšenice. Je bohatým zdrojem draslíku a hořčíku společně s železem, které příznivě ovlivňuje krevní obraz a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Dále obsahuje významné množství zinku a manganu. Vitamíny jako je betakarotén, vitamín B1, B2, který je důležitý pro energetický metabolismus (při nedostatku můžeme mít problémy s nervy), B3, B5 (neboli kyselina pantotenová, která také příznivě ovlivňuje nervovou soustavu), B6 a vitamíny E (jde o antioxidant, laicky řečeno o lapač volných radikálů), vitamín K, vitamín A ( ten je zodpovědný za správnou funkci zraku, řídí metabolické pochody v těle, při nedostatku dochází k šerosleposti), a kyselinu listovou. Dále pak vitamín H (který podporuje správnou tvorbu kůže a nehtů), vitamín C (neboli kyselina askorbová, při jejím nedostatku můžeme mít problémy se zuby, vlasy a dokonce na velký nedostatek tohoto vitamínu může člověk i zemřít).

A to ještě zdaleka není vše, dále mladý ječmen obsahuje nespočet aminokyselin jako například kyselina aspartamová, kyselina glutamová, alanín, arginín, prolín, serín, glycín, lekcím a mnohé další. Minerály jako je hořčík, křemík, sodík, železo, fosfor, mangan, stříbro, chrom, měď a bór. Všechny tyto vitamíny obsažené v mladém ječmeni, dokáží aktivovat enzymy, které pomáhají jako prevence při patologických nemocech. Jednou z dalších výhod mladého ječmene je ta, že obsahuje až o polovinu méně fosforu než mnohé jiné potraviny. Mladý ječmen neobsahuje ani žádné těžké kovy. Obsahuje velké množství vlákniny, a proto napomáhá správnému funkci střev a upravuje trávení.

Pozitivní účinky mladého ječmene Green ways

 • Pomáhá nastartovat detoxikaci organismu a to díky svým enzymům a chlorofylu v něm obsaženým.
 • Podporuje trávení a působí proti zácpě.
 • Příznivě ovlivňuje krevní obraz a přenos kyslíku.
 • Posiluje imunitu, podporuje hojení ran a vředů a regeneraci všech tkání v organismu.
 • Mladý ječmen je vhodnou prevencí před rakovinou, předčasnému stárnutí a proti srdeční a cévním chorobám.
 • Podporuje léčbu kožních onemocnění.
 • Napomáhá eliminaci nepříjemných tělesných pachů, jako je pot či zápach z úst.
 • Je vhodným doplňkem při redukčních dietách a půstech.
 • Velmi dobře ovlivňuje mladý ječmen funkci slinivky, protože dokáže normalizovat hladinu cukrů v krvi.
 • Díky tomu, že neobsahuje lepek, mohou ho bez problému užívat i lidé s bezlepkovou dietou.
 • Pomáhá lidem při chudokrevnosti a pohybových obtížích.
 • Mladý ječmen pomáhá při potížemi se spánkem, který zlepšuje. Zlepšení pocítíte i v oblasti myšlení, paměti a psychiky.
 • Upravuje hormonální systém.
 • Je účinnou prevencí proti hypovitaminose, což je nedostatek vitamínů způsobené špatnou stravou.

Pěstování a kvalita mladého ječmene Green ways

Mladý ječmen se zásadně pěstuje bez pesticidů a herbicidů. Australské mladé výhonky se pěstují velmi ekologicky. Když lístky mladého ječmene dorostou do velikosti 20 až 25 centimetrů začne se sklízet. Kdyby se lístky sklízely později, kdy už by byly větší, neobsahovaly by tolik významných a zdraví prospěšných látek pro organismus. Mladý ječmen se pěstuje ve vysokých nadmořských výškách a i díky tomu má větší množství bílkovin. Půda zde obsahuje velké množství minerálů, a proto jsou pak lístky bohaté na zdraví prospěšné živiny.

Po sklizení asi 20 centimetrových lístků se následně lístky umyjí a vylisují nebo-li odšťavní. Tento vzniklý nektar se pak ve vakuovaných sušičkách velmi rychle usuší a to při teplotě 31C dokud nevznikne zelený prášek. Díky tomuto šetrnému zpracování se tak zachovávají všechny enzymy a prospěšné látky.

Výroba je velmi přísně kontrolována. Prášek neobsahuje žádné přísady a je tak 100% přírodní. Prášek pak stačí pouze rozmíchat ve vodě a blahodárný nápoj je na světě.

Kdo může mladý ječmen užívat?

Mladý ječmen mohou užívat takřka všichni lidé. Jen děti a těhotné ženy by měli užívání tohoto blahodárného nápoje nejdříve prokonzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Kojící ženy by naopak mladý ječmen měly užívat, protože jím výrazně zvýší kvalitu jejich mateřského mléka.

Kdy mladý ječmen neužívat

Mladý ječmen neužívejte, pokud jste po transplantaci orgánů a to nejméně 9 měsíců. Při akutní plicní embólii, při akutním zánětu žilního systému, při alergii na šťávuječmene, po operaci trávicího systému a to následující týden.

Zajímavosti

Věděli jste, že mladý ječmen nemusíte užívat jen vnitřně ale používat ho rovnou i na tělo? Pokud se například spálíte na slunci, rozmíchejte prášek mladého ječmene ve vodě a vzniklou emulzí potřete postižená místa.

Navíc vegetariánům výborně poslouží jako zdroj vitamínu B12, který je důležitý pro správnou funkci krvetvorby a zároveň i nervového systému.

Mladý ječmen obsahuje také hormon štěstí Serotonin, který dokáže přirozeně zlepšit náladu a v čase, kdy usínáme, se přeměňuje na hormon Melatonin, který napomáhá při usínání. Mladý ječmen dokonce brání poškození chrupavek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23224 (zdravotnimagazin.cz#10397)


Přidat komentář