Mořské řasy a její účinky

Mořské řasy obsahují minerály, vitamíny (obzvlášť vitamín B2), makro a mikroprvky a mnoho biologicky aktivních látek. Mořská voda obsahuje anorganické látky, které jsou pro naše tělo z hlediska výživy nevyužitelné.

Základní údaje o mořských řasách

Mořské řasy se řadí do podříše nižších rostlin. Nemají kořen, stonek, listy ani semena. Mořské řasy jsou jednobuněčné nebo mnohobuněčné a dělí se do šesti skupin: obrněnky, chloromonády, ruduchy, skrytěnky, zelené řasy a hnědé řasy.

Využitelnost mořských řas

Mořské řasy byly prvními organismy na Zemi, schopny fotosyntézy. Funkcí mořských řas je vytváření kyslíku. A jak mořské řasy souvisí se žralokem? Dozvíte se zde. A právě ony vyrábějí více jak 50% veškerého kyslíku v atmosféře.

Mořské řasy - co obsahují

Mořské řasy obsahují minerály, vitamíny (obzvlášť vitamín B2), makro a mikroprvky a mnoho biologicky aktivních látek. Mořská voda obsahuje anorganické látky, které jsou pro naše tělo z hlediska výživy nevyužitelné. A právě mořské řasy mají schopnost tyto látky přeměnit na organické. Ty lidské tělo nejlépe vstřebává.

Mořské řasy - jejich využití

Podle některých údajů se ročně sklidí zhruba sedm miliónů tun mořských řas. Ty se pak používají v potravinářském průmyslu, k výrobě kosmetiky (krémy, šampony, sprchové gely, pleťová mléka aj.) a léků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22663 (zdravotnimagazin.cz#7526)


Přidat komentář