Oblé boky

Od roku 1987 do roku 1988 bylo zkoumáno přes 3000 mužů a žen ve věku od 35 do 65 let. Změřili je, zvážili a určili jejich BMI. Až do roku 2001 sledovali jejich zdravotní stav, zjišťovali, kolik z nich onemocnělo srdečními chorobami.

Oblé boky nejsou na škodu

Tuk, který je uložen na bocích, obsahuje přirozenou protizánětlivou látku adiponektin. Tato látka má kladný účinek na cévy - brání jejich otokům a blokování. Vědci tvrdí, že ženy, jež mají přes boky méně než 100 centimetrů, nemají stejně velkou přirozenou ochranu jako ženy s obvodem boků nad 100 cm.

Zkuste z oblejších boků udělat přednost, stejně jako zpěvačka a herečka Jennifer Lopez.

Proč je mít

Pro zdraví je významná nejen tělesná váha, ale i tvar postavy. Útlé boky, na nichž je málo svalového tuku a kostní hmoty, vedou ke zvýšenému riziku infarktu a srdečních onemocnění.

Vědci potvrdili

Od roku 1987 do roku 1988 bylo zkoumáno přes 3000 mužů a žen ve věku od 35 do 65 let. Změřili je, zvážili a určili jejich BMI. Až do roku 2001 sledovali jejich zdravotní stav, zjišťovali, kolik z nich onemocnělo srdečními chorobami a evidovali, kolik jich zemřelo.

Vyšší riziko

  • ženy s širšími boky měly oproti ženám s užšími boky o 87% snížené riziko úmrtí
  • čelily o 86% menšímu riziku koronárních srdečních chorob a o 46% nižšímu riziku kardiovaskulárních onemocnění

    Na srdce mužů neměly širší či užší boky žádný vliv.

Co je moc, to je příliš

Příliš oblé bloky doprovázené nadváhou působí přesně naopak. Nadbytek tuku zvyšuje riziko vzniku cukrovky, kardiovaskulárních chorob, chorob kloubů a páteře. V tomto případě se snažte přebytečných tuků co nejdříve zbavit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22411 (zdravotnimagazin.cz#7019)


Přidat komentář