Nehtová modeláž

Gelové nehty se stávají módním doplňkem posledních let. S velkou oblibou je užívají nejen mladé ženy, ale díky své odolnosti a přirozenému vzhledu je mohou používat také muži. Každý si zaslouží mít krásné nehty.

Upravené nehty se stávají nezbytnou součástí běžného života a s jednoduchým ozdobením nehtů např. kamínky nebo novou barvou laku zazáříte nejen ve společnosti. Můžete si být jista tím, že s upravenými gelovými nehty okouzlíte a budete vždy středem pozornosti. Každá žena si může vybrat přesně takový styl, který jí vyhovuje a sedí (zvolit materiál a délku nehtů, styl úpravy, tvar nehtů a samozřejmě barvu finálního nalakování a doplnění ozdobami).

Péče o nehty

Aby ruce a nehty vypadaly vždy krásně, musíte o ně pečovat. Suché pokožce rukou dopřejte jemný peeling, masáž, výživu v podobě masek na ruce a nehty a často používejte jemný krém na ruce a nehty. Můžete vyzkoušet i parafinoterapii, pokožka se po ní viditelně zjemní a ruce získají v krátké době krásný a upravený vzhled. Míváte-li často studené ruce, trpíte zřejmě špatným krevním oběhem, proto vyzkoušejte masáže. Začněte masáží u konečků prstů a krouživými pohyby postupujte k zápěstí. Takto promasírujte každý prst 3-4krát a pak přejděte k tzv. roztírání rukou (můžete použít i olejíček).

Proč volit nehtovou modeláž?

Modeláž nehtů je doporučována z důvodu estetického, ale také z důvodu slabých a lámavých přírodních nehtů. Pokud nemáte od přírody krásné nehty a chcete to změnit, volte nehtovou modeláž. Během pár hodin vám manikérka nebo nehtová designérka může několika způsoby a technologiemi nehty prodloužit a zpevnit. Věk při modeláži nehtů také hraje svou roli. Ženy do 30 let volí nejčastěji francouzskou manikúru, ženy starší volí jemné pastelové tóny a v období plesů vévodí zase barva červená. Co se tvaru nehtů týče, tak nejpopulárnějšími jsou rovné špičky. Tvar nehtů byste si měly zvolit správně, protože vám může změnit celkový vzhled rukou, zejména prodloužit prsty.

Akrylové nehty

Výhodou těchto nehtů je, že rychle tvrzené nehty jsou pevnější. Naopak nevýhodou silný zápach, který je cítit během práce a jsou možné i alergické reakce. V dnešní době jsouce materiály čím dál víc šetrnější k našemu zdraví a už existují i akryly bez zápachu. Akryl se nehodí pro slabé a měkké nehty.

Gelové nehty

Gelové nehty jsou tenčí, pružné a pro váš vlastní nehet částečně prodyšné. Co se vzhledu týče, tak gelové nehty vypadají přirozeněji než ty akrylové. Vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější a lak na nich vydrží opravdu dlouho. Současné gelové systémy na modelování nehtů jsou vyrobené bez kyselinových materiálů, což dává možnost dlouhodobého nošení bez negativního vlivu na naše zdraví.

Gelové nehty napořád?

Umělé nehty se musí po první modeláži doplňovat. Častost doplňování je individuální, záleží na tom, jak rychle vám rostou nehty, ale je to zhruba 3 až 4 týdny. Po první modeláži mohou vaše nehty růst rychleji, protože zároveň dochází k masáži prstů, což růst podporuje.

Gelové nehty krok za krokem

Gelové nehty lze aplikovat na jakoukoli velikost i tvar nehtu a tvoří se nanášením vrstev gelu na přírodní nehty. Vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný nehet. Toto se děje za pomociultrafialového světla v UV lampě.

  • prvním krokem je desinfekce, odmaštění, zdrsnění nehtů a následné nalepení umělého nehtu a jeho přepilování.
  • na takto připravený nehet se nanese první vrstva gelu a vytvrdí se v UV lampě asi na 2 minuty.
  • následuje druhá silnější vrstva tzv. modelovacího gelu a opětovné vytvrzení v UV lampě.
  • poté manikérka vypiluje požadovaný tvar a odpráší nehty.
  • nanese se třetí vrstva gelu na lesk a opět vytvrdí
  • v tomto okamžiku je modeláž hotová a následuje lakování a jiné zdobení, jako například malování, piercing, 3D zdobení a jiné.

Hrozí při modeláži nehtů nějaké riziko?

Pokud jej provádí laik nebo nejsou dodržována některá pravidla, pak ano hrozí. Nebezpečím je hlavně zdrsňování a pilování samotného nehtu při první aplikaci. Zdrsnění povrchu nehtu musí být prováděno opatrně a jemně, nesmíte pociťovat bolest. Navštěvujte raději speciálně vyškolené manikérky a designérky než kamarádku, která to „umí“. Můžete si poškodit nehtovou ploténku a tím narušit celý nehet. Vyskytnout se mohou také plísně, u nichž je léčba velmi bolestivá. Při správně provedené modeláži je nehtová ploténka v pořádku, není poškozená ani ztenčená.

Kdy nepodstupovat nehtovou modeláž?

Nehtovou modeláž nepodstupujte, když:

  • léčíte-li se antibiotiky nebo docházíte-li na chemoterapii
  • trpíte-li plísní nebo kandidou
  • těsně po provedení neodborné manikúry, během které byla poškozena kutikula

Co je to P-shine?

Jste-li právě vy nevhodným kandidátem pro gelové nehty, pak nezoufejte a nechte si udělat P-shine, třeba právě v nehtovém studiu paní Renaty Jiráskové. Jde o čistě přírodní techniku úpravy nehtů, kdy jsou nehty ošetřovány speciální pastou, která vyživuje a leští zároveň. Brusné částečky zahladí všechny nerovnosti a nehty se takto stávají odolné vůči vnějším vlivům jako saponáty, voda apod. Tato péče je vhodná pro většinu nehtových skupin - roztřepené, lámavé... Už dvě aplikace vás zbaví všech problémů, nehty rychleji porostou a navíc vypadají zdravě, hezky a leskle.

Jak žít s gelovými nehty?

Prvních pár hodin po modeláži budete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší nebo budete mít v prstech menší citlivost, což v následujících dnech odezní. Dávat pozor byste si ale měli na intenzivní tlak na nehty, při úklidu používat gumové rukavice, naučit brát věci plochou prstů nikoli špičkami nehtů, při otvírání skříní nebo dveří zapojit klouby prstů, v zimě nosit dostatečně teplé rukavice, protože bez rukavic hmota namrzá a stává se tak křehčí. Nezapomeňte také, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění, po době, kterou vám vaše manikérka doporučí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22941 (zdravotnimagazin.cz#9886)


Přidat komentář