Nutriční poradna - Sokolov

Kdo je to výživový poradce a s čím nám může pomoci? Kdy se obrátit na výživového poradce? V následujícím článku se dozvíte základní informace o výživovém poradenství a redukci váhy.

K vyhledání výživového poradce můžeme mít každý jiný důvod. Někdo chce udělat radikální změnu ve svém životě a zbavit se přebytečných kil, pro někoho je důležité nabrat svalovou hmotu a někdo potřebuje spolupracovat s výživovým poradcem ze zdravotních důvodů. Ať jsou vaše důvody jakékoliv, i vy si můžete najít profesionála v oblasti zdravého životního stylu, který vám pomůže dosáhnout vašich požadovaných cílů.

Poradenství ve zdravé výživě - Sokolov

Zdravá strava má nejen vliv na naši váhu, ale také na naše celkové zdraví. Všichni známe nejzákladnější zásady zdravého stravování jako je vyvážená a pestrá strava, dostatek zeleniny, ovoce a pitný režim. Ale co ostatní zásady zdravé výživy? Když chcete ve svém jídelníčku udělat několik změn, ale nevíte, jak na to. Můžete se obrátit na odborníka v oblasti zdravé výživy, který vám se vším pomůže.

Zásady zdravého stravování

Když chceme** změnit naše stravování** a udělat správný krok k zdravějšímu životnímu stylu, je nutné snížit obsah tuků v naší stravě. Tuky obsahují až dvojnásobek energie než cukry a bílkoviny. Změnit můžete např. to, že nebudete konzumovat plnotučné mléko, ale začnete kupovat polotučné nebo odtučněné mléko. Vyhněte se také máslům a nahraďte jej rostlinnými margaríny se sníženým obsahem tuků. Ve vašem jídelníčku by také nemělo být příliš velké množství vepřového a hovězího masa. Naopak jsou vhodné ryby, které by se měly konzumovat až 2x týdně. Dále jezte pouze libové maso, omezte přísun smažených pokrmů, používejte rostlinné oleje a snažte se co nejvíce vyhýbat sladkostem.

Chceme-li shodit pár kil, měli bychom se také vyhýbat potravinám vyrobeným z bílé mouky, kompotům nebo džemům s cukrem. Tělu v době snižování váhy rozhodně neprospěje alkohol a energetické nápoje. Dostatečný přísun tekutin by měl obsahovat především neslazené nápoje nebo zelený čaj. Když si nevíte rady s výběrem toho správného jídla, obraťte se na výživového poradce.

Zásady zdravého stravování

Kdo je to výživový poradce

Výživový poradce (nutriční poradce, dietolog) je odborník v oblasti výživy. Výživový poradce zde není pouze pro osoby, které chtějí shazovat přebytečná kila, ale také pro osoby nemocné, které potřebují vytvořit speciální jídelníček. Výživový poradce může poradit sportovcům, jak se stavovat, aby dosáhly lepších výkonů nebo jaké potraviny jsou vhodné pro nabírání svalové hmoty. Dále je zde výživový poradce pro všechny, kterým záleží na jejich zdraví.

Najděte si výživového poradce v okolí svého bydliště a domluvte si s ním osobní konzultaci, během které získáte všechny potřební informace. Během první konzultace bude váš nutriční poradce zjišťovat, jaký je váš celkový způsob života. Nutričního poradce bude zajímat vaše práce, vaše koníčky. Dále je důležité sdělit informace o stravovacích návycích. Výživového poradce bude zajímat, jaké potraviny se u vás nakupují, kdo nakupuje a kdo vaří. Na základě informací, které získá výživový poradce, vám poté sestaví speciální jídelníček. Cílem tohoto výživového plánu bude buď redukce váhy, nabírání svalové hmoty nebo jiný cíl, který si vy kladete. Výživový plán zahrnuje kromě speciálního jídelníčku také vhodné pohybové aktivity. Výživový poradce se tak stane vašim koučem, který vás bude po celou dobu motivovat a podporovat. S výživovým poradcem budete moci probrat všechny své úspěchy i neúspěchy, které vás potkají.

Pohybové aktivity

Redukce váhy - Sokolov

Nabrat kila je velmi jednoduché, ale problém přichází ve chvíli, kdy se přebytečných kil potřebujeme zbavit. Zkoušíme různé druhy diet, snažíme se sportovat, ale výsledky stále nepřichází. A když si po prohladovělém týdnu stoupneme na váhu a ručička ukazuje stále stejné číslo, velice snadno ztratíme motivaci k dalšímu snažení. A vše se odehrává v začarovaném kruhu bez viditelného východiska. A právě v takové chvíli vám může pomoci výživový poradce, který zhodnotí váš dosavadní životní styl a zjistí, v čem děláte chybu.

K tomu, aby došlo k redukci váhy, je nutné změnit váš životní styl. Nadváha je způsobena nadbytečným příjmem a malým výdejem energie. Jednoduše řečeno v současné době nemáme dostatečné množství pohybu a přijímáme velké množství potravin. Výsledek na sebe poté nenechá dlouho čekat a přichází nadváha až obezita a sní spojená zdravotní rizika. Zkusme tedy do našeho života dostat pestrou a vyváženou stravu, větší množství pohybu a také méně stresu.

Redukce váhy

Redukce váhy, pohybové aktivity

Sport je nejen způsob, jak docílit hezčí postavy, ale sport nám také přináší pocit štěstí a pomáhá nám zvládat náročné životní situace. Redukovat váhu neznamená trávit dlouhé hodiny v posilovnách. Každý z nás by měl vyzkoušet více druhů sportů a zjistit, který je právě pro něj ten nejlepší. Pak už záleží jen na vás, zda budete preferovat turistiku, plavání, běhání nebo návštěvy posilovny. Vaše oblíbená sportovní aktivita vám pomůže zbavit se napětí, nabije vás energií a přinese pocit štěstí. Nejtěžší je však přinutit se ke sportu. Navíc, když člověk sportuje sám. A tak se často doporučuje najít si partnera, který bude spolupracovat s vámi. Domluva s vaším sportovním partnerem se pro vás stane motivací a vy budete moci snadněji dosáhnout svých cílů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23166 (zdravotnimagazin.cz#10338)


Diskuze a zkušenosti

Petr | 12.12.2014 09:44
Re: Nutriční poradna - Sokolov Měřím 170cm a vážím 105kg to je dostatečný komentář. Je mi 64let a chci zhubnout 25kg.


Přidat komentář