Nachlazení nebo chřipka

Nachlazení se projevuje pocitem únavy, kýcháním, kašláním a mírnou rýmou. Nemusíte mít horečku, ale spíše jen zvýšenou teplotu o jeden či dva stupně nad svůj normál. Chřipka oproti nachlazení udeří náhle a tvrdě.

Není vám dobře, jste slabí, možná máte rýmu a zvýšenou teplotu

Pro mnohé z vás to hned znamená chřipku, ale tak jednoduché to není. Třeba jste jen nachlazení. Ale jaký je mezi nachlazením a chřipkou vlastně rozdíl?

Nachlazení

Nachlazení se projevuje pocitem únavy, kýcháním, kašláním a mírnou rýmou. Nemusíte mít horečku, ale spíše jen zvýšenou teplotu o jeden či dva stupně nad svůj normál. Také vás mohou bolet svaly, hlava a škrábat v krku.

Léčbu nachlazení hravě zvládnete sami

Rozhodně hodně odpočívejte, přestaňte kouřit, vynechtejte alkohol i kávu a hodně pijte vodu, čaje či vývary.

  • Také se doporučuje kloktat slanou vodu a doplňovat tělu co nejvíce vitamínů.

Chřipka

Chřipka oproti nachlazení udeří náhle a tvrdě. Většinou se najednou cítíte slabí a unavení. Třesete se zimnicí, máte podstatně vyšší teplotu a suchý kašel. Chřipka se také projevuje silnou bolestí hlavy, svalů, pálením očí a škrábáním v krku.

Léčbu chřipky nechte raději na lékaři

Jen buďte opatrní s užíváním antibiotik. Jsou to léky, které mohou zastavit rozvoj bakteriálních infekcí, ale v nesprávném užívání někdy dokáží napáchat víc škody než užitku! Na chřipku antibiotika nezabírají!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22727 (zdravotnimagazin.cz#7634)


Přidat komentář