Možnosti jak odstranit tetování

Tetování není možné odstranit úplně, ale lze znevýraznit, zesvětlit nebo překrýt jiným ornamentem. Výsledek je pak závislý na tom, jak hluboko bylo tetování provedeno a jaké materiály k němu byly použity.

Odstranění tetování

Pokud jste se nechali tetovat u tatéra – amatéra, linky mohou být rozpité nebo se vám na kůži mohou udělat jizvy. Pro základní informace o tetování kliknětě zde. Rozmazaný obrázek vám může zbýt i po tzv. dočasných tetováních. Také dlouhodobá tetování časem blednou. V těchto případech pak můžete toužit už jen po jediném: odstranění tetování.

Záleží na materiálu

Tetování není možné odstranit úplně, ale lze znevýraznit, zesvětlit nebo překrýt jiným ornamentem. Výsledek je pak závislý na tom, jak hluboko bylo tetování provedeno a jaké materiály k němu byly použity.

Nákladná a bolestivá záležitost

Odstranění tetování je nákladná a bolestivá záležitost. Nechtěný obrázek si můžete nechat odstranit chirurgicky, laserem, roztroušením kůže nebo překrytím jiným tetováním.

 • Excision

  se používá při odstranění malých obrázků. Skalpelem se tetováž vyřízne a rána se zašije. Při odsrtaňování větších tetování se obrázek vyřezává po částech. Vyříznutá kůže se pak nahrazuje z jiného místa na těle.

 • Dermabrasion

  rozburšuje kůži a tím tetováž odstraňuje. Tato metoda je velmi bolestivá.

 • Salabrazion

  stejně jako předchozí metoda tato rozbrušuje kůži. Předtím se ale kůže ještě zmrazí nebo natře vodou se solí.

 • Laser

  je nejefektivnější metoda odstranění tetováže. Intenzivní světlo laseru roztřišťuje tetovací pigment na malé kousky, které jsou pak organismem samovolně odstraněny. Počet ošetření závisí na hloubce tetování (většinou 3 sezení). Za jedno sezení zaplatíte zhruba 1 500 Kč. Nejlépe se odstraňuje černé tetování, nejhůře barevné. Laser i na odstranění pih, více informací zde.

 • Cover – up (překrytí)

  Tato metoda tetování neodstraňuje, ale překrývá jiným. Většinou je nutné použít tmavší barvu a větší vzor. Nabízejí ji téměř všechny tetovací salony.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22180 (zdravotnimagazin.cz#6426)


Přidat komentář