Mrtvé moře a jeho účinky na zdraví

Mrtvé moře je nejslanější moře na světě. Voda obsahuje plných 33% rozpuštěných solí a je tak slaná, že člověka udrží na hladině bez jakéhokoliv úsilí. To znamená, že plavání a potápění v Mrtvém moři je zcela nemožné.

Rozloha

Rozloha je 1050 km2 a hloubka 365 metrů. Voda z Mrtvého moře se uvolňuje pouze vypařováním a tak hladina stále klesá (přibližně o metr za čtyři roky).

Salanita

Mrtvé moře je nejslanější moře na světě. Voda obsahuje plných 33% rozpuštěných solí a je tak slaná, že člověka udrží na hladině bez jakéhokoliv úsilí. To znamená, že plavání a potápění v Mrtvém moři je zcela nemožné. Taky je známo, že jakmile se člověk do Mrtvého moře ponoří, pozná i ty nejmenší ranky, které má na těle. Sůl se dostane všude a začne působit.

Život v Mrtvém moři

Vysoká koncentrace solí v Mrtvém moři vylučuje jakýkoliv život. Nežijí zde žádné rostliny ani vyšší organismy, pouze 11 druhů vysoce odolných mikroorganismů. Z toho je odvozen název – Mrtvé moře.

Mrtvé moře léčí kožní problémy

Vysoká hustota minerálů (více jak 30%) v Mrtvém moři má příznivé účinky při léčbě kožních onemocnění jako jsou ekzémy, lupénka, akné a při revmatických a respiračních problémech. Také bahno z Mrtvého moře má blahodárné účinky na lidský organismus a působí příznivě na pokožku.

Rekreace

Mrtvé moře slouží už řadu let jako rehabilitační středisko pro zdraví a krásu. Jeho léčebné vlastnosti byly známi už ve starých dobách a od té doby k němu přijíždějí lidé ze všech koutů světa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22704 (zdravotnimagazin.cz#7603)


Přidat komentář