Nezbytná či nepotřebná hygiena

Nikdo si v dnešní době nemůže dovolit být cítit potem. Je to společensky nevhodné a doby, kdy se něco takového prostě překrylo voňavkou, jsou už dávno pryč. Pravidelná koupel je povinností, antiperspiranty a deodoranty jdou na dračku.

Pohled žen a mužů na holení

  • Holení – ano či ne? Ženy

    Od kritiků holení všeho druhu můžete často slyšet, že holit se není přirozené. Proč to tedy dělali i staří Egypťané? Celý středověk provázelo povinné zahalování všech dostupných míst a všechno „neslušné” se provádělo pod sedmi vrstvami peřin a vzhledem k nedostatku baterek toho asi naši předci moc neviděli.

  • Holení – ano či ne? Muži

    Při diskuzích na toto téma se staršími generacemi vám bude s největší pravděpodobností řečeno, že jde pouze o módní trend, který opět pomine. Například, že přibližně před třiceti lety byl mezi muži hodně populární chlupatý hrudník. Prostě kdo nebyl chlupatý, nebyl správný chlap.

Světový pohled na věc

Nikdo si v dnešní době nemůže dovolit být cítit potem. Je to společensky nevhodné a doby, kdy se něco takového prostě překrylo voňavkou, jsou už dávno pryč. Pravidelná koupel je povinností, antiperspiranty a deodoranty jdou na dračku. Co má člověk dělat, když je 35 stupňů Celsia a pot se nám řine ze všech dostupných pórů? Víte, jak přežít horké letní počasí?

Problém je také v tom, že například v chloupcích v podpaží se pot zachycuje a odtud jde právě cítit nejvíce. A málokterý antiperspirant zvítězí i v této situaci.

Je nutné cítit pot

Holení je z očistných důvodů je zcela pochopitelné. Pot se nemá tolik kde zachytávat, z čehož plyne jednoduchá rovnice, že nejsme tolik cítit. Oblast análního otvoru zmíním níže a co se týká intimních partií, jde o výrazné zlepšení v mnoha oblastech lidské sexuality. Podle některých odborníků by dlouhé chlupy v těchto partiích mohly i omezovat či zhoršovat kvalitu milování!

Konzervativní pohled náboženství

Součást problematiky, kterou rozhodně nemůžeme pominout. Většina náboženství se k nahotě a jakémukoliv zkrášlování staví velmi konzervativně. Od islámu, kde se možná lidé holí, ale každopádně úplně ve skrytu, přes sekty, kde ještě kolem roku 1980 stále platilo, že žena by neměla na veřejnosti nosit ani krátké rukávy, po tradiční katolickou církev, která se k otázce holení staví neutrálně. Když se budete holit a zdůvodníte to hygienou, většina lidí vás pochopí a to i v církvi. Jiná zdůvodnění bych ovšem raději na této citlivé půdě nezmiňoval.

Intimní oblasti

Věc, která se také zmiňuje pouze okrajově, je ochlupení v oblasti análního otvoru. Je logické, že při vykonávání potřeby, která je každému vlastní, vám budou chlupy od určité délky dříve či později zavázet. A co teprve v horku?

Holení přirození, jak ženských, tak mužských, je tématem mnoha diskuzí. Jde o choulostivou věc. Na veřejných diskuzích každopádně převažuje názor, že kdo to nikdy nezkusil, nepochopí. A většina z těch, kteří to zkusí jednou, to většinou zopakuje. A pak už u toho zůstane.

Shrnutí na závěr

Ať už si vytvoříte názor jakýkoliv, důležité je to, že je váš. Společenské předsudky byly, jsou a budou. Co poněkud zamrzí jsou nevhodné poznámky či dokonce urážky od lidí, kteří doslova holení nikdy na vlastní kůži nepocítili. Nejde o úchylku, znak homosexuality či hřích. A každá nová móda či vynález byly nejdříve všemi odsuzovány…

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22079 (zdravotnimagazin.cz#6141)


Diskuze a zkušenosti

Petr | 01.08.2014 11:14
Re: Nezbytná či nepotřebná hygiena Velmi se mi příčí, když se ženy zbavují znaků dospělosti, jimiž ochlupení přirozeně je, ať v podpaží či níže. Jde tež o součást ženské krásy korespondující s přitažlivostí dospělé ženy.


Přidat komentář