Očištění krve pomocí pijavek

Léčba pomocí lékařských pijavek patří k metodám očišťování a odstraňování krve. Při aplikaci se přikládá několik pijavek na kůži pacienta, pevně se přisají a sají krev. Pijavky vylučují sekret, který obsahuje látku hirudin.

Léčení pijavicemi

Léčba pomocí lékařských pijavek patří k metodám očišťování a odstraňování krve. Při aplikaci se přikládá několik pijavek na kůži pacienta, pevně se přisají a sají krev. Když jsou úplně nasáté, samy odpadnou. Proces trvá kolem 30 minut. Odpadlé pijavice jsou pak usmrceny v roztoku alkoholu nebo octu.

Účel pijavice lékařské

Pijavky patří do rodu kroužkovitých červů a jsou pěstovány výhradně pro medicínské účely. Jsou až 15 cm dlouhé a na spodní části těla mají kulaté přísavné místo. Přísavná miska slouží pouze k přidržování a krev nemusí prakticky vůbec sát.

Hirudin

Pijavky vylučují sekret, který obsahuje látku hirudin (bílkovinu snižující srážlivost krve). Hirudin působí ještě dlouho potom, co pijavka odpadne a z rány vytéká krev ještě dalších osm hodin.

Aktivace organismu

Léčebný efekt přikládáním pijavek záleží v cílené ztrátě určitého množství krve a snížení její srážlivost na přesně určeném místě. Léčba pijavkami působí i protisrážlivě a snižuje pohotovost krve k tvorbě trombů. V popředí léčivých účinků je aktivace imunitních sil organismu.

Jak využít pijavice

  • záněty žil, křečové žíly
  • trombózy
  • zánětlivé procesy
  • posílení obrannyschopnosti organismu
  • hojení transplantátů

Je potřebné mít strach z pijavic?

Po nasátí a odpadnutí pijavky se rána kryje sterilním čtvercem mulu nebo tamponem. Až po ustání krvácení se přikládá obvaz a po dvou až třech dnech jsou ranky zhojeny.

Léčba se opakuje v odstupu dvou až tří dnů. Přisáté pijavky jako pacient sice ucítíte, ale jejich sání nevyvolává žádné skutečné bolesti. Nehrozí ani přenos nemocí.

V české přírodě pijavka lékařská (jak zní správný biologický název) téměř vymizela. V zahraničí se pijavice pro lékařské účely pěstují na speciálních farmách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22531 (zdravotnimagazin.cz#7307)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 19.04.2014 11:28
Re: Očištění krve pomocí pijavek pojake dobje se pjavice znovu pšisaje po poslednim přsati ta stejna pijavice


Přidat komentář