Na kolik si ceníte zdraví?

Kdo hodně pracuje, sportuje, musí i hodně odpočívat. Správný odpočinek však neznamená nicnedělání. Správný relax musí přinést úlevu od napětí a stresu. Odpočinek by měl obnovovat obranyschopnost organismu a harmonizovat tělesné funkce.

Preventivní prohlídky

Základem úspěchu jsou preventivní prohlídky, ty vám hradí zdravotní pojišťovna. K praktickému lékaři byste měli zajít vždy jednou za dva roky, k zubaři dvakrát do roka a na gynekologii jednou ročně.

Co hradí pojištovny

Pojišťovny hradí vyšetření prsu na mamografu pro ženy mezi 45 až 70 lety a vyšetření tlustého střeva a konečníku pro osoby starší 50 let. Zákroky placené z vaší peněženky jsou ty, které jsou pouze na vaše přání - estetické účely, nadstandartní výkony.

Stravovací návyky

Nesprávné stravovací návyky přispívají k obezitě, srdečním onemocněním i rakoviny. Snažte se dodržovat pár jednoduchých zásad a kromě lepšího zdraví ulevíte i své peněžence.

  • snižte přísun živočišných tuků, hamburgerů, uzenin i párků
  • jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny
  • jezte čerstvou zeleninu a ovoce
  • snižte příjem cukrů a soli

    Bude-li se řídit těmito stravovacími tipy, značně ušetříte. Jen si spočítejte na kolik vás týdně přijde jídlo ve fast foodech či nakupování čokoládových tyčinek apod.

Pravidelné sportování

Investice do dobré kondice se vám vždy vrátí. Sport napomáhá snížení tlaku i cholesterolu, reguluje hmotnost a odbourává stres. Nejlepší je cvičit mírně a pravidelně.

Malá finanční náročnost sportu

  • Plavání - prvotní investice vám může přijít náročná, ale věřte, že plavání je jeden z nejméně finančně náročných sportů! Stačí vám pořídit si plavky a brýle. Pernamentky na bazén se vám určitě vyplatí a zkuste se poptat na příspěvky zdravotních pojišťoven.
  • Chůze - stačí vám turistická obuv (seženete od 1000 Kč) a terén kam vyrazíte.

Zrelaxujte své tělo

Kdo hodně pracuje, sportuje, musí i hodně odpočívat. Správný odpočinek však neznamená nicnedělání. Správný relax musí přinést úlevu od napětí a stresu. Odpočinek by měl obnovovat obranyschopnost organismu a harmonizovat tělesné funkce.

  Příspěvky zdravotních pojišťoven

Využijte výhodné slevy pernamentek - k relaxu vám napomůže bazén, sauna, vířivka i masáže či kurzy jógy. Opět si můžete pomoci příspěvky zdravotních pojišťoven nebo si zkuste každý měsíc na jednu z možností ušetřit - za odměnu.

Zajímavost na konec

Kouření způsobuje rakovinu plic i srdeční onemocnění a navíc průměrný kuřák ročně vydá za cigarety kolem 15 tisíc korun. Jen si to spočítejte - to už si pořídíte slušnou cyklistickou výbavu a navíc pro sebe něco uděláte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22518 (zdravotnimagazin.cz#7275)


Přidat komentář