Mnoho faktorů ovlivňující naše zdraví

Příčiny vzniku špatného trávení jsou už dlouhou dobu všeobecně známé. Jde především o jednostrannou výživu chudou na balastní látky, nedostatek pohybu, nepravidelný rytmus života, alkoholismus nebo nadměrné užívání antibiotik či projímadel.

Rozložení na stravitelné jednotky

Trávicí ústrojí je brána, přes kterou vstupují do těla vitamíny, minerály, výživné látky a tekutiny. Součástí naší stravy jsou tuky, bílkoviny, složité cukry, které se nejprve musí rozložit na stravitelné jednotky, což se zejména děje v tenkém střevě.

Trávení potravy je proces, kterého se zúčastňuje velký počet trávících enzymů. Tyto enzymy proces trávení umožňují a součastně jej urychlují. Trávicí enzymy můžeme tedy charakterizovat jako katalyzátor trávicích procesů.

Špatné trávení a jeho příčiny

Příčiny vzniku špatného trávení jsou už dlouhou dobu všeobecně známé. Jde především o jednostrannou výživu chudou na balastní látky, nedostatek pohybu, nepravidelný rytmus života, alkoholismus nebo nadměrné užívání antibiotik či projímadel.

Příznaky špatného trávení

Většina z nás se nestravuje, tak jak by měla. Důsledkem toho jsou potom již zmíněné problémy s trávením, ke kterým patří nadýmání, bolest břicha, nepravidelné vyprazdňování a pálení žáhy.

Obtíže spojené se špatným trávením jsou nepříjemné a mohou vést i k vážným zdravotním problémům. Je třeba se zamyslet nad tím, co konzumujete a svůj jídelníček pozměnit.

Zakysané mléčné výrobky

Potýkáte-li se se špatným trávením, musíte především zařadit do jídelníčku potraviny, jenž Vašemu zažívání pomohou (vláknina, zakysané mléčné výrobky aj.). Důležitý je také pitný režim ve formě vod s nízkým obsahem sodíku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22116 (zdravotnimagazin.cz#6245)


Přidat komentář