Nebezpečí antiperspirantů a deodorantů

Deodoranty, narozdíl od antiperspirantů, neblokují pocení, ale pouze neutralizují pach a likvidují bakterie. Zde však vědci objevili nebezpečnou látku paraben, která urychluje zhoubné bujení.

Antiperspiranty

Antiperspiranty fungují na jednoduchém principu: zalepují póry v podpaží, a proto se nepotíte. Pocení zabraňuje sloučenina hliníku. Právě ta ale podle vědců může způsobovat mnoho nemocí. Nejhorší je nanášet do podpaží antiperspirant těsně po holení, kdy mohou toxické látky pronikat až do lymfatiké tkáně a být pak příčinou zhoubných nádorů. Názory odborníků se přou, jisté ale je, že toxiny ve vašem těle mohou nadělat neplechu.

Deodoranty

Deodoranty, narozdíl od antiperspirantů, neblokují pocení, ale pouze neutralizují pach a likvidují bakterie. Zde však vědci objevili nebezpečnou látku paraben, která urychluje zhoubné bujení. Fakt, že rakovina prsu častěji propuká v levém prsu, může být způsoben tím, že většina žen jsou pravačky a levé podpaží si tak natírají s větším důrazem.

Prevence proti potu

Kupujte antipotící přípravky bez obsahu parabenů. Tato látka se skrývá i pod názvy jako je metylparaben, etylparaben, propylparaben, butylparaben nebo E 216. Podobné látky někdy obsahují depilační krémy a pěny na holení. Můžete zkusit nanést do podpažní jamky vinný ocet nebo jedlou sodu. Potit se sice nepřestanete, ale zlikvidujete alespoň zápach.

Pravda či omyl?

Ačkoliv se vědci neustále přou, zda mohou být deodoranty a antiperspiranty opravdu zdraví škodlivé, je lepší chránit se předem než později litovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22471 (zdravotnimagazin.cz#7157)


Přidat komentář